اگر جواب این ۱۰ معما را دهید نابغه هستید

0

شاید برای برخی از شما تمرکز کردن و پاسخ دادن به یک تست هوش، معما یا یک سوال پیچیده خسته کننده و سخت باشد. اما فکر کردن روی این سوال‌ها زیبایی و لذت خاص خود را دارد و اگر تمرکز کنید بدون شک دیر یا زودجواب معما را پیدا خواهید کرد و آن وقت رضایت خاصی را در خود حس می‌کنید.

در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم ۱۰ معما را به شما معرفی کنیم که تنها افراد باهوش و نسبتاً نابغه می‌توانند به درستی به آن‌ها پاسخ دهند. پس اگر می‌خواهید هوش خود را آزمایش کنید روی معما‌ها تمرکز کنید و به سرعت به دنبال جواب نباشید. بدون شک این معما‌ها به شما کمک می‌کنند که قوه‌ منطق و تعقل خود را ارزیابی نمایید.

معماها

۱- هنرمندانی که سوغاتی می‌سازند می‌توانند یک قایق را داخل بطری جای دهند. آیا روشی سراغ دارید که بتوان یک عدد خیار را بدون خرد کردن داخل بطری قرار داد؟

۲- هنگام صبحانه انگشترتان داخل یک فنجان قهوه می‌افتد. انگشتر چگونه خشک می‌ماند؟

۳- رودخانه‌های بدون آب، شهر‌های بدون ساختمان و جنگل‌های بدون درخت کجا هستند؟

۴- آن چیست که ۳ بار به یک شخص داده می‌شود. ۲ بار رایگان و بار سوم با پرداخت پول.

۵- پادشاه به دو دخترش گفت هر کدام یک عدد کتری به یک اندازه آب همزمان روی اجاق گاز قرار دهند. هر کدام که زودتر جوشید همسر او جانشین پادشاه می‌شود. آب کتری دختر کوچک‌تر که تصمیمی برای ازدواج ندارد زودتر می‌جوشد چرا؟

۶- در ترکیه واکس زن‌ها به مردم رایگان خدمات می‌دهند، اما مردم پاداش آن را می‌دهند چرا؟

۷- آن چیست که متعلق به شماست، اما اطرافیانتان بیشتر از آن استفاده می‌کنند؟

۸- جیمز ۳ روز در بیمارستان بستری بود. او هیچ بیماری نداشت و صدمه‌ای ندیده بود، اما باید او را هنگام ترک بیمارستان حمل می‌کردند چرا؟

۹- دو مادر و دو دختر رفتن برای غذا خوردن، هر کس یک همبرگر خورد. با این حال فقط سه همبرگر خورده شد. چه طور ممکنه؟

۱۰-مردی نزد شما آمد و می‌خواست ۸ عدد جواهرات را به شما بدهد. این جواهرات ۷ مورد واقعی هستند و یک قطعه جعلی است، تشخیص دشوار است، زیرا جواهر تقلبی شبیه جواهرات دیگر هستند. اما کمی سنگین‌تر است. شما یه ترازو دارید و فقط می‌توانید از آن دو بار استفاده کنید. آیا شما می‌توانید جواهر تقلبی را کشف کنید؟

جواب معماها را در صفحه دوم (۲) مشاهده نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ