کاشت ناخن و خطر آلودگی به کرونا

0

کاشت ناخن یکی از راه های انتقال سریع باکتری ها و ویروس ها ازجمله کرونا است؛ این عمل علاوه بر فراهم کردن محیطی برای انتقال بیماری از طریق دست ها، به جهت نزدیک بودن با فرد آرایشگر و قرار گرفتن طولانی مدت در محیط آرایشگاه می تواند شرایط انتقال ویروس از طریق تنفس را هم فراهم کند.

ویروس کرونا نحوه انتقال ویروس کرونا مجله سلامت متخصص عفونی کرونا در ایران کاشت ناخن قیمت کاشت ناخن سلامت نیوز بیماری کرونا اخبار کرونا ویروس

دکتر فرهاد مصدق فوق تخصص ریه در این خصوص گفت: بانوان بهتر است در این روزهای شیوع کرونا برای پیشگیری از ابتلای خود و خانواده خود از انجام اموری مانند کاشت ناخن که مخاطرات زیادی به همراه است، جدا پرهیز کنند.

وی با تاکید بر اینکه در این روزهای خطرناک بهتر است ناخن ها، کوتاه نگه داشته شوند، اظهار داشت: یکی از مکان های لانه گزینی میکروب ها و ویروس ها، زیر ناخن ها است و کوتاه بودن ناخن ها به پاک شدن راحت تر محیط اطراف ناخن ها از انواع آلودگی ها کمک می کند.

مصدق ادامه داد: ویروس کرونا از روش های مختلف وارد بدن می شود و موادی که برای کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است آلوده به ویروس بوده و باعث ابتلای افراد شود؛ به همین دلیل بانوان باید در این شرایط از انجام کارهای زیبایی تا حد امکان دوری کنند.
نفوذ کرونا از طریق چشم

این فوق تخصص ریه اظهار داشت: یکی از راه های انتقال سریع ویروس کرونا، نفوذ این ویروس از طریق چشم ها است و یکی از گروه هایی که باید به شدت مراقب پیشگیری از ابتلاء به این بیماری از طریق چشم باشند، افراد دارای حساسیت های چشمی هستند.

وی توضیح داد: این افراد مرتب با مشکل آبریزش بینی و چشمی مواجه هستند و عدم مراقب و رعایت اصول بهداشتی در مواجهه با این عارضه می تواند زمینه ابتلای فرد به عفونت ویروسی کرونا را فراهم کند.
این پزشک تصریح کرد: افرادی که دچار حساسیت های چشمی هستند و افرادی که در بخش بهداشت و درمان مشغول خدمت هستند، برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، باید از عینک های محافظتی استفاده کنند.
مصدق ادامه داد: همچنین از آنجایی که بینی و چشم از طریق مجرا به هم متصل هستند، اگر فرد بیماری در محیط عطسه کند.

منبع : ایرنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ