طرز تهیه‌ مربای توت‌ فرنگی

0

فصل توت‌فرنگی آمده و چه چیز بهتر از اینکه در خانه دست به کار شویم و مربای آن را درست کنیم و برای بقیه فصل‌های سال ذخیره‌اش کنیم. عطر و بوی جذابی که حالمان را خوب می‌کند و طعم لذیذش، سر ذوقمان می‌آورد.

نکات آشپزی جدید خوب فوت و فن آشپزی طرز تهیه مربای توت فرنگی خلاقیت آشپزی بهترین کتاب آشپزی بهترین سایت آشپزی انواع مربای مجلسی اخبار آشپزی آموزش آشپزی آشپزی مدرن آشپزی ساده سریع و آسان آشپزی خانگی

مواد لازم:

توت فرنگی: ۱.۵ کیلو

شکر: ۱ کیلو و ۲۵۰ گرم

آبلیمو: ۲ قاشق غذاخوری

نکات آشپزی جدید خوب فوت و فن آشپزی طرز تهیه مربای توت فرنگی خلاقیت آشپزی بهترین کتاب آشپزی بهترین سایت آشپزی انواع مربای مجلسی اخبار آشپزی آموزش آشپزی آشپزی مدرن آشپزی ساده سریع و آسان آشپزی خانگی

طرز تهیه و دستور پخت:

۱. ابتدا توت فرنگی‌ها را داخل ظرف بزرگی پر از آب بریزید تا اگر شنی به آن‌ها چسبیده باشد به ته ظرف ته‌نشین شوند. سپس توت‌فرنگی‌ها را از روی آب بگیرید و داخل سبد بریزید و دوباره با آب بشویید. برگ سر توت‌فرنگی‌ها را بگیرید.

۲. سعی کنید توت‌فرنگی‌هایی که انتخاب می‌کنید یک شکل و اندازه باشد تا مربای زیباتری داشته باشید. مقداری از توت‌فرنگی‌ها را داخل قابلمه لعابی بریزید و یک لایه شکر روی آن بریزید و باز لایه‌ای توت‌فرنگی و لایه‌ای شکر بریزید. این کار را تکرار کنید تا شکر و توت فرنگی‌ها تمام شوند. بعد در ظرف را بگذارید و مدت یک شبانه روز در یخچال قرار بدهید تا آب بیندازد.

۳. اگر آب ننداخته بود می‌توانید یک استکان کوچک آب به آن اضافه کنید و اگر آب انداخته بود لازم نیست آب اضافه کنید.

۴. مربا را روی حرارت ملایم بگذارید و حواستان به آن باشد تا سر نرود. بعد از اینکه چند جوش زد مربا کف می‌کند، کف روی مربا را بگیرید و هم بزنید. اواخر پخت ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید و هم بزنید و صبر کنید تا مربا قوام بیاید.

۵. زمان پخت مربا نیم ساعت زمان می‌برد، زیرا اگر بیشتر بجوشد مربا تیره می‌شود و توت‌فرنگی‌ها له می‌شوند.

۶. برای اینکه متوجه شوید مربا قوام آمده مقداری از آب آن را داخل بشقابی بریزید اگر سرد شد و سفت بود و به راحتی تکان نخورد مربا قوام آمده است.

۷. در قابلمه را نگذارید، زیرا عرق می‌کند. بعد از سرد شدن مربا را داخل شیشه‌ای تمیز و خشک بریزید.

منبع : ایرنا زندگی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ