پیش بینی رشد ۱۳۸ درصدی مقدار فروش در سال جاری یک شرکت فولادی

0
شرکت فولاد کاویان برای سال مالی ۹۳ سود به ازای هر سهم خود را مبلغ ۲۵ ریال پیش بینی نموده است که نسبت به سال گذشته افزایش ۳۱۷ درصدی دارد.

مدیر مالی شرکت فولاد کاویان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: علت اصلی افزایش پیش بینی سود سال ۹۳ ناشی از برنامه افزایش حجم تیراژ تولید می باشد.

بغدادی ادامه داد: سال گذشته مسایل مختلف اقتصادی و خصوصاً تحریم ها بر روی اقتصاد کشور وزن زیادی داشت و به نظر می رسد این روند با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تغییر یافته است بنابراین با سیاست های تیم اقتصادی دولت جدید در جهت خروج کشور از وضعیت رکودی شرکت ها هم بودجه بندی امیدوارانه تری را هم به لحاظ تقاضا و هم تولید ارایه کرده اند که شرکت فولاد کاویان هم مستثنی از این مورد نبوده است.

مدیر مالی “فوکا” افزود: آمارهای موجود از وضعیت تولید و فروش شرکت از ابتدای سال نشان دهنده این است که روند رو به رشد و مناسبی نسبت به سال گذشته طی شده است و امیدواریم با ادامه این روند بتوانیم در جهت پوشش کامل بودجه برآوردی و افزایش روند سودآوری شرکت گام برداریم.

وی پیرامون مسئله تأمین منایع مالی برای شرکت ابراز داشت: در سال جاری این منابع از طریق ضمانتنامه ها و گشایشات اعتباری صورت گرفته برای خرید محصول از طریق بورس کالا تأمین خواهد شد و سعی شده تا جای ممکن از دریافت تسهیلات بانکی جدید خودداری شود تا هزینه های مالی شرکت مدیریت گردد.

وضعیت تولید و فروش شرکت از ابتدای سال نشان دهنده این است که روند رو به رشد و مناسبی نسبت به سال گذشته طی شده است

بغدادی در خصوص پیش بینی افزایش فروش برای سال ۹۳ اظهار داشت: با توجه به بررسی کشش بازار و خوشبینی هایی که نسبت به بهبود وضعیت کلان اقتصادی وجود دارد برای سال جاری افزایش مقدار فروش به میزان ۱۳۸ درصد نسبت به سال گذشته لحاظ شده است که در صورت ایجاد ثبات نسبی اقتصادی محقق خواهد شد.

مدیر مالی شرکت فولاد کاویان در خصوص تأثیر هدفمندی نرخ و فروش محصولات شرکت ابراز داشت: با توجه به اینکه عمده مواد اولیه شرکت از طریق شرکت فولاد خوزستان و هرمزگان تأمین می شود بنابراین مطابق سنوات گذشته به ازای هر ماه ۱.۵ درصد تا ۲ درصد افزایش نرخ برای ما در نظر می گیرند بنابراین شرکت فولاد کاویان متناسب با این نرخ و کشش بازار اقدام به نرخ گذاری نموده است که در سال جاری تا این تاریخ قیمت فروش شرکت به ازای هر کیلو ۱۰۰ تومان افزایش را داشته است.

بغدادی در مورد ظرفیت تولید شرکت عنوان داشت: شرکت از ظرفیت تولیدی بالغ بر ۱۱۰۰ تن در سال برخوردار است که در حال حاضر با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کلان کشور برنامه تولید ۳۵۰ هزار تنی را در سال ۹۳ دارد که در صورت بهبود وضعیت اقتصادی می تواند از این پتانسیل موجود بهره برداری شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ