سایه مقدسی دانش آموز نخبه ایرانی در آلمان درگذشت + عکس

0

آن گونه که پدر سایه می گوید، اگر سرکنسول ایران در فرانکفورت کوتاهی نکرده بود، بیماری دخترش تشدید نمی شد و عمرش به دنیا بود؛ این را می گوید و سرکنسول را عامل مرگ دخترش می خواند.

«سایه مقدسی»، دانش آموز نخبه اهل مراغه که پس از یک و نیم سال تحمل رنج بیماری نادرش، اواخر بهمن ماه سال گذشته مورد توجه مسئولان قرار گرفت و با دستور رئیس جمهور و حمایت وزیر آموزش و پرورش برای مداوا راهی آلمان شد، ساعتی پیش بدرود حیات گفت و رخت از دنیا بر بست.

محمد صادق عبداللهی محمد رضا مقدسی عکس سایه مقدسی سوابق محمد صادق عبداللهی سوابق سایه مقدسی سایه مقدسی زندگینامه سایه مقدسی بیوگرافی سایه مقدسی بیماری سایه مقدسی

این دانش آموز چهارده ساله سمپادی که با انتشار دو دفتر شعر، جوانترین شاعر مراغه شناخته می شد، از بیماری خونی نادری به نام آی.ال.ال (ILL) رنج می برد که درمان آن در کشورمان میسر نشده بود و به همین دلیل راهی بیمارستان دانشگاه فرانکفورت شد تا مراحل درمان را طی کند اما کارشکنی های صورت گرفته مشکلاتی برای وی ایجاد کرد.

محمد رضا مقدسی، پدر سایه در این باره گفت: سرکنسول ایران در فرانکفورت مسول مرگ دخترم است؛ از مسولان و دستگاه قضایی کشورم می خواهم که کارشکنی های سرکنسول و ارسال نامه او به بیمارستان جهت متوقف شدن درمان دخترم را پیگیری کنند.

محمد صادق عبداللهی محمد رضا مقدسی عکس سایه مقدسی سوابق محمد صادق عبداللهی سوابق سایه مقدسی سایه مقدسی زندگینامه سایه مقدسی بیوگرافی سایه مقدسی بیماری سایه مقدسی

وی افزود: «محمد صادق عبداللهی» سرکنسول ایران در فرانکفورت، ضمن سر باز زدن از بیمه کردن ما، نامه ای خطاب به پروفسور «پیتر بادر» رییس دپارتمان پیوندهای سلولی و پزشک معالج سایه نوشت و با دخالت در امور پزشکی اعلام کرد که سایه می تواند برای درمان به ایران برگردد؛ همین موضوع کار درمان سایه را یک ماه به تعویق انداخت.

وی در ادامه به حل مشکل توسط وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بعد از رسانه ای کردن این کارشکنی ها، نماینده ویژه ای از سوی وزیر آموزش و پرورش به دیدارمان آمد و با دستور وی، پس از یک ماه درمان سایه از سر گرفته شد، اما کار از کار گذشته و بیماری دخترم تشدید شده بود.

محمد صادق عبداللهی محمد رضا مقدسی عکس سایه مقدسی سوابق محمد صادق عبداللهی سوابق سایه مقدسی سایه مقدسی زندگینامه سایه مقدسی بیوگرافی سایه مقدسی بیماری سایه مقدسی

البته پدر سایه گلایه اش به اینجا ختم نمی شود. او که معلم است و در همین کسوت به آلمان اعزام شده تا هم امرار معاش کند و هم مراقبت از سایه را عهده دار باشد، از کار بی حقوق خود در دو ماه و نیم اخیر می گوید و علت عمل نشدن سایه را هزینه سنگین درمان ذکر می کند که برای عمل های پی در پی می بایست می پرداخته و به علت بیمه نبودن، از پسش بر نمی آمده تا اینکه نماینده وزارت آموزش از راه رسیده و مشکل بیمه را در ۲۴ ساعت حل کرده است.

این گلایه ها در حالی بیان می شود که یکی از کارکنان کنسولگری ایران در فرانکفورت در این باره گفته: هرگز دستور مکتوب و رسمی برای پرداخت هزینه های سایه مقدسی از سوی هیچ نهادی به ما داده نشد؛ تنها قرار بر این بود که این خانواده به عنوان معلم به اینجا عازم شوند و بعد خودشان درمان دخترشان را پی بگیرند و به همین دلیل ما هم نمی توانستیم چهارصد هزار یورو برای درمان بپردازیم.

پدر سایه در پاسخ به این ادعا می گوید: مرا به عنوان کارمند وزارت آموزش و پرورش به آلمان اعزام کردند و با حکم به اینجا آمدم و می بایست بیمه می شدم که کنسولگری از این کار سر باز زد و اقدامش غیر قانونی بود. سرکنسول مسئول مرگ دخترم است و از دستگاه قضایی ایران می خواهم تا این جنایت را پیگیری کند.

گفتنی است ضمن تسلیت به خانواده مقدسی، این حق را برای کنسولگری کشورمان در فرانکفورت و سرکنسول آن قائل است که به ابهامات وارد آمده پاسخ دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ