نگاهی طنز به گروه مرگ جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل + عکس

0

کاستاریکا رسما به جمع ۱۶ تیم مرحله دوم جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کرد. این تیم در گروه مرگ و در حضور ایتالیا، انگلیس و اروگوئه به چنین موفقیتی دست یافت.

 کاستاریکا که با برتری ۳ بر یک برابر اروگوئه فراتر از حد انتظار نشان داده بود، در دومین دیدار ایتالیایی نامدار را شکست داد تا نشان دهد پیروزی نخست اتفاقی نبوده است.
عکس جام جهانی برزیل اخبار جام جهانی برزیل

در این بازی نه چندان پرموقعیت ایتالیا بیشتر از کاستاریکا توپ و میدان را در اختیار داشت و به وسیله بالوتلی چندین بار دروازه حریف را تهدید کرد اما حملات آتزوری چندان پردامنه و ادامه‌دار نبود.

در اواخر نیمه نخست کاستاریکا از غفلت مدافعان ایتالیا استفاده کرد و در محوطه جریمه خطرناک ظاهر شد که برخورد مهاجم این تیم با کیلینی از سوی داور پنالتی تشخیص داده نشد. این تصمیم با اعتراض بازیکنان و کادر فنی کاستاریکا همراه بود. اما این تیم بار دیگر به سمت دروازه ایتالیا حمله کرد و ضربه سر زیبای روئیز پس از برخورد با تیر افقی وارد دروازه شد تا کاستاریکا یک بر صفر پیش بیفتد.

نکته جالب این بود که پس از بازی فرانسه و هندوراس تکنولوژی گل لاین برای دومین بار در این بازی مورد استفاده قرار گرفت.

در نیمه دوم ایتالیا نشان داد که برای نباختن آمده است، اما نتوانست حملات زیادی انجام دهد و کاستاریکا چند بار فرصت گل دوم را داشت. کاستاریکا با این برتری ۶ امتیازی شد و با توجه به دیدار دو تیم سه امتیازی اروگوئه و ایتالیا در روز پایانی صعودش به مرحله بعد قطعی شده است.

در این گروه در پایان دور دوم کاستاریکا با شش امتیاز صعود کرده و تیم‌های ایتالیا و اروگوئه با ۳ امتیاز در رده های بعدی ایستاده‌اند. انگلیس نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

انگلیس بعد از اسپانیا دومین تیم بزرگ حذف شده است.

جام جهانی گروه D
تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ کاستاریکا ۲ ۲ ۰ ۰ ۴ ۱ ۳ ۶
۲ ایتالیا ۲ ۱ ۰ ۱ ۲ ۲ ۰ ۳
۳ اروگوئه ۲ ۱ ۰ ۱ ۳ ۴ ۱- ۳
۴ انگلیس ۲ ۰ ۰ ۲ ۲ ۴ ۲- ۰

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ