” نهی از منکر” روحانیون ترکیه به زنان در سواحل توریستی + عکس

1

عده ای از روحانیون در ترکیه همزمان با نزدیک شدن به ماه  رمضان با حضور در سواحل توریستی این کشور جزواتی حاوی توصیه هایی به منظور حفظ و رعایت شئونات اسلامی در بین زنان توزیع کردند.

به گزارش  سی ان ان ترک، این روحانیون با تویع جزوه ای با عنوان ” بانویی که مورد تایید  خدا و رسول خداست ” در بین زنان، آنها را به پوشاندن اعضای بدنشان در برابر نامحرمان فراخواندند.

شنا کردن مختلط سواحل توریستی سواحل ترکیه زنان ترکیه دختران ترکیه استخر مختلط

توزیع این جزوه ها در مواردی با عکس العمل های منفی و اعتراضی زنان روبرو شده است. این جزوه حاوی ۷۲ بند درباره رعایت شئونات اسلامی و اصول مورد تایید و تاکید اسلام درباره رعایت حجاب و عفاف اسلامی برای زنان است.

همزمان یکی از مفتیان ترکیه با صدور حکمی ،  زنان و مردان روزه دار را از شنا کردن مختلط در سواحل این کشور در ماه رمضان برحذر داشت.

نوح کرکماز” یکی از مفتیان ترکیه با صدور بیانیه ای از زنان و مردان روزه دار خواست با نشان دادن اعضای بدن خود به نامحرم در ماه رمضان، اجر و ثواب روزه خود را از بین نبرند.

این مفتی ترکیه ای در بیانیه خود تاکید کرده است که شنا کردن در ماه  رمضان منعی ندارد اما زنان و مردان باید جدا از یکدیگر باشند و در پوشش خود از زیر شکم تا بالای زانوی پای خود را بپوشانند.

شنا کردن مختلط سواحل توریستی سواحل ترکیه زنان ترکیه دختران ترکیه استخر مختلط

مرجع : عصر ایران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. ... می گوید

    عجب…
    بابا باریکلا به ایده اش