خانم ها از خوردن این ۴ سبزی غافل نشوند

0

معمولا تمام خانم ها دوست دارند جوان بمانند و پوست و متابولیسم بدن شان فرسوده نشود. تمام این شرایط تنها در صورتی فراهم می شود که تغذیه صحیحی داشته باشید.

مجله سلامت سلامت نیوز راههای زیبا شدن پوست صورت راههای جوان سازی پوست خواص کلم بروکلی خواص فلفل دلمه ای خواص چغندر جوان سازی پوست صورت برنامه غذایی برای پوست زیبا برای مراقبت از پوست چه باید کرد
با خوردن میوه ها، ناخواسته آنتی اکسیدان هایی را وارد بدن مان می کنیم که بهتر از هر دارویی می توانند ما را در برابر ابتلا به بیماری های مزمن محافظت کنند. در باره سبزی ها هم همین طور است.
در ادامه چهار سبزی را که باعث سلامت و جوان سازی خانم ها می شود ، معرفی می کنیم.

کلم پیچ

کلم ها به خصوص کلم پیچ سرشار از ویتامین C، ویتامین A و اسید فولیک است و دارای عناصری مثل گوگرد، فسفر و کلسیم است.فولات موجود در کلم برای زنان باردار بسیار مفید است و مانع بروز نواقص سیستم عصبی جنین می شود. همچنین فولات در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مفید است. از این رو افرادی که یک بار دچار سکته شده اند خیلی خوب است که مرتب کلم مصرف کنند. از مهم ترین خواص این خانواده می توان به تأثیر آن ها در پیشگیری از سرطان اشاره کرد. کلم پیچ به کاهش فشار خون هم کمک می کند.

چغندر

چغندر به دلیل داشتن مقدار زیادی آنتی اکسیدان برای درد مفاصل و نقرس مفید است و فسفر، کلسیم، گوگرد، ید، آهن و مس و همچنین عناصر بسیار کمیابی مثل روبیدیوم و کاسیوم در آن وجود دارد. کربوهیدرات، کمی پروتئین و ویتامین هایی چون B1 و B2، نیاسین، B6، B12 و C نیز در آن موجود است. شیره چغندر سیستم گردش خون را بهبود می بخشد و به عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند.چغندر به جذب غذا و آنتی اکسیدان های موجود در آن به حفظ سلامت عمومی بدن و سلامت سلول های بدن کمک می کند.

فلفل دلمه ای

تحقیقات نشان داده که ویتامین C و بتاکاروتن فراوان موجود در فلفل دلمه ای می تواند از بروز بسیاری سرطان ها جلوگیری کند، زیرا این دو ماده مغذی جزو آنتی اکسیدان های قوی هستند.

منبع : برنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ