۱۰ خودروی هم‌ قیمت پژو ۲۰۶ در بازارهای جهانی / رقابت غول‌های خودروساز در کاهش قیمت و افزایش کیفیت + عکس

0

با افزایش اخیر قیمت خودرو، فعالان بازار خودرو قیمت پژو ۲۰۶ به عنوان یک خودروی پرتیراژ داخلی را با نوسان زیاد ارائه می‌کنند، به گونه‌ای که قیمت پژو ۲۰۶ صفر تیپ ۵ به قیمت کارخانه بالغ بر ۳۴.۶ میلیون تومان در بازار بیش از ۴۰ میلیون و حتی بیش از ۴۱ میلیون تومان از طرف فروشندگان اعلام می شود.

خرید خودرو به عنوان یکی از نیاز های فراگیر افراد یک جامعه، در حال حاضر به معضلی برای قشر متوسط و ضعیف تبدیل شده است.

بسیاری از مردم علی رغم نیاز شدید به وسیله نقلیه توان سرمایه گذاری بالا برای تأمین آن را ندارند و همین امر تولید و عرضه خودروهای ارزان قیمت در بازار را به یکی از عناصر غیرقابل چشم پوشی بازار جهانی خودرو تبدیل کرده است.

تولید خودروی ارزان و با کیفیت همواره یکی از دغدغه های خودروسازان در سراسر جهان بوده است. این خودروسازان به راحتی نیازهای مصرف کنندگان با توان مالی متوسط و ضعیف برای خریداری خودروی ارزان و در عین حال با کیفیت مطلوب را درک کرده و اقدام به تولید خودروهایی کرده‌اند که علی رغم دارا بودن برخی امکانات اساسی و سطح کیفی قابل قبول، قیمتی پایین داشته و نیاز مصرف کنندگان خود را تأمین می کنند.

در حال حاضر یکی از ارزان‌ترین خودروهای بازار ایران سواری پژو ۲۰۶ محسوب می‌شود که این خودرو در مدل های مختلف، صندوقدار و معمولی در تیپ های مختلف به بازار عرضه می شود.

با وجود اینکه در مصوبه اخیر شورای رقابت، قیمت کنونی پژو ۲۰۶ معمولی در شرکت تولید کننده معادل ۳۴.۱ میلیون تومان اعلام شده است، اما این خودرو در بازار آزاد بیش از ۴۰ و حتی ۴۱ میلیون تومان توسط دلالان بازار خودرو قیمت گذاری شده است.

این خودرو از زمان ورود به بازار ایران در اوایل دهه ۸۰، تغییرات فنی زیادی را تجربه نکرده است و تقریبا مشخصات فنی آن طی سالیان دراز تولید در ایران ثابت مانده است.

با احتساب قیمت دلار ۳۱۰۰ تومان و پوند ۵۳۶۰ تومان در بازار آزاد ارز کشور، و همچنین قیمت این خودرو در بازار آزاد خودروی داخلی، قیمتی بیش از ۱۲.۴ هزار دلار معادل ۷.۴ هزار پوند برای آن محاسبه می شود.

طی گزارش حاضر به بررسی دیگر خودروهای خارجی با قیمتی های به میزان قابل توجهی کمتر و یا نزدیک به قیمت این خودروی پرتیراژ داخلی خواهیم پرداخت.

به گزارش تلگراف، در حال حاضر بهترین خودروهای خارجی با قیمتی حدود ۸ هزار پوند معادل ۴۳ میلیون تومان در جهان شامل خودروهای زیر است که برخی از آنها ساخته شرکت‌های بزرگی چون پژو-سیتروئن، کیا، رنو و حتی فولکس واگن هستند.

۱. پژو ۱۰۷ / سیتروئن C1

۶۹۹۵ پوند انگلیس معادل ۳۷.۴ میلیون تومان

این خودرو تولید شرکت پژو-سیتروئن بوده و قیمت پایه آن ۸۰۹۵ پوند است که با احتساب تخفیفات ۱۱۰۰ پوندی ارائه شده توسط این شرکت برای خریداران، قیمت آن به ۶۹۹۵ پوند کاهش یافته است. این خودرو در حال حاضر یکی از جذابترین خودروهای ارزان قیمت و کوچک در بازار بین المللی محسوب می شود.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۲. سیت می

۸۰۶۰ پوند معادل ۴۳ میلیون تومان

خودروی می (Mii) تولید شده توسط شرکت خودروسازی سیت اسپانیا، یکی از خوروهای ارزان در بازار بین المللی است که از نظر کیفیت، امکانات و رانندگی در سطح قابل قبولی نسبت به خودروهای روز جهان قرار دارد. این خودرو دارای موتور سه سیلندر بوده و استفاده از آن از نظر اقتصادی نیز مطلوب به نظر می رسد. قیمت این خودرو در حال حاضر ۸۰۶۰ پوند است.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۳. کیا پیکانتو

۸۰۴۵ پوند معادل ۴۳ میلیون تومان، با تخفیفات ۳۶ میلیون تومان

این خودرو تولید شرکت کیا موتورز کره جنوبی است که با گارانتی ۷ ساله این شرکت به بازار عرضه شده است. در حال حاضر شرکت کیا این خودرو را با تخفیفات از ۲۵۰ تا ۱۲۵۰ پوند به مشتریان عرضه می‌کند که قیمت آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. قیمت نمایشگاهی این خودرو ۷۹۹۵ پوند اعلام شده است.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۴. پروتون سیوی

۷۹۹۵ پوند معادل ۴۲.۸ میلیون تومان

این خودرو با موتور ۱.۲ لیتری خود دارای ۷۵ اسب بخار قدرت است و تولید شرکت پروتون مالزی در واقع خودروی ملی مالزی است. قیمت این خودرو معادل ۷۹۹۵ پوند اعلام شده است.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۵. اسکودا سیتیگو

۷۹۹۰ پوند معادل ۴۲.۸ میلیون تومان

این خودروی کوچک و زیبا یکی از ارزان ترین محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن محسوب می شود. این خودرو با موتور سه سیلندر خود کارایی مطلوبی داشته و حس خوبی را به سرنشینان آن منتقل می‌کند و قیمتی معادل ۷۹۹۰ پوند برای آن در نظر گرفته شده است.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۶. سوزوکی آلتو

۵۹۹۹ پوند معادل ۳۲ میلیون تومان

این خودروی ژاپنی با قیمتی معادل ۷۱۹۹ پوند در بازار انگلیس عرضه می شود که با حذف برخی امکانات آن می توان با قیمتی ۵۹۹۹ پوند آن را خریداری کرد. آلتو به نسبت قیمت خود خودرویی با عملکرد مطلوب برای استفاده خریداران محسوب می شود.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۷. پرودا مای وی

۶۹۹۹ پوند معادل ۳۷ میلیون تومان

این خودرو با قیمت ۶۹۹۹ پوند توسط شرکت پرودای مالزی تولید می شود. مای وی از نظر قیمت مناسب است اما با توجه به دیگر خودروها می توانست از ساختار بهتری نیز برخوردار باشد.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۸. داسیا لوگان

۶۹۹۵ پوند معادل ۳۷ میلیون تومان

این خودروی ۵ در با قیمت ارزان فضای بسیار مناسبی را برای سرنشینان خود فراهم می‌کند. داسیا لوگان تولید شرکت داسیای رومانی بوده و با قیمتی ۶۹۹۵ پوندی بر پلت‌فرم ساندروی این شرکت تولید شده است.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۹. رنو توییزی

۶۸۹۵ پوند معادل ۳۶.۹ میلیون تومان

این خودرو تولید شرکت رنوی فرانسه بوده و با پیشران الکتریکی نیروی مورد نیاز خود برای حرکت را تأمین می‌کند. این خودرو در بازار انگلستان از نظر پایین بودن قیمت در رده دوم قرار دارد.

 

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

۱۰. داسیا ساندرو

۵۹۹۵ پوند معادل ۳۲ میلیون تومان

این خودرو پلت‌فرم مشترکی با خودروی داسیا لوگان داشته و محصول شرکت داسیای رومانی می باشد و از نظر اندازه کمی کوچکتر از لوگان به شمار می رود. ساندرو هم رانندگی مناسبی برای راننده فراهم کرده و هم از نظر فضای داخلی شاخص های مثبت بیشتری نسبت به دیگر رقبای خود دارد، قیمت ارزان آن نیز برای مصرف کنندگان بسیار مناسب است.

مشخصات پژو ۲۰۶ مجله خودرو قیمت جدید خودرو قیمت پژو ۲۰۶

 

فارس  / سجاد زمانی علیشاه

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ