فقر و بی پولی بازیگر زن ایرانی خبرساز شد ! + عکس

5

فقر و بی پولی بازیگر زن ایرانی که در فیلم ها و سریال های زیادی ایفای نقش کرده است خبرساز شد.او پول اجاره خانه ندارد و قصد دارد در خیابان چادر بزند…

 همسر ثریا حکمت عکس ثریا حکمت شوهر ثریا حکمت بیوگرافی ثریا حکمت

ثریا حکمت اظهار کرد: صاحبخانه ودیعه اجاره را بالا برده که از توان من خارج است و تصمیم دارم اثاث‌هایی که برایم باقی مانده را بفروشم و با پول آن دخترم را به خوابگاه بفرستم و خودم هم در خیابان چادر بزنم. وی با بیان اینکه در سال گذشته هم سه روز در چادر زندگی کرده است، گفت: آن موقع هم به‌دلیل اینکه اجاره خانه‌ام عقب افتاده بود، صاحبخانه از پول ودیعه‌ام کم کرده بود که دیگر پولی برای خانه گرفتن نداشتم.

بعد از کمک پنج میلیونی ارشاد توانستم جایی را اجاره کنم. این بازیگر با بیان اینکه با مشکلات زیادی زندگی را می‌گذراند، ادامه داد: سال گذشته تصمیم گرفتم دو بار خودم را از بین ببرم و اقدام به این کار هم کردم اما موفق نشدم. الان کل دندان‌هایم را کشیده‌ام و هزینه درمان آن‌ها را ندارم. برای گرفتن بودجه به همه‌جا رفته‌ام.

حتی چندی پیش به‌سراغ همسر آقای انصاری که مالک بازار مبل هستند، رفتم اما باز هم اتفاقی نیفتاد و نمی‌دانم این همه بودجه در مملکت جابه‌جا می‌شود، چرا من بعد از این همه سال فعالیت هنری نباید سهمی از آن داشته باشم؟

وی افزود: به خانه سینما رفتم، آنجا هم گفتند خودمان ۵۰۰ میلیون تومان بدهی داریم و نمی‌توانیم کمک کنیم. خانه پیشکسوتان هنر هم می‌گوید چون به‌عنوان هنرمند درجه دو معرفی شده‌ام، نمی‌توانند کمک کند.

 در صورتی که در فیلم‌های زیادی نقش اول بازی کرده‌ام. البته با صحبت‌هایی که با آنجا شده قرار است ۱۵۰ هزار تومان به من بدهند. ثریا حکمت ادامه داد: به وزارت ارشاد نامه نوشتم و درخواست کمک کرده‌ام.

 زمانی آقای انتظامی (عزت‌الله) به ما کمک می‌کرد اما دیگر خسته شد و الان دیگر جواب تلفن را هم نمی‌دهد. اخیرا آقای ایوبی ماهی ۳۵۰ هزار تومان ماهیانه تعیین کرده‌اند و ۱۸۰ هزار تومان هم از طرح تکریم می‌گیرم اما این مبلغ حتی نصف اجاره خانه‌ام هم نمی‌شود. «آواز قو» آخرین فعالیت سینمایی حکمت محسوب می‌شود.

آذر مهدی‌قلی‌خانی با نام هنری ثریا حکمت (متولد ۱۳۳۲ در خوی) بازیگر سینمای ایران است.

همسر ثریا حکمت عکس ثریا حکمت شوهر ثریا حکمت بیوگرافی ثریا حکمت

او بازی در سینما را از سال ۱۳۵۳ با فیلم «ناجورها» به کارگردانی سعید مطلبی شروع نموده‌ است.

ثریا حکمت در آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «نیش»، «آواز قو» و فیلم به یاد ماندنی «ای ایران» نقش داشته‌ است. وی به گفته خودش رابطهٔ بسیار صمیمانه‌ای با عزت الله انتظامی دارد. آخرین کار او بازی در فیلم آواز قو به کارگردانی سعید اسدی در سال ۱۳۷۹ بود. او مدتی است که عزلت‌نشینی از سینما را بر کار در سینما ترجیح می‌دهد و به گفته خودش در حال نگارش قصه هست. که یکی از آنها به نام دختر گل‌فروش، برای تله‌فیلمی، موضوع قصه او انتخاب گردیده است.

همسر سابق او حمید مجتهدی بیدآبادی (متولد ۱۳۲۰، تهران)، تصویربردار و کارگردان ایرانی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 5 )
 1. محسن تاجيك می گوید

  آقای جواد هاشمی عزیز
  لازم نیست که خانه تان را بفروشید و با پول آن بازیگران را ببرید برزیل و خوش بگذرانید
  یک چهارم ان پول میتوانست زندگی یک هموطن را نجات دهد. واقعاً متاسفم برای دولت و این مردم

 2. علی می گوید

  آقایان که دم ازاسلام میزنند بدانندکه یکی ازتکالیفی که شرع اسلام برحاکمیت واجب ووظیفه قرارداده این است که زمانیکه خانمی بی سرپرست است بایدنفقه آن رابپردازد اما اسلام فقط بصورت سلیقه ای ودریافتی وگرفتنی اجرامیشودنه پرداختنی وبرای اهل سینماهم متأسفم که فقط پزیشن روشنفکری ومتمدنانه به خودشون میگیرنددرحالیکه همش ظاهره ودیگرهیچ.

 3. فریبا می گوید

  چرا باید اینطوری باشه ، ما که سر مستاجری اولین سال زندگیمون آلاخون والاخون شدیم حداقل ندارید این بازیگر کشورمون که به گردن رسانه حق داره بدبخت بشه انصاف نیست ،هرکدام از بازیگران یک میلیون تومن بزارن این بنده خدا راحت میتونه خونه بخره

 4. فریبا می گوید

  تورو قرآن به داد مستاجرا برسید جون بچه هاتون ب دادمون برسید

  1. Hamid می گوید

   خدا لعنتشون کنه … بدبختی اینه تو نسل ما … داره هرچی اتفاق پیش میاد