فواید و مضرات مصرف زردآلو در دوران بارداری

0

خوردن زردآلو در بارداری بسیار مفید است زیرا سرشار از آهن و مس است و شیر مادر را افزایش می دهد و همچنین زردآلوی خشک شده ورم بارداری را رفع میکند.

خواص و مضرات زردآلو در دوران بارداری

بارداری و تغذیه دست به دست هم می دهند و یک مادر باید مراقب غذای مصرفی خود در دوران بارداری باشد. اینکه چه چیزی بخورید و چه چیزی نخورید ممکن است نبرد بی پایان برای شما در بارداری تان باشد.

زردآلو در بارداری

رژیم بارداری باید دارای مواد مغذی حیاتی مثل آهن، اسید فولیک، پروتئین، کلسیم و ید باشد. زردآلو یکی از مواد غذایی است که بسته بندی شده و حاوی بسیاری از این مواد مغذی می باشد .

آیا زردآلو برای زنان باردار مناسب است؟

بله، زردآلو در حاملگی بسیار مناسب و مفید است. زردآلو متعلق به خانواده گیلاس، هلو، آلو، بادام و … است و می توانید این میوه را در رژیم بارداری خود برای مزایای سلامتی بسیار زیادش اضافه کنید.

شما می توانید با خیال راحت ۱ تا ۲ زرد آلو در روز مصرف کنید. با این حال، به طور کامل شستن این میوه برای خلاص شدن از آفت کش ها و مواد شیمیایی مضر بسیار مهم است.

مزایای سلامتی مصرف زردآلو در حین بارداری

مضرات زردآلو در بارداری مراقبت های دوران بارداری فواید زردآلو در بارداری سلامت نیوز رژیم غذایی بارداری در بارداری چی بخوریم چی نخوریم دانستنی های بارداری خواص زردآلو تغذیه مادر در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری

 

۱. کمک به درمان یبوست

زردآلو ها منبع غنی از فیبر هستند و بنابراین مصرف آنها در بارداری به غلبه بر یبوست کمک می کند. آنها همچنین در بهبود هضم در دوران بارداری کمک می کنند.

۲. کمک به درمان کم خونی

زردآلو در آهن و مس بسیار غنی است. این مواد مغذی در افزایش هموگلوبین در خون بسیار موثر هستند و بنابراین به درمان کم خونی در حاملگی کمک می کنند.

۳.کمک به حفظ سلامت و بینایی چشم

زردآلو منبع خوبی از بتا کاروتن است. بتا کاروتن در بهبود سلامت چشم بسیار مفید است. خوردن زردآلو در بارداری از سلامت چشم شما مراقبت میکند.

۴. حفظ نرمال سطح قند خون

زردآلوها در حفظ سطح قند خون نرمال موثر هستند. با نگه داشتن متعادل و نرمال سطح گلوکز خون شما کمتر از دیابت حاملگی در دوران بارداری رنج می برید.

۵.خوب و مناسب برای کودکان

مصرف زردآلو در بارداری نیز برای نوزاد شما مفید است. وجود اسید فولیک در زردآلو ها در جلوگیری از نقایص زایمان مانند اسپینا بیفیدا در نوزادان کمک می کند. زردآلو دارای مواد مغذی ضروری است که برای رشد و تکامل جنین مفید می باشد.

۶.کمک به حفظ سلامت پوست

زردآلو برای پوست شما بسیار مناسب است. خوردن زردآلو در بارداری برای پوست مفید است و باعث می شود که درخشش پیدا کند.

۷. بهبود و افزایش شیر مادر

زردآلو نه تنها در بارداری مفید است، بلکه در بهبود تولید شیر در مادران شیرده موثر است.

۸. درمان عفونت واژن

شما ممکن است با عفونت واژن در دوران بارداری مبارزه کنید. شیرینی هسته زردآلو می تواند برای درمان عفونت های واژن استفاده شود.

برخی از مزایای استفاده از زردآلوی خشک در بارداری :

مضرات زردآلو در بارداری مراقبت های دوران بارداری فواید زردآلو در بارداری سلامت نیوز رژیم غذایی بارداری در بارداری چی بخوریم چی نخوریم دانستنی های بارداری خواص زردآلو تغذیه مادر در دوران بارداری تغذیه دوران بارداری

زردآلو خشک دارای خواص دیورتیک است. خوردن زردآلو خشک شده در درمان ورم در دوران بارداری بسیار موثر است.

زردآلو خشک منبع خوبی از قند طبیعی، قند و فروکتوز است. مصرف زرده تخم مرغ خشک در جلوگیری از ولع مصرف شیرینی در بارداری کمک میکند.

زردآلو خشک می تواند در دوران بارداری مصرف شود تا مسائل مربوط به هضم خود را حفظ کند.

زردآلو خشک شده غنی از کلسیم است. مصرف آنها در دوران بارداری به رشد استخوان جنین کمک می کند.

زردآلو خشک شده در درمان سوزش سر دل در حاملگی موثر است.

خطرات و عوارض مصرف زردآلو در حین بارداری :

مصرف رژیم غذایی متعادل در حاملگی مهم است. این که همه چیز را در آرامش مصرف کنید بسیار مهم است و همین قانون برای زردآلو نیز استفاده می شود. اگرچه زردآلو مزایای سلامتی زیادی برای یک زن باردار و کودک خود دارد، همچنین خطرات یا عوارض جانبی زیر ممکن است پس از مصرف زردآلو مورد استفاده قرار گیرد:

-مصرف تعداد زیادی از زردآلو ها ممکن است سبب سرگیجه در حاملگی شود.

-شما حتی ممکن است سردرد را تجربه کنید.

-مصرف زردآلوی نارس ممکن است ناراحتی و مشکلات معده را در یک زن باردار ایجاد کند.

-خوردن بیش از حد زردآلو ممکن است بر روی سیستم عصبی یک زن باردار تأثیر گذارد و برای خانم باردار بسیار ناراحت کننده باشد.

-زردآلو ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شود. زردآلو حاوی دی اکسید گوگرد است و ممکن است واکنش های آلرژیک در زنان حساس به سولفیت را دارا باشد.

– میوه زردآلو حاوی آمیگدالین، یک ماده شیمیایی است که ممکن است باعث ناراحتی سیستم شما شود .

-مصرف بیش از حد زردآلو ممکن است موجب فلج تنفسی شود.

درباره مصرف زردآلو در بارداری به یاد داشته باشید :

خوب است که در طول بارداری میوه ی خشک زردآلو را بخورید، با این حال، قبل از اضافه کردن آن به رژیم بارداری تان، به یاد داشته باشید:

توصیه می شود که زردآلو را به همراه صبحانه خود بخورید یا اینوه گزینه مناسبی برای اضافه کردن آن به عنوان میان وعده های صبح یا میان وعده های غروب است.

بهتر است خوردن زردآلو در قالب خشک یا فرم رسیده آن باشد.

زردآلو نارس می تواند باعث ناراحتی شدید و مشکلات معده در حاملگی شود. ز مصرف زردآلو توصیه میشود ولی مصرف بیش از حد آن می تواند در حاملگی مضر باشد.

قبل از افزودن زردآلو در رژیم غذایی، با پزشک خود صحبت کنید.

زردآلو دارای مزایای زیادی برای سلامتی است و در بارداری این میوه کاملا بی خطر است. با این حال، باید مراقب باشید و مصرف آب زردآلو در بارداری نباید بیش از حد باشد.

اگر پس از مصرف زردآلو و مربای زردآلو، هر گونه ناراحتی یا علائم دیگری را متوجه شوید، توصیه می شود به دنبال کمک پزشکی باشید.

توصیه می شود در کل، قبل از اضافه کردن یا حذف هر نوع غذا از رژیم بارداری خود با پزشک خود تماس بگیرید.

منبع : نمناک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ