دلایلی که باعث ریزش مو و کچل شدن می‌شوند

0

وقتی اولین تار مویی که ریخته است را می‌بینیم دچار وحشت می‌شویم و سریعا به دنبال راه درمانی برای آن هستیم، اما اولین قدم برای درمان ریزش مو تشخیص علت ریزش آن است.

گاهی هیچ مشکلی وجود ندارد و بازهم مو‌های ما درحال ریزش هستند در این حالت است که باید بدانید عادت‌ها و رفتار‌های نامناسب شما با موهایتان باعث ریز آن‌ها می‌شوند و در صورت ادامه دادن به آن‌ها کچل خواهید شد.

کچل شدن سر علت ریزش مو چیست سلامت نیوز سلامت مو دلایل ریزش مو در طب سنتی درمان فوری یبوست درمان ریزش مو

یبوست: به نام مادر بیماری‌ها شناخته می‌شود. یبوست به دلیل محبوس نگهداشتن آلودگی‌ها در بدن باعث تاثیری گذاری بر روی پوست و موی شما می‌شود و می‌تواند ریزش موی شدید بیاورد.

ایستاده حمام کردن: به دلیل هوای گرم و آب گرمی که در حالت ایستاده به بدن شما می‌رسد رنگ منبسط می‌شود و خون به سر شما نمی‌رسد و از طرفی باعث سنگین شدن مو‌ها و ریز آن‌ها می‌شود.

خوابیدن با موی خیس: خوابیدن با مو‌های خیس نه تنها باعث ریز مو بلکه باعث شوره سر و قارچ پوستی نیز می‌شود.

خشک کردن اشتباه موها: پیچیدن و چلاندن مو‌ها به حوله‌های سنگین باعث کندن شدن مو و ضعیف شدن آن‌ها می‌شود.

شانه کردن مو‌های خیس: مو‌های خیس آسیب پذیری بیشتری نسبت به حالت عادی دارند و به علت باز شدن منافذ آن‌ها ریزش مو‌ها چند برابر می‌شود.

شامپو‌های سولفات دار: تنها هفته‌ای ۱ بار مجاز به استفاده از این شامپو هستید در غیر این صورت منتظر ریزش موی شدید باشید.

بخار آلوده دستشویی: بخار‌های موجود در فضای توالت بعد از دفع فضولات به علت شدیدا بودن آلودگی بر روی مو‌ها تاثیر گذار است و باعث ریز مو می‌شود. قبل از رفتن به دستشویی مو‌های خود را بپوشانید.

منبع : طلا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ