مرگبار ترین خودرو های ایران در سال ۹۲ کدامند؟ + جدول

0

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: دو هزار و ۴۵۴ نفر از کشته شدگان حوادث رانندگی سال ۱۳۹۲، راننده و یا سرنشین خودروی پراید بوده‌اند. آمار کشته شده ها در پراید، ۱۳.۶ درصد همه تلفات حوادث رانندگی سال گذشته است.

به گزارش ایسنا، دکتر احمد شجاعی، در چهل و یکمین کمیته هماهنگی اجرای طرح های ترافیکی گفت: بعد از پراید، خودروی پژو ۴۰۵ با یکهزار و ۸۲۳، وانت پیکان با ۷۲۳، وانت نیسان با ۴۸۴ و پژو ۲۰۶ با ۳۹۶ فوتی بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند. همچنین اتوبوس با ۲۰۷ و مینی بوس با ۱۰۲ فوتی در رتبه های بعدی آمار تلفات حوادث رانندگی قرار می گیرند.

مشخصات پژو 405 مشخصات پراید قیمت پژو 405 قیمت پراید فروش پژو 405 پراید امکانات پراید

به گفته شجاعی، عمده مرگ‌های راننده و سرنشینان خودروها در جاده‌های برون شهری روی می‌دهد، به طوری که از ۲۴۵۴ مرگ در خودروی پراید، ۲۰۶۵ مورد در جاده‌های برون شهری اتفاق افتاده است. همچنین از ۱۸۲۳ مرگ در خودروی پژو ۴۰۵، ۱۵۵۴ مورد در جاده‌های درون شهری اتفاق افتاده است.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: با کسر عابران پیاده و موتورسواران، ۶۲ درصد مرگ‌های ناشی از تصادفات در خودروهای بالا اتفاق افتاده است. چهار هزار و ۱۶۸ نفر (۲۳.۲ درصد) از کشته های تصافات سال گذشته عابران پیاده و سه هزار و ۸۶۳ نفر (۲۱.۵ درصد) موتورسیکلت‌سوار بوده‌اند.

مشخصات پژو 405 مشخصات پراید قیمت پژو 405 قیمت پراید فروش پژو 405 پراید امکانات پراید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ