ساده ترین راه های خنک شدن در تابستان

0

موج گرما همیشه به همراه این فصل وارد کشور می شود و گاهی به حدی می رسد که تحمل کردن آن واقعا سخت است. یکی از افکاری که این روزها در ذهن هر انسانی می تواند باشد راهی برای خنک شدن است.

این روش ها می توانند خوردن نوشیدنی های خنک یا استفاده از دستگاه های خنک  کننده باشد.  از آنجایی که تا چند روز دیگر ماه رمضان نیز آغاز میشود باید راه های ساده ای برای خنک کردن بلد باشید تا در این ماه و با زبان روزه سختی زیادی نداشته باشید.

** اگر در خانه از پنکه استفاده می کنید بهتر است مکان آن را هر چند ساعت عوض کنید. پنکه را تکان دهید تا دیگر همه فضای خانه تحت پوشش پنکه باشد. بهترین نقطه برای قرار دادن پنکه در مسیری عمود بر جهت باد کولر است. در این حالت باد کولر به همه فضای خانه می رسد.

** لامپ های خانه را به کم مصرف تغییر دهید. لامپ های رشته ای خیلی سریع و راحت گرم می شوند و فضای خانه را گرم خواهند کرد اما استفاده از لامپ های کم مصرف در تنظیم دمای خانه تاثیر به سزایی دارد.

** یک دوش اب خنک در تابستان بهترین یاور شما است. همانطور که سیستم های داخلی بدن نیاز به آب دارند بدن و پوست انسان نیز باید خنک و سیراب شود تا دمای ان کاسته شده و از شر  گرمای تابستانی خلاص شوید.

** پنجره ها را بپوشانید زیرا نزدیک به ۴۰ درصد از گرمایی که در خانه وجود دارد از طریق پنجره ها وارد می شود. استفاده از پرده های رنگی برای پشت پنجره ها بهترین کاری است که می توانید برای خنک نگه داشتن خانه انجام دهید.

** جنس ملحفه و پتو در این فصل باید پنبه ای باشد تا هم نرم فوده و بدنتان را نیز خیلی گرم نکند. نکته مهم در مورد پنبه این است که هوا به راحتی درون آن نفوذ کرده و شما در رختخواب راحت خواهید بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ