اگر هوش بالا دارید، جواب این چیستان ها را بدهید

0

یکی از جذاب‌ترین چرا‌های دنیا را باید چیستان‌هایی بدانیم که شاید ساعت‌ها ذهن ما را به خود مشغول سازند. چیستان‌ها در انواع سخت و آسان، بچه‌ها و مناسب بزرگسالان بوده و هر یک در نوع خود، جالب به نظر می‌رسند. چنان که در مطلب معما با جواب؛ جدیدترین معما‌های سخت، آسان، تصویری و ریاضی، تعدادی از معما‌های جذاب را دیدیم. اینجا نیز تعدادی از انواع چیستان با جواب را آورده ایم که برای شما فرصتی هستند تا اطرافیان خود را در تله تفکر بیندازید! با ما همراه باشید.

چیستان با جواب چیستان تست هوش انواع معما

چیستان‌ها

۱. یک نفر با تفنگ به سوی پرنده‌ای تیری انداخت و او را نقش بر زمین ساخت. پرنده بلافاصله درگذشت. حالا از کجا بدانیم بچه‌ای که پرنده در شکم دارد حلال است یا حرام؟

۲. یک زن و شوهر هفت پسردارند و هر پسر یک خواهر این خانواده چند نفرند؟

۳. سخت است سنگ نیست، چهار پا دارد شتر نیست، تخم می‌گذارد پرنده نیست.

۴. اون چیه که وقتی میبینیش نمیخریش. اگه هم بخریش نمیپوشیش. اگه هم بپوشیش نمیبینیش؟

۵. آن چیست که دو پا دارد و دو پای دیگر هم قرض می‌کند و می‌رود و کسی هم به گردش نمی‌رسد؟

۶. حکم اعدام متهمی را صادر می‌کنند و مضمون «بخشش لازم نیست، اعدامش کنید.» را به امضا، دادستان می‌رسانند. پس از امضاء دادستان، مأمور اجرای حکم، با تغییری در مضمون، جمله را به صورتی در می‌آورد که جلو اعدام متهم را می‌گیرد، او چه تغییری در جمله بوجود می‌آورد؟

۷. چه تفاوت آشکاری بین مس، کُرُم، طلا و آهن وجود دارد؟

۸. شخصی دریک اتاق به ابعاد ۵×۲۰×۲۰ متر، خودش را با یک ریسمان دومتری از سقف آویزان می‌کند و دار می‌زند. وقتی به در اتاق او می‌آیند و می‌بینند از او صدایی شنیده نمی‌شود، نگران می‌شوند و در را می‌شکنند با کمال تعجب می‌بینند، او از سقف خودش را دار زده است و در اتاق را از درون قفل کرده و کلید را در جیبش گذاشته است. با اینکه میز، صندلی، نردبام یا چیز دیگری در اتاق نبوده است، او چگونه خود را دار زده است؟

۹. از حضرت علی (ع) پرسیدند: واجب و واجبتر چیست؟ نزدیک و نزدیکتر کدامند؟ عجیب و عجیب‌تر چیست؟ سخت و سخت‌تر چیست؟ اگر شما بودید چه جوابی می‌دادید؟ حضرت علی چه جوابی داد؟

۱۰. آن چیست که با گریستن آسمان اشک آن روان می‌شود؟

پاسخ چیستان ها را در صفحه ۲ مشاهده نمایید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ