آب چغندر قرمز ؛ نوشیدنی جادویی برای مغز

0

مطالعه‌ای توسط دانشگاه اکستر انگلیس نشان داد که افراد بین ۷۰ تا ۸۰ سال برای بهبود تناسب اندام رگ‌ های خونی و تقویت عملکرد شناختی مغز، یک لیوان آب چغندر قرمز روزانه مصرف می‌کنند. آب چغندر باعث کاهش ظهور باکتری در دهان و در نتیجه کاهش بیماری و عفونت می‌شود.

کاهش بیماری و عفونت کاهش باکتری دهانی زبان سلامت بدن رژیم غذایی برای سالمندان خواص آب چغندر قرمز در طب سنتی خواص آب چغندر قرمز برای سالمندان خواص آب چغندر قرمز حفظ سلامت بدن بهداشت دهان و دندان بهترین مواد غذایی برای سلامت بدن بهبود عملکرد مغز بهبود تناسب اندام در سالمندان چیست آلزایمر در سالمندان آب چغندر قرمزچغندر قرمز، اسفناج و سالاد سرشار از نیترات هستند. به گفته محققان بسیاری از باکتری‌های موجود در دهان در تبدیل آن نیترات‌ها به اکسید نیتریک نقش دارند که به تنظیم فعالیت رگ‌های خونی و انتقال عصبی کمک می‌کند، این در حالی است که افراد مسن معمولاً از کاهش تولید اکسید نیتریک رنج می‌برند.

همچنین محققان تصریح کرده اند که مصرف روزانه یک فنجان آب چغندر باعث کاهش باکتری‌ های دهانی می‌شود که با بیماری و التهاب ارتباط دارند. علاوه بر این، فشار خون سیستولیک نیز کاهش می‌یابد.

 

آنی فانهاتالو نویسنده این مطالعه، گفت: مصرف غذا‌های غنی از نیترات مانند چغندر، منجر به تغییرات مثبتی در میکروبیوم دهان می‌شود.

سیستم میکروبیوم گروهی از میکروب‌هاست که در بدن زندگی و همزیستی می‌کنند. تحقیقات زیادی در مورد فواید میکروبیوم سالم در روده انجام شده اما هنوز تحقیقات کمی در مورد نمونه آن در دهان انجام شده است. سیستم میکروبیوم در دهان نقش مهمی در تحریک جذب نیترات از سبزیجات دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ