تبدیل وضعیت ۱۰۰ مربی مهارت/ عدم ابلاغ استخدام ۴ هزار مربی توسط دولت

0

حمیدرضا خانپور با بیان اینکه ۵۵۰ نفر از مربیان حق التدریس در کشور استخدام خواهند شد، اظهار داشت: در استان تهران ۱۰۰ نفر تبدیل وضعیت خواهند شد و سهمیه‌های مختلفی در نظر گرفته شده که مربوط به دولت و استان و مجلس است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران افزود: سهمیه موجود مربوط به دولت بوده که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه همه متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام شرکت کنند، گفت: در بخش سهمیه استان مربیانی که مجموع امتیازشان بالای ۶۰ باشد تبدیل وضعیت خواهند شد.

به گفته خانپور، مجلس نیز برای تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس مصوبه داشته که به دولت ارائه شده اما هنوز این مصوبه از سوی دولت برای اجرا ابلاغ نشده که به دلایل مالی تاکنون درباره آن اقدامی صورت نگرفته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه مصوبه مجلس برای تبدیل بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس اقدام کرده بیان داشت: در روزهای آینده گزینش مربیانی که آزمون داده‌اند انجام خواهد شد و به صورت پیمانی مشغول فعالیت می‌شوند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای سیاست‌های کلی اشتغال، تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی، بیان داشت: توسعه استانداردهای مهارتی، نیروی انسانی کارآمد و متخصص، ارتقاء سطح مهارت شاغلین، آموزش بازاریابی و کارآفرینی جزو برنامه ها سازمان آموزش فنی و حرفه ای است که خروجی اثربخش آن تک رقمی شدن نرخ بیکاری جوانان و بهبود و توسعه فضای کسب و کار کشور خواهد بود.

خانپور در خصوص نظام جامع ملی مهارت و فناوری تصریح کرد: این سازمان درصدد تهیه و تدوین پودمان‌های آموزشی و تخصصی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در راستای یکپارچه سازی نظام های توسعه اشتغال و اثرگذاری آنها بر پویائی بازار کار است و بر اساس نظام صلاحیت حرفه ای نیروی کار می‌توانند با انگیزه بیشتر فعالیت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ