معرفی سریال تاریخی «جیران» + بیوگرافی بازیگران

0

حسن فتحی بعد از تجربه های موفق در سریال سازی این بار دوباره مانند شهرزاد سراغ عاشقانه ای در بستر تاریخ رفته و سریال جیران را ساخته است و چهره های مطرح سینمای کشورمان و بسیاری از هنرپیشه های سریال شهرزاد در این مجموعه حضور دارند.

عوامل سریال جیران شبکه نمایش خانگی سریال های در حال ساخت سریال جیران کی پخش میشود سریال جیران داستان سریال جیران جدیدترین فیلمهای ایرانی در شبکه نمایش خانگی جدول پخش شبکه نمایش خانگی بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال جیران اخبار فیلم و سریال

بازیگران سریال جیران

جیران در واقع جدیدترین اثر حسن فتحی است که پس از سریال شهرزاد تصمیم به ساخت آن گرفته است. البته وی فیلم مست عشق که یک کار تاریخی و درباره زندگی مولانا بود را نیز در سال گذشته در کشور ترکیه جلوی دوربین برده بود.

بنابر اعلام کول دانلود، حال چند هفته ای می شود که پروژه جیران پس از یک پیش تولید بسیار طولانی کلید خورده است. از آن جایی که جیران نیز همانند شهرزاد یک اثر تاریخی است و نیاز به لوکیشن هایی به آن سبک و سیاق بود، طبق انتظار در شهرک غزالی فیلمبرداری می شود.

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی احسان جوانمرد و حسن فتحی و تهیه‌ کنندگی اسماعیل عفیفه، قرار است سال ۱۴۰۰ از شبکه نمایش خانگی پخش شود.

عوامل سریال جیران شبکه نمایش خانگی سریال های در حال ساخت سریال جیران کی پخش میشود سریال جیران داستان سریال جیران جدیدترین فیلمهای ایرانی در شبکه نمایش خانگی جدول پخش شبکه نمایش خانگی بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال جیران اخبار فیلم و سریال

ایزدیار در نقش «جیران»/ تقابل رادان و ایزدیار برای اولین بار

اینطور که پیداست اغلب نقش های محوری این سریال بر دوش خانم ها است. پریناز ایزدیار که پیش از این در سریال های زمانه و شهرزاد به عنوان بازیگر نقش اصلی حضور داشته است این بار هم در جیران ایفاگر یکی از شخصیت های اصلی داستان است و قرار است نقش شخصیت جیران که همسری ناصرالدین شاه است را بازی کند.

ایزدیار در این سریال با گریمی متفاوت مقابل دوربین فتحی قرار می گیرد. گریمی که او را یک دختر دهه ۹۰ ای با صورتی که جراحی زیبایی شده نشان می دهد. ایزدیار در این سریال برای اولین بار با بهرام رادان هم بازی می شود، جیران و ناصر الدین شاه دو شخصیتی هستند که ایزدیار و رادان قرار است در مقابل یکدیگر ایفا نقش کنند.

عوامل سریال جیران شبکه نمایش خانگی سریال های در حال ساخت سریال جیران کی پخش میشود سریال جیران داستان سریال جیران جدیدترین فیلمهای ایرانی در شبکه نمایش خانگی جدول پخش شبکه نمایش خانگی بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال جیران اخبار فیلم و سریال

داستان و بازیگران سریال جیران

در خلاصه داستان این قصه عاشقانه-تاریخی به قلم احسان جوانمرد و حسن فتحی آمده است: «زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس.

کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ.

آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌ خواهد. قلعه‌ ای می‌ خواهد که جان‌ پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ ای محکم‌ تر از عشق نیست. بدهید همه‌ جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

بهرام رادان، پری‌ناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، امیرجعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی‌ور، ستاره پسیانی، غزل شاکری، کتانه افشاری‌نژاد، مرتضی اسماعیل‌کاشی، هومن برق‌ نورد، مهدی کوشکی، سمیرا حسن‌ پور، فاطمه مسعودی‌ فر، بهناز نازی، غلامرضا نیکخواه، سیاوش چراغی‌ پور، محمد شیری، حمیدرضا نعیمی، رضا جهانی، الهام نامی، نهال دشتی، سینا رازانی، بهنام شرفی، پاشا جمالی، حسن موذنی، نسرین نکیسا، ستایش دهقان، اشکان هورسان، نوید گودرزی، محمد مژدهی، عباس توفیقی، فرشید صمدی پور، عباس ظفری، راستین عزیزپور، علی اشمند، پرویز بزرگی، رضا داودوندی و مریلا زارعی، بازیگران این سریال تاریخی هستند.

عوامل سریال جیران شبکه نمایش خانگی سریال های در حال ساخت سریال جیران کی پخش میشود سریال جیران داستان سریال جیران جدیدترین فیلمهای ایرانی در شبکه نمایش خانگی جدول پخش شبکه نمایش خانگی بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال جیران اخبار فیلم و سریال

کارگردان سریال جیران

حسن فتحی متولد سال ۱۳۳۸ در تهران و فارغ التحصیل رشته کارگردانی است. وی فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۳ با فیلم ازدواج به سبک ایرانی آغاز کرد. وی همچنین ساخت سریال‌ های زمانه، در مسیر زاینده رود، اشک‌ ها و لبخندها، میوه ممنوعه، مدار صفر درجه، روشن‌ تر از خاموشی، شب دهم فردا دیر است، پهلوانان نمی‌ میرند، عاطفه، معمای یک قتل در کارنامه دارد.

او کارگردانی سریال های محبوبی همچون پهلوانان نمی میرند، روشن تر از خاموشی، شب دهم، مدار صفر درجه، میوه ممنوعه، در مسیر زاینده رود، شهرزاد و فیلم های سینمایی پستچی سه بار در نمی زند، کیفر و یک روز دیگر را برعهده داشته است.

گفتنی است «جیران» دومین تجربه سریال‌ سازی این کارگردان، در شبکه نمایش خانگی پس از ساخت سریال «شهرزاد» است.

حسن فتحی پس از چندین تجربه موفق در ساخت سریال‌ های عاشقانه‌ این بار نیز با جمعی از ستارگان سینما به سراغ سریالی عاشقانه رفته که داستانش را در دل تاریخ روایت می‌ کند. قصه جذاب، شخصیت‌ پردازی قوی و دیالوگ‌ های به یادماندنی از ویژگی‌ های سریال‌ های حسن فتحی هستند که آن‌ ها را به آثاری پر طرفدار تبدیل کرده است.

عوامل سریال جیران شبکه نمایش خانگی سریال های در حال ساخت سریال جیران کی پخش میشود سریال جیران داستان سریال جیران جدیدترین فیلمهای ایرانی در شبکه نمایش خانگی جدول پخش شبکه نمایش خانگی بیوگرافی بازیگران بازیگران سریال جیران اخبار فیلم و سریال

همایون شجریان خواننده تیتراژ سریال «جیران»

در حالی که این روزها بیش از ۲۰ سریال نمایش خانگی در حال آغاز تولید و حتی پایان فیلمبرداری و یا طی کردن آخرین مراحل فنی هستند؛ حضور همایون شجریان هم در سریال نمایش خانگی «جیران» به عنوان خواننده تیتراژ جالب توجه است.

همایون شجریان که این روزها آهنگ «سو و شون» را منتشر و با استقبال عمومی مواجه شده قصد دارد تیتراژ این سریال تاریخی را با همراهی گروهش بخواند.

آشنایی با بازیگران سریال جیران

بهرام رادان در ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ (۲۸ آوریل ۱۹۷۹)، در تهران متولد شد. دوخواهر و یک برادر دارد و خودش فرزند آخر خانواده است، مادرش خانه دار و پدرش سرهنگ بازنشسته قبل از انقلاب اصالتاً اهل اصفهان است. بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه در سریال جیران حضور دارد.

پریناز ایزدیار در سال ۱۳۶۴ در بابل زاده شد و پدرش اهل ساری و مادرش اهل بابل بوده و به گفته خودش به زبان مازندرانی تسلط کامل دارد. وی دارای تحصیلات لیسانس گرافیک می‌ باشد. وی در سریال شهرزاد حسن فتحی حضور داشته و در جیران نیز در نقش جیران حضور دارد.

امیرحسین فتحی متولد ۱۰ مهر ۱۳۷۲ بازیگر ایرانی است. وی پسر حسن فتحی است. این دومین همکاری این پدر و پسر بعد از سریال “شهرزاد” است. امیر حسین فتحی بعد از ایفای نقش در «کیفر» و «شهرزاد» در سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی پدرش در نقش سیاوش نیز حضور دارد.

امیر جعفری متولد ۱۳۵۳ تهران، لیسانس مدیریت از دانشگاه آزاد اسلامی است و همچنین دوره دو ساله بازیگری را در کلاس های آزاد سال ۱۳۷۱ گذراند. وی فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۷۵ با فیلم راز مینا آغاز کرد. وی در نقش میرزا آقاخان نوری در سریال شهرزاد حضور دارد.

مهدی پاکدل متولد ۱۰ تیر ۱۳۵۹ در اصفهان، بازیگر است. او در رشته گرافیک تحصیل و بازیگری را با تئاتر آغاز کرد. وی در سریال های شبکه نمایش خانگی شام ایرانی , وقت خواب , هم گناه و در سریال جیران در نقش سلمان حضور دارد.

رعنا آزادی ور زاده ۱۷ فروردین ۱۳۶۲ است و در سال ۱۳۸۲ با بازی در فیلم مارمولک ساخته کمال تبریزی به سینمای ایران معرفی شد، در آن فیلم او با بزرگانی هم چون پرویز پرستویی هم‌ بازی بود. او پس از یک سال دوری از سینما با بازی در سه فیلم در سال ۱۳۸۴ موقعیت خود را در سینما تثبیت کرد. وی در سریال شبکه نمایش خانگی جیران و زخم کاری حضور دارد.

هومن برق نورد زادهٔ ۵ دی ۱۳۴۸ در تهران بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است. او در آثار بسیاری از جمله سریال های پرده نشین، دودکش، دزد و پلیس، زمانه، در مسیر زاینده رود، ساختمان پزشکان و فیلم های سینمایی لونه زنبور، آرایش غلیظ، جیب بر خیابان جنوبی و آدم آهنی حضور داشته است.

ستاره پسیانی متولد شهریور ۱۳۶۱ در تهران، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است. وی در فیلم های سینمایی بسیاری همچون هلن، لانتوری و کوچه بی نام حضور داشته است و در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم یدو شد. وی در شبکه نمایش خانگی در سریال های کرگدن , نهنگ آبی , شوخی کردم و اکنون از بازیگران سریال جیران می باشد.

مریلا زارعی متولد ۲۵ فروردین ۱۳۵۳ بازیگر ایرانی است. او فارغ التحصیل مهندسی علوم صنایع غذایی از دانشگاه آزاد است. فعالیت هنری او از سال ۱۳۷۳ با سریال تلویزیونی «کارآگاه علوی» (حسن هدایت) آغاز شد. مریلا زارعی خواهر بزرگتر ملیکا زارعی است. وی در نقش مهدعلیا، مادر ناصرالدین شاه در سریال جیران حضور دارد.

نهال دشتی متولد ۱۲ شهریور ۱۳۷۱ بازیگر ایرانی است. او از سال ۱۳۸۹ فعالیت بازیگری خود را در تئاتر شروع کرد و با سریال «شهرزاد» به صورت رسمی معرفی شد. نهال دشتی دارای مدرک کارگردانی از دانشگاه سوره است. وی بعد از شهرزاد دومین مکاری را با حسن فتحی در جیران داشته است.

غزل شاکری متولد ۱۳۵۷ در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته طراحی صحنه و لباس است و فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۶۶ با فیلم ماهی آغاز کرد. غزل شاکری دختر فرشته طائرپور از تهیه کنندگان شناخته شده سینما ایران است.

سیاوش چراغی پور متولد سال ۱۳۴۲ در قصرشیرین، بازیگر ایرانی است. او فارغ التحصیل آموزشگاه آناهیتا است. وی بعد از سریال های سال‌های دور از خانه و رقص روی شیشه سوکین حضور خود را در شبکه نماتیش خانگی با سریال جیران دارد.

سمیرا حسن پور متولد آذرماه سال ۱۳۶۳ در تهران می‌باشد، او فارغ التحصیل رشته نمایش و بازیگر سینما و تلویزیون می‌ باشد. وی در اولین کار سینمایی خود در فیلم «تمشک» سامان سالور همسرش کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

مهدی کوشکی متولد مرداد ۱۳۶۰ در خرم‌آباد، بازیگر، نمایش نامه‌نویس و کارگردان است. او فارغ‌ التحصیل رشته نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده سینما – تئاتر دانشگاه هنر است. وی با دو سریال نمایش خانگی «دل» به کارگردانی منوچهر هادی و «کرگردن» به کارگردانی کیارش اسدی زاده حضور داشته و سریال جیران سومین تجربه وی می باشد.

دیگر عوامل سریال جیران

دیگر عوامل سریال عبارتند از : نویسندگان فیلمنامه : احسان جوانمرد و حسن فتحی، مدیر هنری و طراح لباس : ملک جهان خزاعی، مدیر تصویربرداری : علیرضا رنجبران، تصویربرداران : مرتضی درویش‌ خانی و شهروز کاووسی، نور پرداز : میلاد واعظی مجد، طراح صحنه : حسن روح پروری، طراح چهره پردازی : سید جلال موسوی، مدیر صدابرداری : امیر عاشق حسینی، تدوین : بابک رضاخانی، صداگذاری : آرش قاسمی، مدیر جلوه‌های بصری : امیر ولیخانی، عکاس صحنه : نازلی هروی، سرپرست گروه کارگردانی : محمد رستمی، مدیر برنامه ریزی : حامد تصدیق مقدم، مدیر تدارکات : ناصر هادیان فر، مدیر تولید: عزیز علیزاده، سرمایه گذار : فیلیمو

منبع : پرشین وی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ