علت قرمزی چشم‌ ها و چه زمانی خطرناک است؟

0

قرمز شدن چشم مشکلی بسیار متداول است و دلایل زیادی دارد و معمولاً علامت بیماری‌ های چشمی است. در حالی که برخی از این مشکلات چندان جدی نیستند.

نکات سلامتی مجله سلامت قرمزی چشم خطرناک است علت قرمزی چشم سلامت نیوز سلامت چشم و بینایی سلامت چشم‌ دلیل قرمزی چشم چشم پیشگیری از قرمزی چشم بیماری های چشمی آیا قرمزی چشم خطرناک است

علت قرمزی چشم‌ ها

قرمزی چشم‌ ها به علت گشاد شدن رگ‌ های خونی ظریف که در سطح چشم جای گرفته‌ اند رخ می‌دهد. قرمزی چشم می‌تواند دلیلی برای نگرانی باشد. با این حال، بیشترین مشکلات چشمی وقتی اتفاق می‌افتند که قرمز شدن چشم با درد یا تغییر در بینایی همراه شود.

دلایل محیطی

دلایل محیطی چشم قرمز عبارت‌اند از: آلودگی هوا، وجود دود در فضا، هوای خشک، گرد و خاک، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی (مثل کلر استخر) و نور شدید خورشید.

مشکلات جدی

شرایط جدی که باعث ایجاد قرمزی چشم می‌شوند عبارت‌اند از: عفونت چشم، ضربه یا آسیب‌دیدگی چشم، جراحی اخیر چشم و زخم قرنیه.

سبک زندگی

علاوه بر موارد ذکر شده، عوامل مربوط به سبک زندگی نیز می‌توانند در قرمز شدن چشم نقش داشته باشند. به عنوان مثال مصرف الکل زیاد می‌تواند چشم را قرمز کند. استفاده مداوم از دستگاه‌های دیجیتالی و خواب ناکافی نیز از دیگر دلایل قرمزی چشم هستند که مربوط به سبک زندگی افراد است.

پیشگیری

برای پیشگیری از این عارضه، باید همیشه از پاکیزگی دست‌های خود مطمئن باشید. لوازم آرایشی بی‌کیفیت مصرف نکنید و همین‌طور بیش از اندازه از لنز استفاده نکنید. از لمس کردن و مالش چشم‌هایتان بطور جدی خودداری کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

  • علائم شما بیش از یک هفته طول کشیده است.
  • دچار تغییر در بینایی شده‌اید.
  • دچار درد چشم شده‌اید.
  • به نور حساس شده‌اید.
  • یک یا هر دو چشمتان ترشح دارد.

منبع : مجله دلتا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ