تاثیر مصرف سیب بر رفع تشنگی در ماه رمضان

0

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی ، درباره فواید مصرف سیب اظهار کرد: ۸۶ درصد یک عدد سیب حاوی مقدار زیادی آب و بخش عمده‌ ای از آن فیبر است.

او افزود: درصد زیادی از سیب را آب و فیبر تشکیل می‌دهد و نگهداری آب داخل بافت میوه یا سبزیجات برای بدن راحت‌تر است و افرادی که در ماه رمضان روزه می‌گیرند در صورتی که سیب را به عنوان یک میوه برای مصرف همراه پوست انتخاب کنند کمتر احساس تشنگی خواهند داشت.

مجله سلامت متخصص رژیم درمانی متخصص تغذیه کاهش تشنگی در ماه رمضان فواید خوردن سیب در سحری سلامت نیوز سلامت روزه دار رژیم غذایی مناسب روزه داران رژیم غذایی سالم رژیم غذایی رژیم درمانی چیست درمان رفع تشنگی خواص سیب بهترین متخصص تغذیه بهترین رژیم غذایی

جوزدانی تصریح کرد: طبق مطالعه‌ ای که از یک تحقیق داشته ام اگر سیب به صورت ناشتا مصرف شود در کنترل گرسنگی روزانه به علت فیبر بالا تاثیرگذار خواهد بود و همین عامل باعث می‌شود تا فرد تمایل کمتری به خوردن غذا‌های دیگر داشته باشد.

او اضافه کرد: طبق یک مطالعه‌ای که از افراد مختلف بین مصرف بیسکوییت و سیب در اوایل صبح مورد بررسی قرار گرفته بود به این نتیجه دست یافتیم که مصرف بیسکوییت در ۱۲ هفته باعث کاهش وزن بیشتری به نسبت مصرف سیب می‌شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: طبق یک مقاله منتشر شده در انگلیس افرادی که صبح‌ها به صورت ناشتا مصرف سیب را جایگزین قهوه کنند انرژی بیشتری را دریافت خواهند کرد چرا که میوه‌ها به علت آب فراوان و ویتامین C باعث شادابی و نشاط افراد می‌شوند.

جوزدانی ادامه داد: تحقیق معتبری بر مصرف سیب در اوایل صبح منتشر نشده، اما استفاده از آن باعث رفع گرسنگی، افزایش شادی و نشاط می‌شود.

او افزود: میوه‌هایی که فیبر بالایی مانند سیب دارند در کاهش وزن افراد تاثیرگذار خواهند بود چرا که روند هضم و جذب را کاهش می‌دهند و باعث تنظیم قند خون می‌شوند و در طولانی مدت اضافه وزن به خصوص چاقی شکمی را کنترل می‌کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تصریح کرد: طبق یک مطالعه اگر افراد در طولانی مدت مصرف سیب را جایگیزین بیسکوییت‌های جو رژیمی کنند وزن بیشتری را کم خواهند کرد، همچنین ۵۰ درصد فیبر موجود در سیب در پوست آن وجود دارد که یک غذای مناسب برای باکتری‌های مفید روده و بهبود متابولیسم بدن باشد.

جوزدانی گفت: در یک مطالعه دیگر نشان داده بود که اگر افراد سیب را قبل از وعده غذایی مصرف کنند باعث کاهش اشتها و کنترل مصرف غذا می‌شوند، همچنین مصرف سیب با پوست در یک مطالعه دیگر در زمان بعد از ظهر نشان داده بود که فیبر موجود در آن باعث نفخ معده و در نهایت مشکلات دیگر خواهد شد.

یبوست را با مصرف سیب درمان کنید

او افزود: افرادی که صبح یا اواخر شب در رژیم غذایی خود سیب با پوست مصرف می‌کنند یبوست را می‌توانند درمان کنند، سیب حاوی پتاسیم و ویتامین C بالا، تامین کننده ویتامین K، ویتامین B۶، منیزیم و مس است.

جوزدانی تصریح کرد: فیبر محلول موجود در سیب بسیار شاخص است و برای بهبود دستگاه گوارشی تاثیر دارد. همچنین از آن جایی که داروی فکسوفنادین در ایران زیاد مصرف می‌شود بنابراین اگر به صورت همزمان با سیب مصرف شود تاثیر خود را از دست می‌دهد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: از آن جایی که برخی مدعی هستند مصرف دانه‌های سیب حاوی سیانید است بنابراین باید ۱۵۰ دانه از آن مصرف شود تا فرد مبتلا به مسومیت سیانید شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ