نحوه دریافت و مشمولان بسته حمایت غذایی (سبد کالای رایگان)

7

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آغاز توزیع اولین بسته حمایت غذایی دولت از هفته گذشته افزود: این بسته حمایتی حداقل ۴ بار در سال بین مشمولان توزیع می‌شود.

علی ربیعی درخصوص توزیع اولین بسته حمایت غذایی دولت اظهارداشت: این برنامه مطابق مصوبه هیأت دولت و به منظور حمایت غذایی از اقشار آسیب‌پذیر و برای مبارزه با فقر مطلق انجام می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امسال دولت برای انجام این طرح ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در نظر گرفته تا آن دسته از افرادی که پروتئین و کالری مورد نیاز را در سر سفره‌هایشان ندارند بتوانند استفاده کنند.

*بسته حمایت غذایی دولت با سبد کالای عمومی متفاوت است

وی اضافه کرد: بسته حمایت غذایی دولت با سبد کالای عمومی متفاوت است چون هدف دولت از توزیع بسته‌های حمایتی، مبارزه با فقر است که در سیاستهای ابلاغی سلامت مقام معظم رهبری هم ذکر شده است.

ربیعی با بیان اینکه خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر مورد نظر دولت از سازمانهای حمایتی شناسایی شده‌اند، گفت: در حال حاضر ۷.۵ میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مشمول دریافت اولین بسته حمایت غذایی هستند.

ربیعی ادامه داد: ضمناً در راستای سیاستهای دولت و دستور رئیس جمهور، توزیع شیر رایگان در مدارس آغاز می‌شود که این کار از سال تحصیلی آینده به مدت ۸.۵ ماه به صورت هفته‌ای دو بار انجام می‌شود.

ربیعی درخصوص نحوه اطلاع‌رسانی دریافت بسته‌های حمایت غذایی گفت:مشمولان بسته‌های حمایت غذایی به صورت پیامک فراخوان و اطلاع‌رسانی می‌شوند ضمن اینکه از طریق مددکاران آنها هم اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: در این مرحله گوشت، مرغ، برنج، روغن مایع، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و خرما در بسته حمایت غذایی قرار داده شده که مشمولان می‌توانند از بین این اقلام تا سقف مصوب دولت اقدام به خرید کنند و هیچ عجله‌ای در این کار وجود ندارد.

*افراد مشمول حمایت غذایی ۴ ماه برای تحویل این بسته‌ها فرصت دارند

ربیعی خاطرنشان کرد: افراد مشمول حمایت غذایی ۴ ماه برای تحویل این بسته‌ها فرصت دارند بنابراین با خیال راحت و بدون عجله می‌توانند این کار را انجام دهند.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه دولت هر نفر ۳۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۶۰ هزار تومان و خانوارهای بیش از ۲ نفر به ازای هر نفر اضافه‌تر ۱۰ هزار تومان تا سقف ۱۲۰ هزار تومان می‌توانند از این بسته‌های حمایتی استفاده کنند.

ربیعی گفت: ۶ هزار دستگاه کارتخوان فروشگاهی در شبکه توزیع برای این کار در نظر گرفته شده و تمام امکانات برای انجام این کار مهیا شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 7 )
 1. حسن سالاری کته شمشیری می گوید

  درخواست دریافت سبد کالا دارم چرا به من تعلق نگرفته

 2. خدارحم می گوید

  من یه کشاورزم وهیچ درامدی ندارم چرا سبد کالا بهم تعلق نمیگیرد

 3. محمد می گوید

  سلام.من ی جوان تحصیل کرده بیکارم که متاهل هم هستم و با یارانه و کمک پدر زندگی میکنم.پس چرا بمن تعلق نمیگیره
  خیلی از این کمیته امدادیا بالواقع هیچ نیازی نددارن

 4. علی رصا جمال پور می گوید

  عضو بهزیستی هستم اما رفتم فروشگاه زنجیره ای کوروش افق کارت یارانه روزدم ولی بسته حمایتی روواریز نکردن حالا چه کار باید انجام دهم

 5. فردین می گوید

  سلام من متاهل و مستاجر هستم با حقوق ۲ میلیون تومان ، یارانه ام را جدا نکرده ام و پدر ومادرم استفاده می کنند …چطوری می توانم این سبد حمایتی دولت را دریافت کنم ؟ با تشکر

 6. علی گرامی می گوید

  چرا بایدسبدحمایتی بین کمیته وبهزیستی پخش شود مگه به غیرازاین اقشار قشرضعیف تری درجامعه وجودندارد درامد کمیته ی هاوبهزیستی وبازنشسته هاازمن هم که یک قشرکه دراین کشورهستم بیشتره .چرابه این اقشار توجه بیشتری میشه مگه ما عضواین کشورنیستیم

 7. اهورا می گوید

  ما که نه جانبازیم و نه بسیجی یا تحت پوشش کمیته امد و بهزیستی .وضعیت ما به …. کی که شامل هیچی نمیشیم