جمهوری چک ماسک های اهدایی چین به ایتالیا را دزدید!

0

به گفته رسانه های ایتالیایی محموله‌ای حاوی صدها هزار ماسک از انواع مختلف که از چین برای ایتالیا فرستاده شده بود، هفته گذشته در مسیر انتقال به مقصد، در داخل خاک جمهوری چک مصادره شده است.

پایگاه خبری “یورونیوز” نوشت، این خبر در زمانی منتشر شد که ایتالیا بیش از هر کشوری در قاره سبز با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و شمار قربانیان آن در یکماه اخیر حتی از شمار جان‌باختگان کرونا در چین نیز فراتر رفته است.

بر اساس این گزارش‌ها دولت چک پس از مصادره محموله‌ای حاوی ۶۸۰ هزار ماسک، در نهایت ادعا کرده است که ماسک‌ها دزدیده شده‌‌اند.

“وکاس لو چروینکا”، پژوهشگر اهل چک در گفتگو با یکی از شبکه‌های رادیویی ایتالیا موسوم به “GRT” در این باره گفت: «درباره آنچه که اتفاق افتاده داستان‌های متعددی بیان می‌شود؛ نسخه رسمی که از سوی مقامات چک منتشر شده، مدعی است که ماسک‌ها مصادره شده‌اند اما پس از آن گروهی از خلافکاران این محموله را از شرکتهای چک دزدیده‌‌اند تا بتوانند ماسک‌ها را با قیمت بیشتری در بازارهای بین‌المللی بفروشند.»

اما این پژوهشگر به کمک یک سازمان غیردولتی موفق شد از یک کامیون متعلق به پلیس چک که محموله بزرگی را حمل می‌کرد، فیلم بگیرد؛ در فیلم دیده می‌شود که روی محموله‌ کامیون عباراتی به زبان چینی و ایتالیایی نوشته شده‌ است؛ عباراتی که نشان می‌داد محموله هدیه‌ای از سوی چین برای کمک به مردم ایتالیا است.

او می‌گوید: «با وزارت بهداشت چک تماس گرفته شد اما آنها همچنان بر ادعای پیشین خود درباره دزدیده شدن ماسک‌ها پافشاری کردند تا اینکه در نهایت رسانه‌ها حقیقت داستان را برملا کردند.»

بعد از این اتفاق دولت چک اعلام کرد که با پکن و رم در تماس است تا در این موضوع به نتیجه‌ای برسد و در نهایت نیز اعلام کرد که در تلاش است تا ماسکها را به ایتالیا بفرستد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ