پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰/ بورس سبز می‌شود؟

0

به گزارش ساتین، امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ شاخص کل با توجه به قرمزپوشی یک دست بازار سرمایه باز هم کاهش ارتفاع داد و با اُفت ۱۳۲۳۷ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۷۱۱ واحدی آرام گرفت.

همچنین باقی شاخص ها نیز قرمزپوش بودند و شاخص کل هموزن هم که به نوعی نشان دهنده وضعیت نمادهای کوچک بازار می باشد با اُفت ۱۱۵۳ واحدی معادل منفی ۰.۲۶ درصد به ۴۳۹ هزار و ۹۶۶ واحد رسید.

ارزش معاملات در بازار امروز هم به رقم بسیار نازل ۱۷ هزار و ۵۴۵ میلیارد ریالی رسید.

امروز از ۶۴۱ نماد حاضر، ۲۰ نماد (۳ درصد) در صف خرید و ۵۰۸ نماد (۷۹ درصد) در صف فروش بودند.

خروج پول حقیقی هم طبق روال روز‌های گذشته رقم خورد و امروز ۶۲۰ میلیارد تومان دیگر توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد و حقوقی به همین میزان وارد شد.

بورس فردا چه خواهد شد؟

به نظر می رسد دامنه نوسان نامتقارن بدجور بر بازار سایه افکنده است و هر روز بر تعداد نمادهای حاضر در صف فروش افزوده می شود. همچنین مسئله گفتگوهای برجامی نیز بر ابهامات بازار افزوده است و از سوی دیگر هم قیمت دلار که یکی از محرکات بازار بود، روند کاهشی به خود گرفته است. خروج پول حقیقی هم که با این روند بازار طبیعی است و هر روز مقداری از پول حقیقی ها از بازار خارج می شود، هر چند که با قفل بودن نمادهای بسیاری در صف فروش این نقدشوندگی بازار زیر سئوال رفته است.

به هر صورت مجموع این عوامل نشان می دهد که در حال حاضر نمی توان از بازار انتظار سبز شدن داشت و فعلا باید منتظر تصمیمات جدید درباره دامنه نوسان و نتایج جلسات برجامی ماند.  

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ