شیک ترین رژیم غذایی در دنیا

0

الگ کریوچنکوف، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله‌ای می‌نویسد که رژیم غذایی رنگی در جهان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این امر به ویژه به دلیل سهولت درک اینکه چه چیزی و چه وقت باید بخورید تا سالم باشید، بسیار گسترده شده است تا شما خودتان را با شمارش کالری بی پایان خسته نکنید.

متخصص تغذیه سلامت نیوز رژیم غذایی تناسب اندام رژیم غذایی رژیم چراغ راهنمایی خواص میوه ها خواص صیفی جات خواص سبزیجات بهترین متخصص تغذیه بهترین رژیم غذایی

رژیم غذایی چراغ راهنمایی یک اسم مشترک برای سه مجموعه غذایی مختلف است. این رژیم بر اساس اصل چراغ راهنمایی تقسیم به محصولات سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی شده است.

او گفت: همه گروه‌های غذایی که در اطراف ما هستند به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند. اولین محصول لیست سبز است که رژیم اصلی ما را تشکیل می‌دهد و شامل سبزیجات، میوه‌ها، غذا‌های بدون چربی این گروه می‌شود. محصولات و غذا‌های لیست زرد کمی چرب‌تر هستند، ممکن است حاوی کمی کربوهیدرات بیشتر، شاخص گلیسمی کمی بالاتر باشند. به عنوان مثال گوشت‌های چرب، پنیر‌ها و نان در این گروه هستند.

یک شخص به خود اجازه می‌دهد تا بیش از دو بار در روز از لیست زرد استفاده کند. همچنین یک لیست قرمز وجود دارد – این‌ها غذا‌هایی هستند که برای بدن ما بسیار مفید نیستند، اما هستند و ما باید گاهی ان‌ها را مصرف کنیم. ما در این دنیا زندگی می‌کنیم، از این واقعیت که آن‌ها در رژیم غذایی ما وجود دارند دور نمی‌شویم: شیرینی، کیک، شیرینی ها، نوشیدنی‌های گاز دار به این گروه تعلق دارند.

او در ادامه افزود که برخی افراد فقط از گیاهان و میوه‌ها بر اساس رژیم چراغ راهنما استفاده می‌کنند که این افراد بیشتر گیاه خوار هستند.

این متخصص روس در ادامه افزود: هویج و به طور کلی سبزیجات و میوه‌های نارنجی سرشار از بتاکاروتن هستند. رنگ قرمز، مانند گوجه فرنگی، گل رز، حاوی محتوای لیکوپن است و سبزیجات و میوه‌های سبز حاوی لوتئین و کلروفیل هستند. در غذا‌های بنفش رنگ، محصولات قرمز تیره و بنفش (گیلاس، آلو، توت سیاه، توت) – آنتوسیانین وجود دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ