دیر به اروپا آمدنم به محل تولدم ربط دارد/ لیاقت بردن جایزه پوشکاش را دارم/ می‌خواهم یکسال تمام گل بزنم/ این اولین اردوی پیش فصل واقعی من بود

0

ساتین نیوز –

تیم فوتبال پورتو در آخرین دیدار خود در اردوی پیش فصل، به مصاف لیون می‌رود. پس از آن، اژدها باید خودش را برای فصل جدید آماده کند. فصلی که امید اول گلزنی آبی و سفیدهای بندرنشین، به ساق‌های پای مهاجم بوشهری و ارزنده ایرانی این تیم است.

مهدی طارمی که فصل بسیار درخشانی را در پورتو پشت سر گذاشت، در آستانه آغاز فصل جدید فوتبالی مصاحبه مفصل و ویژه‌ای را با روزنامه اوژوگو پرتغال انجام داده است. طارمی در این گفت‌وگو از رویاهایش برای کسب عنوان آقای گلی پرتغال، بردن جایزه پوشکاش و قهرمانی با پورتو در لیگ برتر صحبت کرده است.

بازیکنان جدید خوبی جذب کرده‌ایم

ما ۴ بازیکن جدید را به خدمت گرفته‌ایم. من قبلاً مقابل فابیو کاردوسو در دیدار سانتا کلارا بازی کرده بودم. او فصل فوق العاده‌ای داشت، در واقع در دو سال گذشته بسیار خوب بود. او مدافع خوبی است و شخصیت فوق العاده‌ای دارد. من ویتینه را در لیگ برتر انگلیس دیدم، که همیشه بازی کردن در آنجا بسیار دشوار است. او در جمع گرگ‌ها (ولورهمپتون) همیشه خوب بازی می‌کرد. او در تمرینات ما، ویژگی‌های خوبی از خود نشان می‌داد. برونو کوستا در بازی‌هایش نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است. در کل آنها بازیکنان خوبی هستند.

فصل طولانی خواهیم داشت 

پپه را از گرمیو جذب کرده‌ایم. او مانند سایر برزیلی‌ها بازیکن بسیار فنی است. هر کسی که در تیم بازی کند، می‌تواند به روند پورتو و کسب نتیجه کمک کند. زیرا فصل طولانی خواهد بود. همه آنهایی که به تیم ما آمده اند، بازیکنان بزرگی هستند.

مارگا و تونی مارتینز به رشد من کمک کردند

همه بازیکنان دارای ویژگی‌های خوب و بد هستند و نمی‌توانم بگویم یکی از دیگری بهتر است. موسی مارگا ویژگی‌هایی دارد که تونی مارتینز ندارد و بالعکس. این مسئله همیشه به این بستگی دارد که مربی درون زمین از ما چه می‌خواهد. بازی با هر دوی آنها خوب بود، آنها به من کمک کردند تا رشد کنم و گلزنی کنم. آنها دو مهاجم بزرگ هستند. 

این اولین اردوی پیش فصل واقعی من بود

از زمانی که به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شده ام، باید بگویم که این اولین اردوی پیش فصل واقعی برای من بود. به دلیل تعهداتی که به تیم ملی داشتم، در آن زمان آزاد نبودم. هرگز اینگونه دوره‌ای را تجربه نکرده بودم. اما اوضاع خوب پیش می‌رود، ما سخت کار می‌کنیم. برخی بازیکنان به دلیل حضور در کوپا آمه ریکا دیرتر آمدند و خسوس کرونا هنوز در جام طلایی حضور دارد.

می‌خواهم همه عناوین را به دست بیاورم

به طور کلی، می‌توانم بگویم که این یک پیش فصل عالی بود ما خسته‌ایم اما خوب تمرین می‌کنیم و از نظر روحی در وضعیت خوبی قرار داریم، زیرا می‌دانیم که مهم است که آماده شروع حمله به هر مسابقه‌ای باشیم. ما می‌خواهیم همه عناوین را به دست آوریم.

تمرینات فشرده است و خسته شده‌ایم

اکنون ما خسته شده‌ایم، اما این در مرحله آماده سازی طبیعی است. تمرینات شدید بوده است. اما هنوز هشت روز دیگر باقی مانده است و زمان کافی برای قرار گرفتن در بهترین فرم بدنی و همچنین از نظر فنی و تاکتیکی وجود دارد. بازیکنان جدید دقیقاً می‌دانند که مربی در زمین از آنها چه می‌خواهد و بنابراین، این فصل می‌تواند برای ما بسیار خوب باشد.

 می‌خواهم از ابتدا تا انتهای فصل گلزنی کنم

کار من گلزنی برای کسب عنوان قهرمانی است. مانند هر مهاجمی، من به دنبال راهی برای رسیدن به دروازه هستم. امیدوارم به هر شکلی بتوانم به تیم کمک کنم، چه گلزنی باشد و چه پاس گل. اما امیدوارم از ابتدا تا انتهای فصل برای پورتو گل بزنم.

هدف من، آقای گلی لیگ پرتغال است

من به کسب عنوان بهترین گلزن لیگ پرتغال فکر می‌کنم. چرا که نه؟ من هر روز در تمرینات با این هدف کار می‌کنم تا با گلزنی و کسب این عنوان، به تیم کمک کنم.

لیاقت بردن جایزه جایزه پوشکاش را دارم

نمی‌دانم که می‌توانم جایزه پوشکاش (بهترین گل سال جهان) را ببرم یا نه. کار سختی است. این مسائل، همیشه به این بستگی دارد که چه کسی در این نوع رقابت‌ها رای می‌دهد و چه کسی برنده جایزه پوشکاش را انتخاب کند. تصمیم من نیست. من معتقدم که فرصت برنده شدن را دارم، شاید من لیاقت آن را دارم. نمی‌دانم، باید ببینیم که چه می‌شود.

وقتی گل نمی‌زنم، عصبانی می‌شوم

شخصیت من اینگونه است که همیشه وقتی بازی را بدون زدن گل به پایان می‌رسانم، عصبانی می‌شوم. اما می‌دانم که برای گلزنی در دیدار بعدی باید سخت کار کنم. طبیعی است که یک مهاجم برای مدتی بدون گل زدن زمین بازی را ترک کند. من نیز از این قاعده مستثنی نیستم و نمی‌توانم همیشه گل بزنم.

می‌توانم شرایط را تغییر دهم

زمانی که شما ۵ یا ۶ بازی را بدون گل زدن پشت سر می‌گذارید، نشانه بدشانسی است. اما من با این مشکل ندارم، زیرا می‌دانم که می‌توانم شرایط را تغییر دهم و دوباره گل بزنم. این شرایط عادی برای هر بازیکنی است که ممکن است برای مدتی در گلزنی ناکام باشد. 

هواداران، سرمایه‌های اصلی پورتو هستند

می‌توان در لیگ قهرمانان اروپا بهتر کار کرد و نتایج بهتری گرفت. با حضور هواداران می‌توان به این هدف رسید. من بی صبرانه منتظر بازگشت آنها به استادیوم دراگائو هستم. هواداران سرمایه‌های اصلی پورتو هستند.

شاید من دیر وارد فوتبال اروپا شدم

در مورد این سوال که آیا من خیلی دیر وارد اروپا شدم، شاید درست باشد و شاید هم خیر. این مسئله اساساً به محل تولد شما بستگی دارد. از آنجا که پرتغالی یا اروپایی هستید، پیوستن به باشگاهی مانند اف سی پورتو یا در باشگاهی دیگر که بسیار باشکوه است آسان تر است. برای آسیایی‌ها یا حتی آفریقایی‌ها رسیدن به یک باشگاه برتر بسیار مشکل تر است. چون وقتی بازی را بفهمید و خود را نشان دهید، در سنین بالاتر هستید. دوست داشتم زودتر به اروپا بیایم. من تلاش کردم، اما نشد.

من در زمان مناسب و در مکان مناسب هستم

اکنون این مسئله که من دیر به فوتبال اروپا آمده ام، مهم نیست. مهم این است که من اکنون اینجا هستم و خوشحالم. من در ۲۷ سالگی هیچ مشکلی ندارم، از لحظه به لحظه فوتبالم لذت می‌برم. من در زمان مناسب و در مکان مناسب هستم.

عملکرد لژیونر های ایرانی اسامی لژیونرهای ایران

دیر به اروپا آمدنم به محل تولدم ربط دارد/ لیاقت بردن جایزه پوشکاش را دارم/ می‌خواهم یکسال تمام گل بزنم/ این اولین اردوی پیش فصل واقعی من بود

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ