گفتگو با حدیث میر امینی بازیگر ” ستایش ۲″ / هنوز دستمزدمان را نگرفته ایم + عکس

4

حدیث میر امینی بازیگر نقش «نازگل» در سریال «ستایش ۲» می گوید: سری اول، سریال درجه الف و کار خوبی بود و تصور نمی کردم قسمت دومش این گونه شود.

حدیث میرامینی متولد ۱۹ بهمن ۱۳۶۷ در تهران ، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. وی دارای کارشناسی نمایش است و اکنون در همین رشته به فعالیت‎های تلویزیونی و هنری می‎پردازد.

همسر حدیث میر امینی نوه حشمت فردوس نازگل ستایش شوهر حدیث میر امینی بیوگرافی حدیث میر امینی ازدواج حدیث میر امینی

«حدیث میر امینی» در آثاری هم چون «گل های گرمسیری»، «دلنوازان»، «زن بابا» و «خداحافظ بچه» نقش آفرینی کرده است و به گفته خودش از آن جا که نقش «نازگل» سریال«ستایش۲» با نقش های گذشته اش متفاوت بود پذیرفت تا آن را تجربه کند؛ هر چند نسبت به کم رنگ بودن نقش خود در قصه گلایه داشت. گفت و گوی ما را با این بازیگر جوان، در ادامه می خوانید.

از فعالیت اخیر سینمایی و تلویزیونی تان چه خبر؟

فروردین ماه، در فیلم سینمایی «مورچه ها» بازی کردم. اکنون نیز برای بازی در سریالی ۵۰ قسمتی به کارگردانی شهرام شاه حسینی قرارداد بسته ام که قرار است پخش آن از ماه پاییز آغاز شود. من چند قسمت از فیلم نامه را هم مطالعه کرده ام که قصه پر شخصیتی دارد و همه شخصیت ها برای خود قصه خوبی دارند. البته همه اتفاق ها حول یک خانواده بزرگ می چرخد که من نقش دختر این خانواده را ایفا خواهم کرد.

از «نازگل» سریال«ستایش۲» چه خبر؛ گویا نسبت به این سریال انتقاد کرده اید؟

در نهایت خبر نداریم که کار چه می شود! من با خلوص نیت سر این سریال رفتم ولی متاسفانه بازخوردها خوب نبود و آن توقعی که داشتم بر آورده نشد.

همسر حدیث میر امینی نوه حشمت فردوس نازگل ستایش شوهر حدیث میر امینی بیوگرافی حدیث میر امینی ازدواج حدیث میر امینی

چه توقعی داشتید؟

متاسفانه ستایش را بدون فیلم نامه کار کردم و توقع داشتم هنگام نگارش فیلم نامه بیشتر به نقش من پرداخته شود. با وجود این که سری اول سریال که پر حادثه و هیجان انگیز بود، سری دوم آن بی اتفاق است؛ یعنی مردم توقع داشتند از سری قبل بهتر باشد که نشد.

پس شما با توجه به بازتاب های خوب سری اول، بازی در سری دوم سریال را پذیرفتید؟

بله دقیقاً همین طور است. سری اول، سریال درجه الف و کار خوبی بود و تصور نمی کردم قسمت دوم آن این گونه شود. به نظرم آمد وقتی پخش اثری شروع می شود ۱۰ قسمت طول می کشد تا مردم با نامش آشنا شوند و در این میان، «ستایش» اثری بود که همه سری اول آن را دیده بودند.

متاسفانه ما نه تنها فیلم نامه خوب در کشور نداریم بلکه فرصت پرداخت در همین متن ها نیز وجود ندارد. در ایران عرف شده است که ۱۰ قسمت فیلم نامه دارند و می خواهند سریالی ۵۰ قسمتی بسازند و من بازیگر وقتی همان ۱۰ قسمت را می خوانم با توجه به بازتاب های سری اول یا برای بازی در سریال اعتماد نمی کنم و یا آن را به خدا می سپارم و بازی در کار را می پذیرم. البته بازی در ستایش۲ ریسک و تجربه ای برایم بود و برای کار بعدی بیشتردقت خواهم کرد.

همسر حدیث میر امینی نوه حشمت فردوس نازگل ستایش شوهر حدیث میر امینی بیوگرافی حدیث میر امینی ازدواج حدیث میر امینی

شخصیت نازگل در قصه چگونه بود که پذیرفتید آن را بازی کنید؟

نازگل در قصه شخصیتی تعریف شده داشت منتها او را کمتر می بینیم. او دختری درونگرا و آرام است و برای من، تفاوت این نقش با دیگر نقش هایی که تاکنون بازی کرده ام مهم بود زیرا این چنین نقشی بازی نکرده بودم. خدا را شکر نقش به اصطلاح «در آمده» است. معتقدم هر تجربه ای که کسب کرده ام کمکم می کند و آدم ها با تجربه بزرگ می شوند.

اگر خودتان موقعیتی شبیه نازگل داشتید چه کار می کردید؟

امیدوارم هیچ زمانی چنین موقعیتی نداشته باشم.

به نظر شما پایان بندی سریال جذاب، متفاوت و غیر کلیشه ای شده است؟

نمی توانم در این باره نظر بدهم زیرا کارهایی که بازی می کنم نمی توانم تعریف کنم.

بالاخره هر بازیگری مروری بر کارنامه اش دارد و درباره آن اظهار نظر می کند و اگر در اثر بدی هم بازی می کند صادقانه اعتراف می کند!

می توانم بگویم بازی در سریال «ستایش» برای من تجربه بود اما خیلی کمکم نکرد.

یعنی می توان گفت «ستایش۲» چیزی به تجربه های تان اضافه نکرد.

همکاری با این گروه و کارگردان خیلی برایم جذاب بود ولی چیز زیادی به تجربه های من اضافه نکرد و این نکته را هم بگویم که پولمان را هم هنوز نگرفته ایم که بخش بد ماجراست.

یک بازیگر به دلیل این که حرفه اصلی اش بازیگری است و درآمد دیگری ندارد بحث مالی در کنار علاقه برایش اهمیت دارد .چرا این موضوع را پی گیری نکردید؟

به هر حال نگرفتیم دیگر! گفتند شبکه پول ندارد و هیچ کدام از عوامل پول نگرفته اند.

همسر حدیث میر امینی نوه حشمت فردوس نازگل ستایش شوهر حدیث میر امینی بیوگرافی حدیث میر امینی ازدواج حدیث میر امینی

با این توضیح، انتخاب هایتان بر چه مبنایی است؟

علاوه بر فیلم نامه و کارگردان، یکی از معیارهای دیگری که برایم اهمیت دارد دریافت دستمزدم است.

یکی از انتقادهایی که نسبت به سریال شده است گریم نرگس محمدی، بازیگر نقش ستایش در برهه میانسالی اوست؛ نظرتان در این مورد چیست؟

این بخش ماجرا به من مربوط نمی شود.

به این دلیل این سوال را پرسیدم که می خواستم بدانم با توجه به این که گریم نرگس محمدی در نقش ستایش باور پذیر نیست شما توانستید به عنوان نقش مادرتان او را بپذیرید.

من بازیگر هستم و علاوه بر آن درس تئاتر خوانده ام. ما در تئاتر، یک لیوان می گذاریم و می گویند تصور کنید چیز دیگری است. بازی او مقابل من دور از ذهن نبود چون این تجربه را طی بازی در سریال «گل های گرمسیری» داشتم و بهنوش طباطبایی نقش مادرم را با تفاوت سنی کم بازی کرده بود و مشکل خاصی نداشتم.

بازیگر نقش مقابل چقدر برایتان اهمیت دارد؟

خیلی اهمیت دارد. نرگس محمدی دختر بسیار خوبی است و در بازی مقابل او هیچ مشکلی نداشتم، به خصوص این که فیلم برداری سریال در شهرستان بود و با هم زندگی می کردیم و حس نزدیکی در نقش ایجاد شده بود. این نکته را هم بگویم که همکاری با دیگر بازیگران سریال نیز خوب بود. من در گذشته با امیرمحمد زند تجربه همکاری داشتم و به عنوان بازیگر نقش مقابل با خصوصیات بازی هم آشنایی داشتیم.

فکر می کنید به واسطه بازی در کدام یک از نقش های تان شناخته تر شدید؟

با بازی در نقش روشنک سریال «دلنوازان» شناخته تر شدم. خودم نیز این شخصیت را خیلی دوست دارم چون هنوز هم می توانم از روشنک دفاع کنم. معتقدم دلنوازان هم سریال خوبی بود و هم نقش درستی بود و توانستم خیلی کامل ایفای نقش کنم و کم نگذاشتم.

تا حالا شده از ایفای نقشی وحشت داشته باشید؟

همیشه استرس دارم ولی تا به حال پیش نیامده وحشت داشته باشم.

«ستایش» اثر قابل دفاعی در کارنامه تان خواهد بود؟

نه خیلی! معتقدم شخصیت ها جای کار بیشتری داشت و می توانست بیشتر به آن ها پرداخته شود و قصه های متفاوتی را در نظر بگیرند ولی خیلی این اتفاق نیفتاد. (مریم ضیغمی/ خراسان شمالی)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. فاطی می گوید

  خیلی ماهی عاشق بازی کردنتم

 2. lila می گوید

  منم دوست دارم خیلیییییییییییییییییییییییی بازیت خوبه حدیث جون ساکن کدوم محله ی تهرانی

 3. مهدیس می گوید

  واقعا کهه

 4. ابوالفضل می گوید

  یکی ازراههای خوشبختی این است ک نسبت ب کوچکترین نعمتها شکرگذارباشیم.
  حدیث خانم بزرگترین نعمته چهره بسیارزیباوپرانرژی پرازاحساس
  قلبا دوست دارمممممم.