تصمیم جدید دولت برای وضع عوارض بر صادرات/ فهرست مشمولان

0

میزان عوارض وضع شده وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از اعلام فهرست کالاهایی که مشمول پرداخت عوارض صادراتی به جای ممنوعیت شده بودند، اکنون فهرست جدیدی را اعلام کرده که صادرات آنها مشمول پرداخت عوارض است.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت صنعت، معدن و تجارت چندی پیش در اقدامی تصمیم گرفت تا به جای ممنوعیت صادرات برخی از کالاها، صادرات آنها را منوط به پرداخت عوارض کند. حال نیز در تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت ۹ قلم کالای جدید مشمول پرداخت عوارض در صادرات شده اند.

در فهرست قبلی سازمان توسعه تجارت ایران، برنج و سالامبور گوسفندی با ۲۰ درصد عوارض، سنگ‌آهن، کنسانتره آهن و انواع نان با ۳۰ درصد عوارض، پنبه با ۵۰ درصد عوارض، سولفات سدیم و ضایعات پلیمری با ۷۰ درصد عوارض و سولفور مولیبدن با ۹۰ درصد عوارض قابلیت صادرات داشت؛ این در شرایطی است که در فهرست جدید نیز، عوارض صادرات انواع زعفران فله‌ای در بسته‌بندی‌های بیش از ۳۰ گرم با عوارض ۵ درصد، وت بلوی گاوی ۴۲ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم، آهن قراضه و ضایعات فلزی به هر شکل و شمش حاصل از قراضه تمامی فلزات ۷۰ درصد، کاغذ باطله به میزان ۳۰درصد تعیین شده است.

عوارض صادرات حبوبات نیز به استثنای نخود به میزان ۳۰ درصد قیمت پایه صادراتی، ذرت دامی و سورگوم دانه ۳۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم، جو، گندم دامی، کاه و پوست غلات ۴۰۰۰ ریال  به ازای هر کیلوگرم، یونجه و علوفه  ۴۰۰۰ریال ازای هر کیلوگرم، سبوس و آخال از ذرت و گندم و سایر غلات و نباتات ۳۰۰۰ ریال ازای هر کیلوگرم و برای گندم سیان و ارزن ۴۰۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم تعیین شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ