حال وخیم مجری معروف صدا و سیما به دلیل ابتلا به “ویروس کرونا”

0

یکی از مجریان معروف صداوسیما و چهره‌های شناخته شده مطبوعات که اخیرا به حج عمره مشرف شده بود، در عربستان به ویروس کرونا مبتلا شد و پس از رسیدن به ایران بلافاصله در یکی از بیمارستانهای تهران بستری شده است و اخبار رسیده حاکی از وخیم بودن حال وی است.

 در حالی که وزیر بهداشت عربستان به دلیل شیوع بیماری کرونا (سارس) برکنار شده و هر روز آمار کشته شدگان این بیماری رو به افزایش است، سازمان حج و زیارت همچنان بدون برنامه ریزی پیشگیرانه و تدابیر پزشکی لازم به اعزام حجاج از همه جا بی‌خبر ادامه می‌دهد.

بنابراین گزارش یکی از مجریان معروف صداوسیما و چهره‌های شناخته شده مطبوعات که اخیرا به حج عمره مشرف شده بود، در عربستان به ویروس کرونا مبتلا شد و پس از رسیدن به ایران بلافاصله در یکی از بیمارستانهای تهران بستری شده است و اخبار رسیده حاکی از وخیم بودن حال وی است. واکنش مسوولان وزارت بهداشت نیز چندان شفاف نیست و به نظر می‌رسد در این زمینه پنهانکاری صورت می‌گیرد. محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت آما مبتلایان را اندک دانسته و امروز به فارس گفت: بعد از اعلام ابتلای قطعی دو خواهر در کرمان به ویروس کرونا و بیماری MERS که یکی از آن‌ها متأسفانه فوت کرد، تاکنون مورد جدید تأیید شده از این بیماری در کشور نداشته‌ایم.

وی گفت: علاوه بر دو خواهر که بیماریشان تأیید شد، دو خواهر دیگر ‌آن‌ها نیز مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند نیز در اتاق ایزوله و تحت مراقبت هستند، آ‌زمایش قبلی آن‌ها بیماری را تأیید نکرد اما دوباره از آن‌ها آزمایش گرفته شد. رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: این چهار خواهر که دو نفرشان به ویروس کرونا مبتلا شده و دو نفرشان مشکوک هستند در یک بیمارستان، بیماری داشتند که در جوارشان بیمار دیگری بستری بود و همراه آن بیمار که اخیراً به عربستان سفر کرده بود، ناقل ویروس کرونا بوده است.

گویا پیش از این نیز گفته بود: ویروس کرونا از طریق تنفس نزدیک با فرد مبتلا و ناقل این بیماری منتقل می‌شود، این بیماری تاکنون در ۱۸ کشور دنیا ۶۷۲ نفر را مبتلا کرده و جان ۲۰۷ نفر را گرفته است. بیشترین موارد این بیماری در عربستان بوده که با ابتلای ۵۶۲ نفر در این کشور، ۱۷۹ مورد مرگ را در بر داشته است. گزارشهای رسیده حاکی است تیم پزشکی سازمان حج و زیارت در عربستان تنها به تجویز دارو اکتفا می‌کنند و از اعزام مبتلایان به بیمارستانهای مجهز و رایگان عربستان خودداری می‌کنند. به نظر می‌رسد رسانه‌ها با پیگیری موضوع لازم است هشدار لازم را به مسوولان بدهند تا با جان حجاج اعزامی بازی نشود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ