خاصیت های شگفت انگیز چهار شیره

0

چهار شیره مخلوطی از شیره توت، خرما، انگور و انجیر است. ترکیب این چهار شیره در کنار هم معجون طبیعی و فوق‌العاده را‌ می‌دهد که سرشار از پتاسیم، کلسیم، آهن و منگنز بوده و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید است.

ترکیب این چهار شیره با هم برای رفع کم خونی و فقر آهن موثر است. مصرف هر کدام از این شیر‌ها به طور جداگانه هم دارای خواص قابل توجهی است اما ترکیب آنها موثرتر خواهد بود.

از جمله خاص این معجون رفع کم خونی، فقر آهن، یبوست و بیماری‌های استخوانی است. مصرف این معجون سبب تقویت حافظه می‌شود. چهارشیره تب بر است و به درمان سرماخوردگی و گلودرد کمک می‌کند. همچنین به دلیل طبع گرم و خاصیت ضد التهابی این معجون استفاده از آن باعث تسکین دردهای مفصلی و آرتروز می شود.

مجله سلامت متخصص طب سنتی کاهش استرس طب سنتی راهکار کاهش استرس و اضطراب درمان خانگی یبوست خواص چهار شیره در طب سنتی خواص چهار شیره چهار شیره چیست

درمان انواع بیماری‌ها با چهارشیره

یبوست

یبوست از جمله بیماری‌هایی است که در طب سنتی از آن به نام «مادر بیماری‌ها» یاد می‌شود که بیماری‌های دیگری را با خود به همراه دارد. در ترکیب چهارشیره فیبر موجود در شیره خرما و توت مواد معدنی در شیره انجیر خاصیت ملین بودن دارد که به درمان یبوست و رفع سوء هاضمه کمک می‌کند. مصرف این معجون باعث گرم شدن معده و روده‌ خواهد شد که درمان یبوست است.

کاهش درد‌های مفصلی و روماتیسم

روماتیسم یک بیماری مفصلی است که منجر به ایجاد درد و تورم و التهاب در مفاصل می‌شود. از عوارض این بیماری کاهش توانایی افراد در انجام امور روزانه است. کلسیم، پتاسیم و منگنز موجود در ترکیب چهارشیره به کاهش درد‌های مفصلی و آرتروز کمک می‌کند. معجون چهارشیره به دلیل طبع گرمش خاصیت ضد التهابی دارد و به تقویت و استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند.

کاهش استرس

کمبود ویتامین‌ها در بدن یکی از عوامل ایجاد اضطراب، استرس، نا آرامی، عصبانیت و ناراحتی است. ترکیب چهارشیره منبع غنی از ویتامین‌های گروه A. B. C است و مصرف مداوم این معجون می‌تواند فرد را به آرامش نسبی برساند.

کاهش درد‌های استخوانی و تقویت استخوان‌ها

چهارشیره سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها، آهن، پتاسیم، پروتئین، کلسیم، مس، منیزیم، روی و… است. کلسیم طبیعی موجود در این ترکیب‌ها به استحکام هرچه بیشتراستخوان‌ها کمک می‌کند و ابتلا به بیماری پوکی استخوان را کاهش می‌دهد. کلسیم طبیعی چهارشیره با کلسیم موجود در شیر برابری می‌کند.

کاهش ابتلا به سرطان

مصرف معجون شگفت انگیز چهارشیره به ترمیم بافت‌های پوستی و سلولی بدن کمک می‌کند. رشد سلول‌های سالم در کنار افزایش تعداد گلبول‌های قرمز خون سبب کاهش ابتلا به سرطان می‌شود. ویتامین‌های موجود در این ترکیب توانایی دستگاه ایمنی بدن را افزایش می‌دهد. با تمیز کردن روده بزرگ و تقویت دستگاه گوارش توسط چها شیره امکان ابتلا به سرطان روده کاهش می‌یابد. همچنین مصرف چهار شیره جلوی رشد سلول‌های سرطانی را می‌گیرد.

تقویت بینایی

شیره توت از میزان قابل توجهی ویتامین A برخوردار است. کمبود این ویتامین در بدن شب کوری را در افراد ایجاد می‌کند که باعث کاهش دید در شب و مکان‌های تاریک می‌شود. شیره توت به دلیل وجود میزان قابل توجهی از ویتامین A به تقویت بینایی و رفع کمبود این ویتامین در بدن کمک می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ