پیشگیری از ابتلا به سرطان با خوردن قارچ!

0

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خوردن فقط یک قارچ در روز می‌تواند خطر سرطان را تقریباً به نصف کاهش دهد.

محققان انستیتو سرطان پن در پنسیلوانیا، دریافتند که خوردن ۱۸ گرم قارچ معادل یک قارچ دکمه‌ای متوسط ​​ خطر ابتلا به سرطان، به ویژه سرطان پستان را ۴۵ درصد کاهش می‌دهد.

مواد غذایی پیشگیری از سرطان منابع غذایی پروتئین منابع پروتئین گیاهی چیست مجله سلامت کمبود ویتامین ضد سرطان سلامت نیوز سرطان خواص قارچ پیشگیری از سرطان بیماری سرطان انستیتو سرطان

قارچ منبع خارق العاده‌ای از پروتئین و ویتامین‌ها است و همچنین حاوی ارگوتیونئین است که یک آنتی اکسیدان ضد التهاب است و نمی‌تواند توسط بدن انسان تولید شود. قارچ شیاتکه، صدف و شاه صدف، همگی مقادیر بسیار بالایی از ارگوتیونئین دارند.

 

این تیم ۱۷ مطالعه سرطان را از سال ۱۹۶۶ تا ۲۰۲۰ مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است که شامل اطلاعات بیش از ۱۹۵۰۰ بیمار سرطانی است و دریافتند که افرادی که هر نوع قارچ را در رژیم روزانه خود وارد می‌کنند، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند.

پروفسور جان ریچی، نویسنده این مطالعه، گفت که اگرچه ۱۸ گرم “تخمینی تقریبی” است، اما داده‌ها نشان می‌دهد که افزایش مصرف قارچ می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. وی افزود: “به طور کلی، این یافته‌ها شواهد مهمی در مورد تأثیرات محافظتی قارچ در برابر سرطان ارائه می‌دهد. برای مشخص کردن بهتر سازوکار‌های موجود و سرطان‌های خاص که ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند، به مطالعات آینده نیاز است. ”

منبع : انتخاب

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ