خواص بادام زمینی ؛ لاغر شوید

0

خواص بادام زمینی با خاصیت‌ های گردو و بادام هم‌ تراز است. این آجیل خوش‌ طعم و ارزان منبع عالی منگنز، فیبر، ویتامین E، اسید فولیک، فیبر و فسفر است. شاید باور نکنید که مصرف بادام زمینی برای لاغر شدن به شما کمک می‌کند.

خواص بادام زمینی برای لاغری

میان وعده سالم میان وعده رژیمی لاغر شدن رژیم غذایی لاغر شدن خوراکی های سالم برای میان وعده خواص کره بادام زمینی در بدنسازی خواص بادام زمینی بهترین روش لاغر شدن بادام زمینی برای لاغری بادام زمینی برای چی خوبه

افزایش سوخت و ساز بدن

مصرف بادام زمینی باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود و در نتیجه بدن برای تامین انرژی ‏مازاد از چربی‌های ذخیره و انباشته شده استفاده می‌کند. بطور کلی مواد غذایی که ‏موجب افزایش متابولیسم بدن شوند، یکی از بهترین و سریع‌ترین گزینه‌ها برای کاهش وزن ‏هستند.

‎هضم بهتر غذا

بادام زمینی سرشار از فیبر گیاهی است که باعث بهبود هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش ‏می‌شود. این فیبر فراوان کار روده‌ها را تسهیل و به دفع مناسب مواد ‏غذایی از بدن کمک می‌کند. یبوست یکی از علت‌های اضافه وزن ‏و چاقی است.

‎چربی‌ سوزی

مطالعات متعددی نشان می‌دهد که بادام زمینی یکی از گزینه‌های مفید چربی‌سوز و منبع عالی پروتئین گیاهی محسوب می‌شود. همچنین در ساخت عضله و از بین بردن چربی ‏شکمی نقش موثری دارد.

کاهش اشتها

مصرف روزانه بادام زمینی و فراورده‌های آن مانند کره بادام زمینی، به احساس سیری ‏و کاهش اشتها در طول روز کمک می‌کند. همین احساس سیری مانع از پرخوری که علت ‏اصلی چاق شدن است می‌شود. به طور کلی وقتی شما برای مدت طولانی‌تری احساس سیری ‏می‌کنید، احتمال اینکه تصمیم‌های بد غذایی بگیرید خیلی کمتر خواهد شد.

دفع سموم بدن

تجمع سموم در بدن باعث اضافه وزن و چاقی می‌شود. مطالعات نشان داده است که ‏بعد از خوردن دانه‌های گیاهی، مقدار چربی که از طریق مدفوع دفع می‌شود بین ۵ تا ۲۰ درصد ‏افزایش می‌یابد. ‏‎ ‎

میان‌ وعده مفید

ارزش غذایی بالا و خواص فراوان بادام زمینی آن را به یک میان وعده سالم تبدیل کرده است. مصرف متعادل بادام زمینی به عنوان میان وعده (۳۰ عدد بادام زمینی در طول ‏روز) به همراه ورزش سبک، می‌تواند لاغری و کاهش وزن دائمی را به همراه داشته باشد.

نکته مهم

توجه داشته باشید زیاده‌ روی در مصرف بادام زمینی نیز می‌تواند باعث افزایش ‏وزن‌ تان شود. همچنین تمرکز بر روی یک گروه غذایی خاص می‌تواند شما را از مواد لازم برای بدن که ‏در گروه‌ های دیگر غذایی موجود است محروم کند.

منبع : مجله دلتا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ