اتاقی که در ۴۰ ثانیه کرونا را از بین می برد

0

یک اتاقک ضدعفونی در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ آزمایش می شود که میکروب ها از جمله ویروس کرونا را در ۴۰ ثانیه از بین می برد.

فرودگاه هنگ کنگ نخستین مکان در دنیا است که از اتاقک های پاکسازیCLean Tech استفاده می کند. در حال حاضر کارمندان بخش های کلیدی مانند کادر درمان از این اتاقک ها استفاده می کنند.

کرونا در جهان ضدعفونی کننده سلامت نیوز زندگی در هنگ کنگ پیشگیری از کرونا بیماری کرونا اخبار هنگ کنگ اخبار کرونا ویروس اتاق ایزوله

شرکت تولید کننده ادعا می کند، سطح داخلی این اتاقک مملو از مواد آنتی میکروبی است که هر گونه ویروس و باکتری را روی انسان از بین می برد.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ این اتاقک را یک واحد ضدعفونی سازی کل بدن توصیف کرده است. قبل از ورود افراد به اتاقک، دمای بدن آنها برای ابتلا به تب کنترل می شود. تب یکی از نشانه های ابتلا به عفونت کووید۱۹ است.

پس از ورود فرد به اتاقک فرایندهای ضدعفونی و پاکسازی آغاز می شود و پس از ۴۰ ثانیه پایان می یابد.

کرونا در جهان ضدعفونی کننده سلامت نیوز زندگی در هنگ کنگ پیشگیری از کرونا بیماری کرونا اخبار هنگ کنگ اخبار کرونا ویروس اتاق ایزوله

به گفته سخنگوی فرودگاه فضای داخلی کانال مجهز به پوشش ضدمیکروبی است که از راه دور ویروس و باکتری روی بدن انسان و لباس های او را با فناوری های فتوکاتالیستی و نانوسوزن از بین می برد. اسپری پاکسازی کننده نیز برای ضدعفونی کردن لحظه ای به کار می رود.

این اتاقک فقط یکی از ابزارهایی است که برای پاکسازی و ضدعفونی در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ استفاده می شود. ربات های سیلندری مجهز به لامپ اشعه مافوق بنفش نیز برای پاکسازی محیط به کار می روند.

منبع : خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ