فرم ثبت‌نام دریافت یارانه نقدی منتشر شد / مدارک لازم برای ثبت نام

21

در فرم خوداظهاری دریافت یارانه نقدی دولت آمده است: منظور از سطح درآمد خانوار، میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال ۹۲ شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستغلات، حقوق ماهانه مستمری یا وظیفه بگیران و مواد مشابه قبل از پرداخت اقساط وام است، ضمن اینکه باید سطح درآمد خانوار با دارایی‌های آن خانوار همخوانی داشته باشد.

متقاضیان در ابتدا صفحه ای www.refahi.ir مشاهده می کنند که شش بند توضیح دارد و مربوط به قوانین و مقرارت دریافت یارانه نقدی است.

در بند یک تأکید شده مطابق قانون فقط افراد نیازمند می توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند. مورد بعدی از متقاضی تعهد می خواهد تا صرفا مشخضات افرادی را که هم اکنون  تحت تکفل دارد، درج کند.

در بند سه متقاضی متعهد می شود در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها مدارک لازم را برای اثبات درستی اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه کند، مورد بعد که انتظار می رود مورد توجه متقاضی قرارگیرد، این است که اگر مشخص شود اطلاعات نادرستی در فرم‌ها اظهار شده، به موجب قانون ضمن استرداد وجود دریافتی تا سه برابر یارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.

در بند پنجم متقاضی یارانه نقدی تأیید می کند اطلاعاتی که در فرم‌های تقاضای یارانه نقدی درج می کند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسه های مالی قرار گیرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضیح داده شده است.

بر این اساس میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال ۹۲ شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستغلات، حقوق ماهانه مستمری و مواد مشابه دقت شود قبل از پرداخت اقساط مورد نظر می باشد.

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام شش بند دکر شده را تأیید کند که این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود. صفحه دو شامل پرسش های متداول است، در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل تعبیه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد کند.

سپس آخرین شماره حسابی که جهت دریافت یارانه اعلام کرده اید را در مستطیل مربوطه وارد کنید دقت شود شماره کارت بانکی را وارد نکنید در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تکفل در سمت چپ و محل مربوطه درج کند؛ پس از تکمیل این سه بخش متقاضی باید کد امنیتی ۵ رقمی را واردکند و اطلاعات درج شده را تأیید کند.

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تکفلش را به همراه شماره ملی هر یک نوشته و وضعیت مالک بودن یا نبودن واحد مسکونی را برای هر یک جداگانه مشخص کند.

در ادامه متقاضی براساس تعریفی که از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده که البته یک بار دیگر هم در مستطیلی که مشاهده می کنید برایش یادآوری می شود خود را در یکی از پنج گروه درآمدی قرار دهد گروه های درآمدی به این ترتیب است: کمتر از ۶۰۰ هزار تومان، از ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان، از یک تا ۲ میلیون تومان، از ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان و بیشتر از ۲.۵ میلیون تومان در ماه.

مرحله آخر اطلاعات محل سکونت خانوار است. متقاضی مشخص می کند ساکن شهر، روستا و یا در زمره عشایر کشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سکونت را انتخاب می کند درج کد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است که متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج کند.

به تمام متقاضیان دریافت یارانه نقدی به جد توصیه می شود پس از خواندن مندرجات مستطیل انتهای صفحه سوم و آگاهی از جنبه حقوقی اطلاعاتی که اعلام کرده اند نسبت به تأیید آن اقدام کنند چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضی دریافت یارانه نقدی کد شناسایی یاز طریق پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال می شود.

بنابر اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز ۲۰ فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت نام یعنی ۲۱ فروردین ماه جاری اقدام به نام نویسی در سایت رفاهی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز ۲۲ فروردین، عدد «سه» در روز ۲۳ فروردین، عدد «چهار» در روز ۲۴ فروردین، عدد «پنج» در روز ۲۵ فروردین، عدد «شش» در روز ۲۶ فروردین، عدد «هفت» در روز ۲۷ فروردین، عدد «هشت» در روز ۲۸ فروردین و در نهایت عدد «۹» در روز ۲۹ فروردین ماه جاری انجام خواهد شد.

همچنین روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه جاری به ثبت نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که در طی ۱۰ روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده‌اند.

ثبت نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکانپذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداریها، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.

یارانه نقدی دریافت یارانه نقدی دانلود فرم ثبت نام یارانه‌ نقدی ثبت نام یارانه نقدی

یارانه نقدی دریافت یارانه نقدی دانلود فرم ثبت نام یارانه‌ نقدی ثبت نام یارانه نقدی

یارانه نقدی دریافت یارانه نقدی دانلود فرم ثبت نام یارانه‌ نقدی ثبت نام یارانه نقدی

مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 21 )
 1. محسن می گوید

  سبد کالا

 2. زهیر می گوید

  در دولت احمدی نژاد سبد کالا به همه تعلق داشت . آقای روحانی اگر این کار هایی که انجام می دهی در راستای ظهور مهدی نباشد از پل صراط رد نخواهی شد ….

 3. ali می گوید

  کسانی که یارانه دارند فرم بالا را پر نکنند یارانه تون قطع میشه.رو تیتر زده ثبت نام سبد کالا ولی در اصل از سبد کالا خبری نیست..ما با خودمان هم رو راست نیستیم

 4. شهاب رحیمی می گوید

  من محتاج سبد کالا هستم چون نه درامد دارم نه شغل چرا نباید بگیرم این شماره ملی منه رسیدگی کنید ۳۲۳۰۷۲۲۶۱۲

 5. مهسا می گوید

  نیاز دارم

 6. هادی می گوید

  سلام من کارگرفصلی هستم یه روزکارهست ده روزنیست ۱۱ساله مستاجرم به خدا درآمدی نداری همیشه خجالت زده هستم پیش همسروبچم تاحالاسبدکالابه من تعلق نگرفته

 7. moh.faz می گوید

  با سلام بنده چکار کنم کجا بزم سبد کالا تا حالا نگرفتم

  لطفا به ایمیلم جواب رو بفرستاید ممنونو میشم

  زن و بچه دارم با پدرم زندگی میکنم بیکارم فقط یه کار دارم حقوقش ۵۰۰ تومن

  ۴۰۰ میره قسط وام ازدواج کرایه ماشین در ماه ۱۵۰ تومن تازه ۵۰ کم میارم از یارانه میبرم به نظرتون چکار کنم آقای ریس جمهور

  1. moh.faz می گوید

   این هم شماره ملی ۵۲۶۹۸۸۲۰۸۶ لطفا پیگیری کنید

   کجا برم ثبت نام کنم

   جوابب لطفا

 8. نظیراشرفی می گوید

  سلام هیچ سبد کالایی به من تعلق نگرفت چرا کسی جواب مارا نمیده هرجا مراجعه میکنم جوابشون به شما تعلق نمیگیره هست یا ندین یا برای همه باشه چرا بعضیها چندمین باره میگیرند بعضیها مثل من هیچی نمیگیرند این هم شماره ملی ۵۵۰۹۹۴۰۱۳۱

 9. moh.faz می گوید

  با سلام بنده ۳۰ سالمه حقوقم ۴۵۰ تومان بود شد ۵۰۰ ت الان بعد از ۳ کار کردن شد ۶۰۰ تومان متاهل دارای زن و بچه یه دختر هستم قسطام تو ماه ۴۰۰ ت وام ازدواجو غیره وو کرایه رفت و آمدم با ماشین در ماهم ۱۵۰ تومان تهش هیچی نمیمونه تا حالا هم سبد کالا نگرفتم هیچی فقط میگن بهزیستی کمیته امداد پس ما چی امثال من چی لطفا رسیدگی کنید کد ملی ۵۲۶۹۸۸۲۰۸۶ ممنون میشم لطفا جواب به ایمیلم بفرستید

 10. مهرداد می گوید

  سلام

  متاهلم دنبال کارم چن ساله هنوز کار پیدا نکردم .حقوقی هم جایی نمیگیریم .سبد کالا هم واقعا نیاز دارم
  ۳۳۸۰۰۵۳۰۰۷ اینم کد ملی لطفا رسیدگی کنین

 11. محمدتقی حدادی می گوید

  بنده۴۸سالم تابحال سبدکالا نگرفتم نمیدونم شرایط تقسیم این سبد چی هست توی کوچه ماتمام کسای که دستشون به دهنشون میرسه بهشون تعلق گرفته ویکسری مثل بنده بایدبریم گدای خدای نمیدونم این چه عدالتی هست.امیدم فقط به خداهست توی اخبارمیگن بیایدثبت نام کنیدولی چطوری.شب عیدی شرمنده زن وبچه ام هستم.بقول معروف سیرکه ازگرسنه خبرنداره.کدملی ۱۲۱۸۷۳۰۴۲۰ خدایابدادم برس.

 12. سیدقاسم محمدی شیخ شبانی می گوید

  سلام من نیاز به سبد کالا دارم اینم شماره ملی برای پیگیری لطفا رسیدگی کنید و اطلاع بدهید.ممنون۱۲۹۲۸۰۱۹۱۳

 13. lمهدی می گوید

  لعنت بر ظالم چراااا به من بیکار و گرسنه سبد کالا تعلق نگرفته خدااااااایااااا فریاد عدالت خواهیمون رو پیش کی ببریم…

 14. اصغر می گوید

  چند ساله بیکارم و درآمدی ندارم .چرا سبدکالا تعاق نمیگیره .کارمندی که حقوق داره دزدی میکنه می گیره

 15. بنده خدا می گوید

  اقایان مسئول چرامردموسرکارمی زارین مگرنفرمودین کسانی که حقوق زیرسه میلیون می گیرن سبدکالا بهشون تعلق میگره به خداقسم بنده ازکسانی هستم که حقوقم یک میلیون ودویسته بایه خانواده پنج نفره هیچ دوره ای هم سبد کالابه ما ندادن علت چیه چرابامردم روراسشت نیستین کسی هست که پاسخگوبشه اهای ایهالناس به دادمان برسین

 16. بنده خدا می گوید

  شمارابه خدایه زره انصاف داشته باشین بااین گرانی که خودتون گفتین زیرسه میلیون سبد کالا می دین ولی ماکه زیردومیلیون میگیریم چراهیچ دوره ای این سبدکالاتون به ما تعلق نمی گیره

 17. سجاد می گوید

  باسلام.چرافقط بایدبه حقوق بگیران وتحت پوششی هارسیدگی بشه وبهشون همیشه سبدکالابدن.پس اونایی که شغل آزاددارن یابیمه نیستن وبیکارن برن بمیرن؟من که هیچی ندارم وشوهرم کارگرسرگذره.هیچوقت تابحال بهم سبدکالاتعلق نگرفته.کجابایدبرم که صداموبشنون مسئولین؟

 18. حامدداودی می گوید

  سلام من هم لازم دارم بخدا پول ندارم بد بختم

 19. حامدداودی می گوید

  بخدا لازم دارم

  کد ملی
  ۱۷۴۰۲۱۳۲۰۳

  1. اردلان می گوید

   سلام شما فقط به کمیته امداد وحقوق بگیران دولت رسیدگی میکنین ولا قشربدبخت ماییم شماتقسیم هیچیتون تحت عدالت نیست من الان ۵سال حست به کسی بدهکار هستم که میلیاردره سربرج که میشه میادسود پولشوازمن میگیره بعد ازاونطرف میره سبد کالاشو میگیره تازه وام هم بهش میدهید اونم میده نزول ولی من بدبخت چی برای یه جفت دمپایی ۱۰هزارتومانی باید زنمو یه هفته بپیچونم