سالمندان مراقب این علائم خاموش ویروس کرونا باشند

0

ویروس کرونا تاکنون با علائم متعددی از قبیل تب، سرفه خشک، بدن درد و غیره در افراد مبتلا بروز کرده است؛ اما به تازگی پزشکان از یک علامت خاموش در سالمندان مبتلا به ویروس کرونا خبر داده‌اند.

در موارد مشاهده شده برخی از افراد سالخورده مبتلا به ویروس کرونا به جای تب و یا سرفه، بر اثر  این ویروس، دچار سردرگمی شده‌اند.

بر اساس اظهارات متخصصان، بیماری‌های مزمن زمینه‌ای می‌توانند علائم عفونت را پوشانده یا ایجاد تداخل کنند. برخی از افراد مسن، خواه به دلیل تغییرات وابسته به سن یا مسائل عصبی قبلی مانند سکته مغزی ممکن است رفلکس سرفه تغییر یافته داشته باشند، این امر می‌تواند سبب اختلال شناختی در تشخیص ویروس کرونا شود.

به گفته یک پزشک، بسیاری از بیماران سالخورده مبتلا به ویروس کرونا برای اولین بار در بیمارستان با جراحات ثانویه بستری می‌شوند؛ به این صورت که بدن آن‌ها دچار ضعف و کمبود آب می‌شود و مثلا هنگام پیاده‌روی، نمی‌توانند تعادل خود را حفظ کنند و زمین می‌خورند که این اتفاق جراحت آن‌ها را در پی دارد و زمانی که مورد معاینه و آزمایش قرار می‌گیرند، علت اصلی این تغییرات اثر ویروس کرونا بر سیستم عصبی آن‌ها عنوان می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ