فرق «موسیر» و «سیر» در چیست؟

0

موسیر و سیر دو گیاه متفاوت هستند، اما خواص یکسانی دارند. موسیر ۴۰ گونه مختلف و طعمی شبیه سیر و تلخی کمتری نسبت به سیر دارد. موسیر مانند سیر و پیاز خاصیت آنتی اکسیدانی، رقیق کردن خون یا خواص آنتی باکتریالی دارد، اما مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در آن‌ها با هم متفاوت است. یکی از ویژگی‌های بارز موسیر بو ندادن دهان پس از مصرف آن است.

موسیر در بارداری مجله سلامت فرق موسیر با سیر عمده ترین خواص سیر خواص موسیر در بارداری خواص موسیر

سیر و موسیر هر دو خاصیت ضد سرطانی به دلیل وجود گوگرد دارند، موسیر به شکل پیازی تقریبا درشت از ریشه این گیاه که در زیر خاک رشد کرده است در می‌آید و همراه محصولات و فراورده‌های مختلفی به کار می‌رود. سیر به شکل چند حبه کوچک داخل یک کیسه، اما موسیر به شکل یک پیاز است.

خواص موسیر برای جنین و زنان باردار

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در موسیر سبب سلامت زنان باردار و رشد طبیعی جنین می‌شود، همچنین فولات موجود در موسیر از نقایص سیستم عصبی جنین جلوگیری می‌کند.

ویتامین‌های C و A و فسفر و منیزیم موجود در موسیر برای سلامت استخوان و بهبود رشد نوزادان و کودکان ضروری است. موسیر حاوی ترکیبات گوگردی فراوان است که خواص ضد باکتری دارند و مانند آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا، تب و برونشیت عمل می‌کنند.

موسیر برای دیابت و قند خون

موسیر تولید انسولین در بدن را افزایش می‌دهد و به همین علت سبب کاهش قند خون می‌شود.

سرطان

ترکیبات گوگردی و اتیل استات موجود در موسیر رشد سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهند. مصرف موسیر از انواع سرطان‌های سینه، معده و کولون پیشگیری می‌کند.

عوارض مصرف زیاد موسیر

ریفلاکس معده

سوزش سر دل

سندروم روده تحریک پذیر

واکنش‌های آلرژیک مانند آسم، بثورات پوستی و قرمزی و خارش چشم‌ها

منبع : الف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ