انواع آب سم زدا برای بدن + دستورالعمل

دتاکس واتر

0

آب سم‌ زدا یا دتاکس واتر یکی از آن موارد خوراکی است که در سال‌ های اخیر بسیار پرطرفدار شده است و اسم آن در شبکه‌ های اجتماعی و سایت‌ های مختلف مدام دیده می‌شود. آب سم‌ زدا اساسا آب پر از میوه یا سبزیجاتی است که خوراکی‌ های سالمی برای بدن شما محسوب می‌شوند. این نوشیدنی محبوب سموم را از بدن خارج می‌کند و سیستم بدن‌تان را به طور کلی پاکسازی می‌کند.

مجله سلامت طرز تهیه آبمیوه های سم زدایی سوزاندن چربی شکم و پهلو سلامت نیوز دتاکس واتر هندوانه دتاکس واتر میوه ها دتاکس واتر سیب و دارچین دتاکس واتر سم زدایی بدن دتاکس واتر چیست دتاکس واتر چربی سوز دتاکس واتر برای پاکسازی کبد خواص آب سم زدا پاکسازی معده انواع آب های سم زدا آب میوه های سم زدا آب سم زدایی هویج

نوشیدن آب سم‌زدا احتمالا یکی از ساده‌ترین شیوه‌ ها برای از دست دادن چربی اضافی است. برخی بر این باور هستند که آب سم‌زدا به طور موقت سرعت متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و به این ترتیب سبب می‌شود که کالری بیشتری را بسوزانید. این نوشیدنی در عین حال برای بهبود سلامت دستگاه گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است. اگر در حال تلاش برای خلاص شدن از شر چربی شکم هستید، برخی از این دستور‌العمل‌های تهیه‌ی آب سم‌زدا برای از بین بردن چربی شکم برای امتحان کنید. این موارد شما را به هدفی که برای تناسب اندام دارید، نزدیک‌تر خواهد کرد.

بهترین دستور‌العمل‌ های تهیه‌ آب سم‌ زدا برای سوزاندن چربی شکم

اساسا، آب سم‌زدا آبی است که با چندین ماده‌ تازه و سالم مانند سبزیجات و میوه‌هایی مانندخیار، توت‌فرنگی، لیمو  مزه‌دار می‌شود. ساده‌ترین مثال می‌تواند ترکیب لیمو و آب باشد که همه می‌توانند هر روز برای تمیز کردن سیستم داخلی، به خصوص معده استفاده کنند.

۱. آب سم زدای سیب و دارچین

با توجه به مطالعات اخیر در ژورنال شیمی مواد غذایی مانند سیب حاوی ترکیبات غیر قابل هضمی است که باعث رشد باکتری‌های خوب مربوط به کاهش وزن در روده می‌شوند.

همچنین دارچین روند هضم را کند می‌کند و از این رو، اشتها را برای مدت طولانی دور نگه می‌دارد و میل ما را برای خوردن غذا کاهش می‌دهد. بنابراین اعتقاد بر این است که دارچین به هضم کمک می‌کند و کربوهیدرات را به طور مؤثرتری متابولیزه می‌کند، روندی که منجر به از دست دادن چند کیلو از وزن اضافی‌تان می‌شود.

برای تهیه این نوشیدنی سیب را نازک برش بزنید و دانه‌های آن را بیرون بیاورید. برش‌های سیب را ته بطری‌تان یا پارچ بریزید. یک تکه چوب دارچین هم به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و بعد آن را به طور کامل با آب پر کنید. ترکیب را به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید و بعد آن را کم کم بنوشید. می‌توانید بطری یا پارچ را دو تا سه بار دیگر هم با آب پر کنید تا این‌که در نهایت مواد تشکیل‌دهنده عطر و طعم خود را از دست بدهند.

۲. آب سم‌ زدای خیار

شاید این دتاکس واتر، شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین آب سم‌زدا باشد. وقتی که پای سلامتی به میان می‌آید، خیار نقش پررنگی ایفا می‌کند. این ماده‌ خوراکی فیبر بالا و کالری کمی دارد و سبب می‌شود به مدت طولانی‌تری سیر بمانیم. خیار همچنین دارای مقدار فراوانی پتاسیم و منیزیم است که به تنظیم فشار خون ما کمک می‌کنند. فلاونولی به نام فیستین نیز در خیار یافت می‌شود که ضد التهاب است و باعث بهبود سلامت مغز می‌شود. خیار خواص آنتی‌اکسیدانی دارد و حاوی پلی‌فنول‌هایی به نام لیگنان‌ها است که سرطان را دور از شما نگه می‌دارد.

خیلی ساده برش‌های نازک خیار را با پوست یا بدون پوست داخل بطری بریزید. نیمی از بطری را یخ بریزید و آن را لب به لب پر از آب کنید. بطری را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار بدهید و همان روز نوشیدنی سم‌زدای‌تان را مصرف کنید. می‌توانید دو تا سه بار دیگر هم بطری را با آب پر کنید تا زمانی که مواد تشکیل‌دهنده عطر و طعم‌شان را از دست دهند.

مجله سلامت طرز تهیه آبمیوه های سم زدایی سوزاندن چربی شکم و پهلو سلامت نیوز دتاکس واتر هندوانه دتاکس واتر میوه ها دتاکس واتر سیب و دارچین دتاکس واتر سم زدایی بدن دتاکس واتر چیست دتاکس واتر چربی سوز دتاکس واتر برای پاکسازی کبد خواص آب سم زدا پاکسازی معده انواع آب های سم زدا آب میوه های سم زدا آب سم زدایی هویج

۳. آب سم‌ زدای آبلیمو و فلفل کاین

در صورتی که قرار است در یک میهمانی شرکت کنید و به دنبال کاهش وزن سریع هستید، این سم‌زدا برای شما بسیار مناسب است. اگر ۶ تا ۱۲ لیوان از این آب سم‌زدا را به صورت روزانه مصرف کنید، هفته‌ای ۲ تا دو و نیم کیلو کاهش وزن خواهید داشت. فقط به خاطر داشته باشید که در حالی که این رژیم غذایی را دارید، غذای جامد نباید مصرف کنید. برای تهیه این نوشیدنی دو قاشق غذاخوری آبلیمو و به همین میزان سرکه سیب، یک قاشق غذاخوری زنجبیل، یک چهارم قاشق دارچین و یک تکه فلفل کاین را به یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و ترکیب حاصل را بنوشید.

۴. آب سم‌ زدای توت فرنگی

توت فرنگی زیبا و خوش طعم و مزه، تولید هورمونی را که متابولیسم بدن را تسریع می‌کند، افزایش می‌دهد و میل ما را به خوردن غذا از بین می‌برد.

هندوانه نیز یک ماده‌ خوراکی کم کالری است. حتی اگر در مقادیر زیاد خورده شود، کالری زیادی وارد بدن‌تان نمی‌کند. برای تهیه این نوشیدنی هندوانه، توت‌فرنگی و آب لیموی تازه را با هم مخلوط کنید. ترکیب را داخل بطری‌تان بریزید و نصف آن را با یخ پر کنید. سپس بطری را لب به لب با آب پر کنید. اجازه بدهید نوشیدنی یک ساعت در یخچال بماند و در طول روز آن را بخورید.

۵. آب سم‌ زدای بلوبری

بلوبری به طور طبیعی کلسترول را مهار می‌کند. ترشح آنزیم هیدروکسی متیل‌گلوتاریل کوآنزیم آ ردوکتاز، آنزیم تولید شده توسط کبد روند ایجاد کلسترول را کاهش می‌دهد. بلوبری دارای پلی‌فنول‌هایی است که مقدار اضافی گلوکز خون را از بین می‌برند. بنابراین، این میوه مانع افزایش فشار خون ما می‌شود. جهت تهیه این آب سم زدا برای از بین بردن چربی شکم، بلوبری، برش‌های خیار و حلقه‌های لیمو را به یک بطری آب اضافه کنید. سپس آن را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. آب سم‌زدای شما آماده است.

۶. آب سم‌ زدای بلک‌بری

بلک‌بری حاوی موادی است که التهاب روده را کاهش می‌دهد. این میوه پتاسیم فراوانی دارد، که کمی دیورتیک است و به حفظ سلامت کلیه‌ها و کبد کمک می‌کند، و در عین حال چربی شکم را آب می‌کند.

مجله سلامت طرز تهیه آبمیوه های سم زدایی سوزاندن چربی شکم و پهلو سلامت نیوز دتاکس واتر هندوانه دتاکس واتر میوه ها دتاکس واتر سیب و دارچین دتاکس واتر سم زدایی بدن دتاکس واتر چیست دتاکس واتر چربی سوز دتاکس واتر برای پاکسازی کبد خواص آب سم زدا پاکسازی معده انواع آب های سم زدا آب میوه های سم زدا آب سم زدایی هویج

۷. آب سم‌ زدای گریپ فروت

با توجه مطالعات صورت‌گرفته خوردن نصف یک گریپ‌فروت در روز می‌تواند به میزان قابل‌توجهی وزن را کاهش دهد. نوت‌کاتون، یک ترکیب ارگانیک موجود در گریپ‌فروت، آنزیم پروتئین کیناز فعال شده با میتوژن را فعال می‌کند. AMPK فعال روند تولید انرژی در بدن را افزایش می‌دهد و متابولیسم را تحریک می‌کند. این روند به نوبه‌ خود، منجر به سوزاندن چربی اضافی و کاهش وزن بدن می‌شود. برش نازک از یک گریپ‌فروت رسیده را آماده کنید و آن‌ها را در یک بطری بریزید. ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب هم اضافه کنید. بطری را تا نیمه یخ بریزید و سپس آن را با آب پر کنید. به مدت یک ساعت ترکیب را در یخچال بگذارید تا خنک شود و بعد آن را در طول روز میل کنید.

۸. آب سم‌ زدای تمشک

تمشک برای جلوگیری از افزایش چربی در کبد شناخته شده‌ است و همین به نوبه‌ خود از بروز التهاب کبدی جلوگیری می‌کند. برای تهیه این دتاکس واتر بسیار موثر، تمشک‌ها را داخل یک پارچ کوچک قرار دهید و روی آن برش‌های لیمو بگذارید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و سپس آن را با آب پر کنید. اجازه دهید ترکیب یک ساعت در یخچال بماند و در طول روز آن را بنوشید.

۹. آب سم‌ زدای پرتقال

پرتقال فیبر غذایی فراوانی دارد. این میوه از خانواده‌ مرکبات به مدت طولانی شما را سیر نگه می‌دارد و مقدار غذای مصرفی را کاهش می‌دهد.

خیلی راحت یک پرتقال را برش بزنید و آن را داخل یک پارچ قرار دهید. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید برش‌های لیمو یا برش‌های خیار را نیز به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و سپس آن را به طور کامل با آب پر کنید. اجازه دهید نوشیدنی به مدت یک ساعت در یخچال بماند و در طول روز آن را بنوشید. می‌توانید دو تا سه بار دیگر هم ظرف را با آب پر کنید تا زمانی که مواد تشکیل‌دهنده عطر و طعم‌شان را از دست دهند.

۱۰. آب سم‌ زدای نعناع

برگ نعنا حاوی مقدار کمی کاتچین و کافئین است. این دو ماده‌ شیمیایی، میزان متابولیسم بدن را با بالا بردن دمای بدن افزایش می‌دهند، روندی که به نوبه‌ خود سبب سوزاندن کالری اضافی بدن می‌شود. همچنین معروف است که نعناع گرسنگی را سرکوب می‌کند و مقدار مصرف غذا را کاهش می‌دهد. این گیاه در عین حال برای بهبود سلامت کلی سیستم گوارش ما مفید است. یک مشت برگ نعناع را در یک پارچ کوچک قرار دهید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و بعد آن را کاملا با آب پر کنید. اجازه بدهید نوشیدنی‌تان یک ساعت در یخچال بماند و سپس در طول روز آن را کم کم بنوشید.

۱۱. آب سم‌ زدای زنجبیل

زنجبیل کورتیزول را مهار می‌کند. سطح بالای کورتیزول باعث افزایش چربی بیش از حد در ناحیه‌ شکم و در نهایت منجر به افزایش وزن می‌شود. این ریشه‌ خوراکی قدرتمند متابولیسم را افزایش می‌دهد و به هضم غذا مناسب کمک می‌کند. زنجبیل با کاهش قابل‌توجه سطح کلسترول سرم و کبد، باعث کاهش کلسترول در بدن می‌شود.

زنجبیل را له کنید و آن را در یک پارچ کوچک قرار دهید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و بعد آن را لب به لب با آب پر کنید. ترکیب را حدود یک ساعت داخل یخچال بگذارید تا هم خنک شود و هم عطر و طعم زنجبیل به خوبی وارد آب شود. نوشیدنی سم‌زدای شما آماده است.

مجله سلامت طرز تهیه آبمیوه های سم زدایی سوزاندن چربی شکم و پهلو سلامت نیوز دتاکس واتر هندوانه دتاکس واتر میوه ها دتاکس واتر سیب و دارچین دتاکس واتر سم زدایی بدن دتاکس واتر چیست دتاکس واتر چربی سوز دتاکس واتر برای پاکسازی کبد خواص آب سم زدا پاکسازی معده انواع آب های سم زدا آب میوه های سم زدا آب سم زدایی هویج

۱۲. آب سم‌ زدای آناناس

آناناس منبع خوبی از منگنز است که کربوهیدرات‌ها و چربی را متابولیزه می‌کند. این میوه حاوی آنزیمی به نام بروملئین است که طبیعت ضد التهابی دارد.

آناناس را برش بزنید و برش‌ها را داخل یک پارچ کوچک قرار بدهید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید چند برش لیمو نیز به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و سپس آن را لب به لب با آب پر کنید. اجازه بدهید ترکیب به مدت یک ساعت داخل یخچال بماند تا هم خنک شود و هم عطر و طعم میوه وارد آب شود. نوشیدنی سم‌زدای شما آماده است!

۱۳. آب سم‌ زدای هندوانه

سلول‌های چربی در آب اسیدی هستند. هندوانه، که دارای طبیعتی قلیایی است، به بدن شما کمک می‌کند تا چربی را تجزیه کند و از بین ببرد. این میوه یک منبع خوب پتاسیم است که به حفظ سلامت مطلوب کلیه‌ها کمک می‌کند. هندوانه حاوی گلوتاتیون است، آنتی‌اکسیدانی قوی که سموم مضر را از سیستم بدن‌مان تخلیه می‌کند.

یک تکه هندوانه را به صورت مکعبی برش بزنید و آن‌ها را داخل پارچ قرار بدهید. مقداری آبلیموی تازه نیز به آن اضافه کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید برش‌های باریک خیار یا پرتغال را نیز به ترکیب اضافه کنید. نیمی از پارچ را یخ بریزید و ظرف را به طور کامل با آب پر کنید. یک ساعت آن را داخل یخچال قرار بدهید تا هم خنک شود و هم طعم و مزه‌ی میوه‌ها وارد آب شود. آب سم‌زدای شما آماده است.

۱۴. آب سم‌ زدای ریحان مقدس

ریحان مقدس سطح کورتیزول را در بدن کاهش می‌دهد. سطح بالای کورتیزول یا هورمون استرس منجر به افزایش وزن و به ویژه رسوب چربی در قمست پایین شکم می‌شود. ریحان مقدس یک آداپتوژن طبیعی است به این معنا که به ما کمک می‌کند تا به طور موثرتری با استرس مقابله کنیم. این گیاه خواص ضد سرطان و آنتی‌اکسیدانی دارد و سموم را از بدن ما خارج می‌کند. برای تهیه‌ این آب سم‌زدا برای از بین بردن چربی شکم برگ‌های ریحان مقدس را در یک پارچ کوچک قرار دهید و چند برش بسیار نازک لیمو نیز روی آن‌ها بگذارید. آب جوش روی برگ‌ها و لیمو بریزید و اجازه دهید کم کم دم بکشد و خنک شود. در نهایت، چند قطعه یخ روی نوشیدنی‌تان قرار بدهید و آن را نوش جان کنید.

۱۵. آب سم‌ زدای کیوی

کیوی، که منبع غنی فیبر است، یک مهارکننده‌ طبیعی اشتها محسوب می‌شود. این میوه ما را به مدت طولانی سیر نگه می‌دارد و میل‌مان را به خوردن غذا کاهش می‌دهد. کیوی در مقایسه با انگور یا نیشکر کالری کم‌تری دارد.

کیوی را پوست کنید و آن را به صورت نازک برش بزنید. برش‌های کیوی را داخل یک پارچ کوچک قرار بدهید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید برگ نعنا هم به آن اضافه کنید. نیمی از پارچ را با یخ پر کنید و بعد لب به لب داخل پارچ آب بریزید. حدود یک ساعت پارچ را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود و در عین حال طعم و مزه‌ی میوه وارد آب شود. آب سم‌زدای کیوی آماده است. آن را کم کم در طول روز بنوشید.

مجله سلامت طرز تهیه آبمیوه های سم زدایی سوزاندن چربی شکم و پهلو سلامت نیوز دتاکس واتر هندوانه دتاکس واتر میوه ها دتاکس واتر سیب و دارچین دتاکس واتر سم زدایی بدن دتاکس واتر چیست دتاکس واتر چربی سوز دتاکس واتر برای پاکسازی کبد خواص آب سم زدا پاکسازی معده انواع آب های سم زدا آب میوه های سم زدا آب سم زدایی هویج

۱۶. آب سم‌ زدای آلوئه‌ ورا

استرول گیاهی موجود در آلوئه‌ورا به ویژه با سوزاندن چربی شکم به کاهش وزن کمک می‌کند. این گیاه یک درمان طبیعی شناخته‌شده برای افزایش متابولیسم و ​​حذف کالری بیش از حد است.

یک چهارم فنجان ژل تازه استخراج شده از برگ آلوئه‌ورا و کمی آبلیموی تازه را داخل یک فنجان آب بریزید. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید برگ نعنا یا چند برش پرتقال هم به آن اضافه کنید. روی ترکیب یخ بریزید و آن را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار بدهید. نوشیدنی سم‌زدای شما آماده است.

۱۸. آب سم‌ زدای هویج

هویج یک گیاه خوراکی کم‌کالری است و به میزان فراوانی فیبر دارد. فیبر هویج به آرامی هضم می‌شود. این ریشه‌ خوراکی همچنین شاخص گلیسمی پایینی دارد و کمک‌ می‌کند تا این کالری‌های اضافی را به سرعت از دست بدهیم. علاوه بر این، هویج سبب می‌شود که مدت طولانی‌تری را سیر بمانیم.

برای تهیه این دتاکس واتر خیلی ساده تکه‌های هویج ، سیب و زنجبیل را در مخلوط کن قرار دهید. دستگاه را روشن کنید تا مواد تبدیل به پوره شوند. یک تکه پارچه‌ توری را روی پارچ فیکس کنید و بعد پوره را آرام از آن رد کنید. پالپ باقی‌مانده را دور بریزید. کمی آب‌ لیموی تازه هم روی نوشیدنی‌ تان بریزید، یخ اضافه کنید و در نهایت آن را داخل یخچال قرار بدهید. اجازه دهید به مدت حدود یک ساعت بماند تا مزه‌ها به خورد هم بروند. نوشیدنی سم‌زدای هویج آماده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ