دلایلی برای مصرف لیمو در دوران قرنطینه کرونا

0

هیچ میوه‌ای به اندازه لیمو در پاکسازی بدن موثر نیست. از همین‌ رو، مصرف منظم آن در یک دوره ۲۱ روز می‌تواند به دفع مواد زائد ناشی از بی‌ تحرکی دوران قرنطینه کمک کند. مصرف لیمو به‌ خصوص در مورد التهاب تاندون‌ ها، سنگینی پا ها، آلرژی و خستگی مزمن هم مفید خواهد بود.

ویروس کرونا کرونا در ایران کرونا قرنطینه در ایام کرونا سلامت نیوز دوران کرونا خوراکی مفید برای کرونا خواص لیمو خواص آبلیمو حفظ سلامت بدن تغذیه سالم در دوران کرونا پیشگیری از کرونا پاکسازی بدن بیماری کرونا بهترین مواد غذایی برای سلامت بدن اخبار کرونا ویروس

۱. پاکسازی کبد

اگر عملکرد کبد به‌دلیل مصرف غذاهای چرب یا الکل کاهش یافته‌ باشد، مصرف لیمو تازه در بهبود آن موثر است. لیمو تولید صفرا را تحریک و با تسهیل تجزیه چربی‌ها به دفع آنها کمک می‌کند. البته مصرف لیمو فرایند هضم را نیز بهبود می‌بخشد و می‌توان به‌شکل شربت یا اسموتی آنرا میل کرد.

۲. بهبود ریفلاکس و حالت تهوع

گرچه شاید عجیب به‌نظر برسد اما لیمو در بهبود اسیدیته معده نقش دارد زیرا حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که می‌تواند اسیدسیتریک را به سیترات (ماده ترمیم‌بخش معده)‌ تبدیل کند. آب لیمو همچنین به مقابله با افزایش اسیدیته معده ناشی از استرس نیز کمک می‌کند و در تسکین حالت تهوع به‌خصوص ویار بارداری موثر است. برای بهره‌مندی از این تاثیر لیمو کافی است آب یک لیمو در یک لیوان آب رقیق و میل شود.

۳. مقابله با عفونت‌ ها

اسانس لیمو ماده ضدعفونی‌کننده بسیار موثری است؛ به‌خصوص اگر هر ۲ تا ۳ ساعت در روز به مدت ۱۵ دقیقه در محیط پخش شود. بعضی ترکیبات اسانس لیمو، خلط‌‌آور است و ویتامینC آن باعث تحریک سیستم ایمنی می‌شود. از اسانس لیمو می‌توان به‌عنوان ضدعفونی‌کننده آب یا رفع بوی بد دهان نیز استفاده کرد.

منبع : سلامت

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ