مشکلات سلامتی با ۱۰ تغییرات در بدن

0

برخی از مشکلات سلامتی ممکن است بسیار اب زیر کاه باشد – ممکن است به نظر ساده برسند و آنقدر شما را نگران نکنند که حداقل در مراحل اولیه آن را بررسی کنید. پزشکان می‌گویند هرچه افراد زودتر در مورد موضوعاتی اطلاعات کسب کنند، درمان آسان تر خواهد بود و در بعضی موارد، تشخیص های زودرس در واقع جان شما را نجات می‌دهد.

مشکلات سلامتی مجله سلامت سلامت نیوز زبان سلامت بدن خطوط سیاه روی ناخن حفظ سلامت بدن جوش صورت نشانه چیست تیرگی زیر چشم نشانه چیست انواع جوش صورت ابرو‌ های نازک

 زبان پوسته پوسته شده

زبان پوسته پوسته شده هنگامی است که لبه‌ های پوسته پوسته شده باشد. در واقع، این بدان معنی است که زبان در حال بزرگتر شدن از فک پایین است. تا زمانی که ضربه فکی نداشته باشید، این حالت به طور معمول در اثر تورم ایجاد می‌شود. تورم می‌تواند ناشی از چند مورد باشد و بعضی از آن‌ها بدون مراجعه به پزشک، به عنوان مثال، کمبود آب بدن، به راحتی برطرف می‌شوند.

با این حال، اگر علائم دیگری مانند درد، گرفتگی، ریزش مو، فشار خون پایین و کبودی را نیز تجربه می‌کنید، ممکن است نشانه اختلال تیروئید باشد.

مشکلات سلامتی مجله سلامت سلامت نیوز زبان سلامت بدن خطوط سیاه روی ناخن حفظ سلامت بدن جوش صورت نشانه چیست تیرگی زیر چشم نشانه چیست انواع جوش صورت ابرو‌ های نازک

خطوط سیاه روی ناخن ها

ناخن‌ها اغلب می‌توانند چیز‌های زیادی در مورد سلامتی ما داشته باشند. برخی از افراد به طور طبیعی ناخن‌های بسیار ضخیم یا نازکی دارند، اما اگر تغییر در ساختار یا رنگ آن‌ها مشاهده شد، باید بررسی شود. خطوط عمودی تیره یکی از آنهاست و می‌تواند نشانه‌ای از ملانوم باشد. اگر به خاطر نمی‌آورید که به ناخن خود آسیب زده اید یا توضیح واضح دیگری در مورد اینکه چرا ممکن است خونریزی داشته باشد یا نمی‌دانید چه چیزی باعث ایجاد خط تیره شده است، ندارید، مطمئناً باید توسط متخصص بررسی شود.

مشکلات سلامتی مجله سلامت سلامت نیوز زبان سلامت بدن خطوط سیاه روی ناخن حفظ سلامت بدن جوش صورت نشانه چیست تیرگی زیر چشم نشانه چیست انواع جوش صورت ابرو‌ های نازک

 تیرگی و ضخیم شدن پوست

اگر در مناطقی که پوست شما تا می‌خورد، زیر بغل یا گردن لکه‌ های قهوه‌ای یا زرد مشاهده کردید که کمی متورم هستند و مانند مخمل هستند، این را نادیده نگیرید. این ممکن است نشانه‌ای از مقاومت به انسولین باشد و قطعاً باید این مورد را زودتر بررسی کنید. این می‌تواند بخشی از شرایطی باشد که بدن آنطور که باید به انسولین پاسخ نمی‌دهد و ممکن است منجر به دیابت نوع ۲ شود.

جوش روی خط فک و چانه

در زیر پوست، ما غدد بسیار کمی داریم که روغن‌ های طبیعی تولید می‌کنند تا پوست ما در شرایط خوبی حفظ شود و این روغن‌ ها از طریق منافذ به سمت بالا حرکت می‌کنند. وقتی به دلایلی، این غدد چربی بیشتری نسبت به توانایی پوست ما دارند، منافذ مسدود می‌شوند. برای خانم ها، جوش زدن در امتداد خط فک می‌تواند نشانه عدم تعادل هورمونی باشد – وقتی مقدار زیادی از هورمون مرد، تستوسترون تولید شود، این غدد چربی را تحریک می‌کند.

ابرو‌ های نازک

با افزایش سن، ابرو‌ها ریزش موی طبیعی را تجربه می‌کنند، اما نازک شدن ابرو‌ها می‌تواند نشانه کم کاری تیروئید باشد. اگر غده تیروئید به درستی کار نکند، ممکن است هورمون خاصی بیش از حد تولید کند یا به اندازه کافی نباشد و هر دو حالت باعث کم پشت شدن مو‌های بدن می‌شود. ما دائماً مو از دست می‌دهیم و این یک روند طبیعی است، اما قرار است رشد مجدد مو جایگزین آن‌ها شود. وقتی تولید هورمون نامتعادل باشد، روی رشد مو‌های جدید تأثیر می‌گذارد و مو‌هایی که ریخته شده جایگزین نمی‌شوند.

مشکلات سلامتی مجله سلامت سلامت نیوز زبان سلامت بدن خطوط سیاه روی ناخن حفظ سلامت بدن جوش صورت نشانه چیست تیرگی زیر چشم نشانه چیست انواع جوش صورت ابرو‌ های نازک

جوش هایی که خوب نمی‌شوند

همه ما هر از گاهی جوش می‌زنیم. برخی از ما خوش شانس‌تر از دیگران هستیم، اما به طور معمول، جوش‌ها توسط مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می‌شوند. با این حال، اگر یک جوش کوچک پیدا کردید که هفته‌ها از بین نمی‌رود و به راحتی خونریزی می‌کند، باید آن را بررسی کنید، زیرا ممکن است نشانه‌ای از کارسینوم سلول پایه باشد. اگرچه ترسناک به نظر می‌رسد، این نوع سرطان پوست کم خطرترین است. خیلی آهسته رشد می‌کند و نسبتاً سریع قابل درمان است، خصوصاً اگر زود تشخیص داده شود.

رشد غیرمعمول مو برای خانم ها

اگر مو‌ها به طور ناگهانی در ناحیه مردانه مانند بالای لب، اطراف چانه یا زیر ناف شکم شما رشد کنند، این می‌تواند نشانه سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشد. وقتی تخمدان‌ها در نتیجه عدم تعادل هورمونی رشد می‌کنند، این حالت بوجود می‌آید. به خاطر داشته باشید که ژنتیک نیز می‌تواند یک دلیل باشد، بنابراین ابتدا عکس‌های خانوادگی خود را بررسی کنید.

درد انگشت

انگشتان ضخیم و حساس می‌توانند نشانه‌ای از سرطان ریه، کلیه یا پستان باشند. هنگامی که تومور‌ها ایجاد می‌شوند، برخی سیگنال‌ها را در جریان خون آزاد می‌کنند که می‌توانند متاستاز‌ها را در استخوان‌ها تحریک کنند و از جمله انگشتان دست، باعث درد می‌شود. اگر انگشتان شما ضخیم و متورم شدند، آن‌ها را بررسی کنید. همیشه ایمین بودن بهتر از متاسف بودن است.

زردی پوست و سفیدی چشم

رنگ زرد روی پوست یا سفیدی چشم علامت شایع پوستی برای مشکلات کبدی است. چشم‌ها معمولاً زرد می‌شوند، زیرا ماده‌ای شیمیایی به نام بیلی روبین در خون جمع می‌شود. قطعاً باید به محض مشاهده رنگ زرد به پزشک مراجعه کنید، زیرا تشخیص زود هنگام می‌تواند از عوارض جدی سلامتی جلوگیری کند.

تیرگی زیر چشم

تیرگی زیر چشم به طور معمول نتیجه مسائل مربوط به سبک زندگی است. وقتی خواب کافی نداریم، رژیم غذایی نامناسب داریم یا سبک زندگی ناسالم داریم، بافت چربی اطراف چشم تغییر می‌کند و پوست ما لاغر می‌شود. اگرچه این لکه‌های تیره معمولاً به مراقبت پزشکی احتیاج ندارند، اما این پیامی برای شماست که باید از خود مراقبت بیشتری داشته باشید.

منبع : سایت طلا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ