رقص و آب بازی چند زن و مرد بی حجاب دلیجان را بهم ریختند + فیلم

0

ساتین نیوز: چند زن و مرد بی حجاب در دلیجان شروع به رقص و آب‌بازی کردند.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از رکنا، در روزهای اخیر انتشار فیلمی از وضعیت نامناسب، خلاف شان و بی حجاب جمعی از بانوان و همزمان آب بازی مختلط زن و مرد در شهرستان دلیجان منتشر شد که با واکنش مردم این شهر و استان مرکزی همراه شد.

آب بازی در کاروانسرای دلیجان

در این تصویر که گویا در یکی از کاروانسراهای تاریخی بازسازی شده استان اتفاق افتاده، نمایشی از ابتذال فرهنگی و آزادی زنان و مردانی است که در قالب گردشگری تمام خطوط قرمز کشور، قانون و شرع را زیر پا گذاشته اند.

موضوعی که این روزها بیش از هرچیز دلیل و مسبب و اجازه دهنده چنین اتفاقی را می طلبد و زنگ خطر فرهنگی را در موضوع گردشگری که از سال ها پیش چه در برخی تورهای گردشگری که عموما بدون رعایت شئونات برگزار می شودبه صدا درآورده این بار بیش از هر زمانی در این نوع اتفاق در دلیجان به صدا درآورده است.

این درحالیست که استان مرکزی از سال های دور با ساختار سنتی و دینی مردم به عنوان سرزمین آفتاب و مهد علما و فقاهت کشور شناخته می شود و به هیچ وجه نه از سوی مردم و نه از سوی افکار عمومی چنین رفتاری مورد پذیرش نیست.

دستور پیگیری موضوع به فرماندار دلیجان داده شد

استاندار مرکزی در واکنش به این موضوع گفت: هر نوع هنجارشکنی چه در این زمینه چه هر زمینه دیگر مستوجب برخورد قانونی است، هرنوع هنجارشکنی فرهنگی در جامعه با برخورد قانونی همراه است.

سیدعلی آقازاده بیان کرد: البته اطلاعات کافی را ندارم اما به محض وصول گزارشات به فرماندار دلیجان دستور رسیدگی فوری به موضوع را دادم که اگر تعمدی بوده با مسببان برخورد و در صورت سهوی و از سر اشتباهی بوده باشد تذکرات لازم داده شود.

در این موارد قانون هم اختیار را به مجری و مسئولان امر و قوه قضائیه و اعضای شورای تامین داده تا بررسی و برخورد لازم را درصورت قصور و عامدانه بودن انجام داشته باشند.

نمی شود که در استان مرکزی ۶۰ دفتر داریم برای هر ۶۰ دفتر یک ناظر بگذاریم، البته این تور از تهران انجام شده که ما از دفتر تهران هم شکایت کردیم ولی اینکه بخواهیم برای هرتور یک مامور بگذاریم و یک اتفاق بیفتد و میراث فرهنگی را زیر سوال ببرند قدری بی انصافی است.

ما در صورت بروز هرتخلفی قانونمندانه و قاطع برخورد لازم را خواهیم داشت چراکه اصول اصلی میراث فرهنگی حرکت براساس قانون و قانونمندی است و اجازه نمی دهیم سواستفاده ای کند چراکه ما مجری قانون هستیم.

ما هم نظارت داریم و هم مکاتبات لازم را داریم و این طور نیست اقدامی انجام ندهیم و طبق قانون و مقررات مسئله را پیگیری می کنیم، حتی برای بررسی به دلیجان مراجعه کرده ایم و کارهای لازم در دست اجراست.

دانلود

اخبار دلیجان اخبار استان مرکزی آب بازی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ