معرفی گران ترین و ارزان ترین شهر های دنیا

0

یست و هفتمین مطالعه سالانه هزینه زندگی موسسه مرسر، اطلاعات ۲۰۹ شهر در پنج قاره را تحلیل کرده است تا فهرست آخرین پژوهش‌های خود را تنظیم کند.

این موسسه هزینه بیش از ۲۰۰ مورد از تسهیلات و حمل‌ و نقل گرفته تا غذا و محصولات مورد نیاز خانوارها را مقایسه کرده است تا شهرها را به ترتیب هزینه زندگی رتبه‌ بندی کند.

هزینه زندگی در جهان گران ترین و ارزان ترین شهر جهان گران ترین شهر های جهان جالب و خواندنی ارزان ترین شهرهای جهان برای زندگی ارزان ترین شهرهای جهاندر این گزارش، بیشکک در قرقیزستان ارزان‌ت رین شهر دنیا نام گرفت و بعد از آن لوساکا در زامبیا و تفلیس در گرجستان قرار دارند.

پنج شهر از ۱۰ شهر ارزان‌ دنیا در قاره آفریقا واقع‌اند، در حالی که هیچ شهری در آمریکای شمالی جزو ۲۰ شهر ارزان‌ دنیا نیست.

در اروپا، ارزان‌ ترین شهر از نظر هزینه زندگی مینسک در بلاروس است که سیزدهمین شهر ارزان این فهرست است (با رتبه ۱۹۷ از ۲۰۹ شهر). بعد از آن شهر اسکوپیه، پایتخت مقدونیه شمالی است که در جایگاه هجدهمین شهر ارزان (رتبه ۱۹۲) قرار دارد.

در این مطالعه گران‌ ترین شهرهای دنیا برای زندگی هم اعلام شده‌اند

چندین شهر اروپایی به دلیل تقویت ارزهای داخلی خود در این رتبه‌ بندی صعود کرده‌اند از جمله پاریس که از جایگاه پنجاهم در سال گذشته، به سی و سومین شهر گران دنیا در سال ۲۰۲۱ صعود کرد.

بریتانیا تقریبا جایگاه خود را حفظ کرده‌اند و لندن (با رتبه ۱۸) و بیرمنگام (رتبه ۱۲۱) به ترتیب یک و هشت رتبه صعود داشتند.

کیت فیتزپاتریک، رهبر مطالعات تجهیز جهانی مرسر برای بریتانیا و ایرلند، گفت: «شهرهای بریتانیا تقریبا در رتبه‌بندی امسال جایگاه خود را حفظ کرده‌اند که به دلیل تورم پایین است و این واقعیت است که پوند در مقایسه با سایر ارزهای عمده در مدت همه‌گیری توانست ارزش خود را حفظ کند.»

او ادامه داد: «هزینه و کیفیت زندگی در هر شهر مستقیما با جذابیت آن به عنوان محلی برای زندگی و کار مرتبط است. شرکت‌های چندملیتی اطلاعات ما را در طول زمان از نزدیک زیر نظر دارند تا مطمئن شوند می‌توانند بسته‌های استخدامی و مزایایی را به استعدادهای بین‌المللی موردنظر خود ارائه دهند که منصفانه و قابل رقابت در عرصه جهانی است.»

۲۰ شهر ارزان‌ تر دنیا برای زندگی

۱. بیشکک، قرقیزستان

۲. لوساکا، زامبیا

۳. تفلیس، گرجستان

۴. تونس، تونس

۵. برازیلیا، برزیل

۶. ویندهوک، نامیبیا

۷. تاشکند، ازبکستان

۸. گابورون، بوتسوانا

۹. کراچی، پاکستان

۱۰. بانجول، گامبیا

۱۱. اسلام‌آباد، پاکستان

۱۲. الجزیره، الجزایر

۱۳. مینسک، بلاروس

۱۴. ماناگوآ، نیکاراگوئه

۱۵. ایروان، ارمنستان

۱۶. آدیس آبابا، اتیوپی

۱۷. آلماتی، قزاقستان

۱۸. اسکوپیه، مقدونیه شمالی

۱۹. ریودوژانیرو، برزیل

۲۰. بلانتایر، مالاوی

منبع : به وقت صبح

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ