پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰/ بورس صعودی خواهد شد؟

0

به گزارش ساتین، امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ باز هم شاخص‌های بازار سرمایه قرمز پوشیدند و بیشتر نماد‌ها در صف فروش قفل ماندند. این وضعیت باعث شد تا یکبار دیگر برخی سهامداران در اعتراض به این وضعیت تجمعی را در مقابل شرکت بورس داشته باشند.

امروز شاخص کل در نهایت با کاهش ۹۷۷۵ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۲۳۰ هزار و ۹۲۰ واحدی آرام گرفت.

همچنین شاخص کل هموزن نیز با اُفت ۸۳۳ واحدی به ۴۳۵ هزار و ۳۵۷ واحد رسید.  

در پایان داد و ستد‌های امروز بورس، در ۲۲۷ هزار و ۵۵۷ نوبت معاملاتی، ۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۹ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال در بورس معامله شد.

از ۶۲۳ نماد حاضر، ۱۴ نماد (۲ درصد) در صف خرید و ۴۸۰ نماد (۷۷ درصد) در صف فروش بودند.  

خروج پول حقیقی هم همچنان ادامه داشته و امروز نیز ۴۷۶ میلیارد تومان از پول حقیقی‌ها از بازار خارج شد.  

بورس فردا چگونه است؟

مریم اعتمادی تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ساتین گفت: به نظر من عدم اطمینان در حد بسیار بالا منجر شده که همزمان شاهد عرضه بالا و کمبود شدید تقاضا باشیم.

وی ادامه داد: در سمت عرضه؛ سهامداران مشاهده می‌کنند که علیرغم هر اتفاق مثبت اعم از بنیادی و سیاسی؛ همچنان خروج نقدینگی حقیقی‌ها را داریم و لذا فردی که همچنان سهامدار است از ترس ضرر بیشتر در اوج ناامیدی اقدام به فروش می‌کند. در مقابل کمبود شدید تقاضا را نیز شاهدیم که دلیل آن عدم محرک اصلی برای حرکت و تغییر روند بازار می‌باشد و لذا سرمایه گذار همچنان در انتظار برای ورود نقدینگی به بورس می‌ماند و حتی ترجیحا حاضر است با ۵-۱۰% بالاتر قیمت خریداری کند، اما این خرید با اطمینان از تغییر روند بازار باشد.

این تحلیلگر بازار سرمایه گفت: لذا با توجه به تداوم خروج نقدینگی حقیقی‌ها از بازار همچنان نمی‌توان به تغییر روند بازار امیدوار بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ