آهو خردمند الان کجاست؟ +عکس همسرش

0

آهو خردمند چند سال دارد ، آهو خردمند و فرزندانش ، آهو خردمند در کانادا ، محمود استاد محمد و آهو خردمند ، آهو خردمند قبل از انقلاب ، آهو خردمند در مختارنامه ، آهو خردمند و همسرش

آهو خردمند سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد. وی خواهر کوچکتر نیکو خردمند بازیگر و دوبلور سینما و تلویزیون و فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک می‌باشد. خردمند فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۷ با حضور در صحنه در نمایش‌های «خسرو و شیرین»، «افول» و «لبخند باشکوه آقای گیل» و فعالیت خود در تلویزیون را از سال ۱۳۵۱ با مجموعه «آدم و حوا» آغاز کرد. از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی او در این دوره می‌توان به «گذر خلیل ده‌مرده»، «طلاق» و «در گذر عاشق» اشاره کرد. خردمند همچنین فعالیت در سینما را از سال ۱۳۵۲ با فیلم «پسر ایران از مادرش بی‌خبر است» ساخته فریدون رهنما شروع کرد اما تا پیش از پیروزی انقلاب در فیلم دیگری ایفای نقش نکرد. خردمند در سال ۱۳۶۳ ایران را ترک کرد و نزدیک به دو دهه در آمریکا و کانادا اقامت داشت. او در این سال‌ها در چند نمایش و مجموعه تلویزیونی حضور یافت. وی در سال ۱۳۸۱ به ایران بازگشت و فعالیت هنری‌اش را پی گرفت.

همسر محمود استاد محمد همسر آهو خردمند مانا استاد محمد کیست فرزندان آهو خردمند خانواده نیکو خردمند بیوگرافی نیکو خردمند بیوگرافی محمود استاد محمد بیوگرافی آهو خردمند آهو خردمند قبل از انقلاب

کمتر کسی میداند که آهنگ «آهو خانم» با صدای خواننده مطرح قبل و پس از انقلاب « مارتیک» ، در وصف خانم آهو خردمند و با همکاری همسر فقید وی استاد « محمود استاد محمد » است.

محمود استادمحمد (متولد ۳ آبان ۱۳۲۹ تهران ـ درگذشتهٔ ۳ مرداد ۱۳۹۲ تهران) نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر ایرانی بود.

محمود استادمحمد پس از نوشتن نمایشنامه‌های متعدد، در سال۱۳۶۴ به کانادا مهاجرت کرد. وی در سال۱۳۷۷ دوباره به ایران بازگشت و فعالیت هنری خود را ازسر گرفت. تولید و اجرای نمایش‌های بنگاه تئاترال، تهرن و کافه مک ادم ازجمله فعالیت‌های این هنرمند در سال‌های اخیر است.

همسر محمود استاد محمد همسر آهو خردمند مانا استاد محمد کیست فرزندان آهو خردمند خانواده نیکو خردمند بیوگرافی نیکو خردمند بیوگرافی محمود استاد محمد بیوگرافی آهو خردمند آهو خردمند قبل از انقلاب

پیکر محمود استادمحمد در کنار جمعی از همکارانش در قطعه‌ی هنرمندان بهشت‌زهرا(س) و در ردیفی کنار جلیل شهناز، سعدی افشار و فریدون حافظی به خاک سپرده شد.

همسر محمود استاد محمد همسر آهو خردمند مانا استاد محمد کیست فرزندان آهو خردمند خانواده نیکو خردمند بیوگرافی نیکو خردمند بیوگرافی محمود استاد محمد بیوگرافی آهو خردمند آهو خردمند قبل از انقلاب

مانا استادمحمد متولد ۱۳۵۱ است. دختری که رابطه‌ای خاص با پدرش داشته و خاطرات بسیاری از او. از اجراهای مختف پدر تا روزهایی که برای پیدا کردن دارویش به زمین و زمان متوسل می‌شد.

مانا استاد محمد: من حاصل ازدواج اول پدرم هستم و پدرم برای بار دوم با آهو خردمند ازدواج کردند که برادرم حاصل آن ازدواج است. ولی همه دوستان می‌دانند که آهو خردمند در حق من مادری کرده است و تمام آن چیزی که ایشان سعی کرده به من یاد بدهد در ذهن من هست و واقعا ایشان را به عنوان مادر می‌شناسم. هرگز این احساس نبوده که از همدیگر جدا بوده‌ایم. همیشه به من لطف داشتند و همه جا مرا به عنوان دختر خودشان خطاب کرده‌اند. باید از ایشان هم تشکر کنم چون در تمام این مراحل کنار هم بودیم و لحظه‌ای پدرم را تنها نگذاشتیم.

ترجمه

  • پزشک نازنین، نیل سایمون، نشر نی
  • پسران آفتاب، نشر دیگر
  • اسباب‌بازی‌های زیرشیروانی، لیلیان هلمن، انتشارات نیلا
  • جشن سالگرد، دیوید استوری، انتشارات نیلا
  • خواهران خوب، میشل ترامبلی، انتشارات افراز

سینمایی

سال نام فیلم کارگردان
۱۳۹۳ یتیم‌خانه ایران ابوالقاسم طالبی
۱۳۹۲ میهمان داریم محمدمهدی عسگرپور
۱۳۹۱ آینه شمعدون بهرام بهرامیان
۱۳۹۰ یک خانواده محترم مسعود بخشی
۱۳۸۹ پرتقال خونی سیروس الوند
۱۳۸۹ قصه پریا فریدون جیرانی
۱۳۸۹ قفس طلایی محمد زرین‌دست
۱۳۸۷ طاووس‌های بی‌پر جواد مزدآبادی
۱۳۸۶ آتش سبز محمدرضا اصلانی
۱۳۸۶ زخم شانه حوا حسین قناعت
۱۳۸۶ همیشه پای یک زن در میان است کمال تبریزی
۱۳۸۵ بچه‌های ابدی پوران درخشنده
۱۳۸۵ گاهی واقعی رامین لباسچی
۱۳۸۴ ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود فریدون جیرانی
۱۳۸۳ ما همه خوبیم بیژن میرباقری
۱۳۸۲ شهر زیبا اصغر فرهادی
۱۳۸۱ واکنش پنجم تهمینه میلانی
۱۳۶۵ دزد و نویسنده کاظم معصومی
۱۳۶۴ پدربزرگ مجید قاری زاده
۱۳۶۲ سیاه راه کوپال مشکوت
۱۳۶۲ تفنگدار جمشید حیدری
۱۳۶۲ دادشاه حبیب کاوش
۱۳۶۱ عفریت فرشید فلک نازی
۱۳۵۹ مرز جمشید حیدری
۱۳۵۹ انفجار ساموئل خاچیکیان
۱۳۵۵ پسر ایران از مادرش بی‌اطلاع است فریدون رهنما

تلویزیون

سال عنوان مجموعه سمت
۱۳۹۴ تله‌فیلم «مروارید» بازیگر
۱۳۹۳ راه شیری[۴] بازیگر
۱۳۸۹ خانهٔ بی‌پرنده بازیگر
۱۳۸۹ مختارنامه بازیگر
۱۳۸۹ ملکوت بازیگر
۱۳۸۸ به کجا چنین شتابان بازیگر
۱۳۸۶ یک مشت پر عقاب بازیگر
۱۳۸۳ سایهٔ آفتاب بازیگر
۱۳۶۴ تله‌تئاتر «گل یاس» بازیگر
۱۳۸۸–۱۳۸۷ بهشت و بهار بازیگر
۱۳۷۸ آژانس دوستی بازیگر
۱۳۵۶ لحظه بازیگر
۱۳۵۶ طلاق بازیگر
۱۳۵۲ گذر خلیل ده‌مرده بازیگر
۱۳۵۰ آدم و حوا بازیگر

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ