برمی‌گردم تا استارت ششمین قهرمانی را بزنیم!/ این ستاره برود پرسپولیس ۲۰ درصد ضعیف می‌شود/ سیدجلال «مالدینی» و گل محمدی «یورگن کلوپ» ایران است

0

پرسپولیس نیوز

پرسپولیس نیوز مهدی یکتا؛ این دروازه بان کروات قبل از شروع لیگ شانزدهم با نظر برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس پیوست و حالا به همراه سید جلال حسینی و کمال کامیابی نیا جزو سه بازیکنی محسوب می شود که در هر ۵ قهرمانی اخیر این تیم در لیگ برتر عضو تیم بوده اند.

البته رادوشوویچ فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت اما بالاخره به ایران برگشت تا در جشن قهرمانی تیمش حضور داشته باشد.

با این گلر کروات پس از پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس در لیگ برتر و قبل ازسفرش به کرواسی  گفت و گویی داشتیم که در زیر می خوانید؛

* تبریک می گوییم. تو جزو معدود بازیکنان فعلی پرسپولیس هستی که در هر ۵ قهرمانی اخیر این تیم حضور داشتی. حالا چه احساسی داری؟

خیلی خوشحالم. خوشحالم که عضو پرسپولیس قهرمان هستم و جام گرفتن همیشه احساس خوبی به هر فوتبالیست و ورزشکاری می دهد.

فقط سید جلال حسینی و کمال کامیابی نیا مثل تو در هر ۵ قهرمانی اخیر پرسپولیس عضو تیم بوده اند؟

(به شوخی) بنویسید سید جلال، کمال و رادوی قهرمان!

نظرت درباره سید جلال حسینی چیست؟

خیلی می توانم درباره سید جلال حسینی صحبت کنم. او یک پائولو مالدینی در فوتبال ایران است!

جالب شد! مقایسه قشنگی کردی و…

سید جلال یک بازیکن حرفه ای است که در ۴۰ سالگی هم با قدرت و مثل یک فوتبالیست ۲۵ ساله بازی می کند. هنوز هم به نظرم بهترین دفاع وسط ایران است و به خاطر تمرینات و زندگی حرفه ای توانسته است در این سن و سال قدرت و آمادگی بدنی خودش را حفظ کند.

و کمال کامیابی نیا؟

کمال بازیکن مهمی در تیم ماست. یک هافبک دفاعی خوب و جنگنده که خیلی به تیم کمک می کند. دوست دارم کمال قراردادش را با پرسپولیس تمدید کند و در تیم بماند چون به او نیاز داریم.

تو که از ماندن کمال حرف می زنی، خودت در پرسپولیس ماندنی هستی؟

بله، البته یک چند روزی می روم کرواسی تا خانواده ام را ببینم. بعد از ۱۰ روز انشالله (انشالله تکیه کلام فارسی رادوشوویچ است) برمی گردم تهران. می خواهم از همان اول تمرینات پرسپولیس حضور داشته باشم و استارت ششمین قهرمانی را بزنیم.

پس مشکلات تو و باشگاه حل شده است؟

بله، مشکلات تقریبا حل شده و الان فقط به فکر موفقیت پرسپولیس در آسیا و لیگ بعدی هستم. دوست دارم ششمین قهرمانی پشت سر هم را با پرسپولیس جشن بگیرم!

ولی خیلی سخت است. اینکه بخواهید برای ششمین سال پیاپی قهرمانی خود را تکرار کنید. این طور نیست؟

برای پرسپولیس فرق می کند. وقتی بار اول قهرمان شدیم گفتند سال دوم نمی توانند اما شدیم. سال دوم قهرمان شدیم گفتند قهرمانی سوم نمی شود اما باز قهرمان شدیم. بعد از سومین جام گفتند قهرمانی چهارمی نمی شود اما باز شد. قهرمانی پنجم را هم کسی باور نمی کرد ولی شد و حالا چرا ششمین قهرمانی نشود؟!

حریفان هم سخت تر شده اند. سپاهان یا استقلال سال آینده به راحتی اجازه نمی دهند پرسپولیس ششمین قهرمانی خودش را تکرار کند؟

ما حریفان سختی داریم اما هدف هم داریم. این پرسپولیس فقط به قهرمانی فکر می کند.

رادوشوویچ اغلب این سال ها ذخیره بوده است. از این بابت مشکلی نداری؟

نه، بازی کردن یا بازی نکردن تصمیم سرمربی است. در فوتبال حرفه ای من یاد گرفتم فقط تمرین کنم. شاید مسائل دیگری مثل پرداخت دستمزد یا برخی رفتارها آدم را اذیت کند اما نیمکت نشینی مربوط به سرمربی است. وظیفه من خوب تمرین کردن و آماده بودن است.

در این سال ها افسوسی هم برای رادوشوویچ در پرسپولیس باقی مانده است؟

قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا جامی است که همراه پرسپولیس ندارم. دو مرتبه به نزدیکی آن رسیدیم اما نشد. انشالله امسال بتوانیم قهرمان آسیا شویم و این یکی از آرزوهای بزرگ ورزشی من است.

ستاره پرسپولیس در لیگ بیستم کدام بازیکن است؟

پرسپولیس Dream team (تیم رؤیایی) است که خودش بزرگ ترین ستاره لیگ برتر است. تیمی که در ۳۰ هفته فقط یک شکست را برابر آلومینیوم اراک تجربه می کند یک تیم معمولی نیست. یک تیم عالی است که همه باید به آن احترام بگذارند.

خیلی ها از احمد نوراللهی به عنوان بهترین بازیکن لیگ بیستم اسم می برند. او ۱۰ گل زد و ۵ پاس گل هم داد و…

الان احمد نوراللهی از نظر من بهترین بازیکن تیم ملی ایران است. یکی از مهم ترین بازیکنان در پرسپولیس و تیم ملی ایران که در بهترین زمان بازی خودش به سر می برد.

فکر می کنی احمد با پرسپولیس تمدید کند؟

امیدوارم قرارداد احمد نوراللهی تمدید شود چون پرسپولیس بدون او ۲۰ درصد ضعیف می شود.

جدی می گویی؟

شک نکنید! او یک بازیکن معمولی نیست. نه تنها در امور دفاعی هافبک بزرگی است بلکه شوتزن و گلزن است و اخلاق خوبی هم دارد. باز هم امیدوارم قراردادش تمدید شده و در پرسپولیس بماند.

راستی تو در پرسپولیس با کدام بازیکن هم اتاقی هستی؟

با مهدی مهدی خانی که بازیکن خوبی است و پسر خوبی هم است. دوست بسیار خوبی که یک مقدار هم زبان ما را بلد است و با او راحت بودم.

یک سئوال ویژه داریم؛ دوست داری در جام حذفی استقلال قهرمان شود تا در سوپرجام دوباره با این تیم روبرو شوید؟

نمی دانم چه بگویم؟ در این پنج، شش سالی که در ایران بازی می کنم متوجه شده ام استقلال تیم بسیار بزرگی در کشور شماست. استقلال خیلی تیم respect  (قابل احترام) است. الان ۴ تیم به نیمه نهایی جام حذفی رسیده اند ولی فکر می کنم شانس قهرمانی تیم ها ۵۰-۵۰ است.

پرسپولیس را چگونه با استقلال مقایسه می کنی؟

ببینید استقلال اگر تیم خوبی است پرسپولیس تیم خوب تری است و به نظرم تفاوت ها در همین مسئله است. من برای استقلال و هوادارانش احترام قائل هستم و خیلی دوست ندارم حرفی بزنم. این تیم رقیب ما داخل زمین است و چیز دیگری برای گفتن وجود ندارد.

با دراگان اسکوچیچ اخیرا صحبتی نداشتی؟ او خیلی از پرسپولیس شما بعد از قهرمانی تعریف کرد.

من این مدت زیاد با آقای اسکوچیچ صحبت نکردم ولی فکر می کنم ۴ بازی پرقدرت ایران در بحرین نشان داد او مربی کاربلدی است. اسکوچیچ می تواند ایران را به جام جهانی قطر ببرد چون با فوتبال ایران و بازیکنانش آشناست.

و سئوال دیگر در مورد یحیی گل محمدی است. نظرت در مورد سرمربی پرسپولیس چیست؟

اول بگویم اگر من به ایران برگشتم فقط و فقط به خاطر تماس یحیی گل محمدی بود. او سرمربی بزرگی است که تا الان دو قهرمانی در لیگ برتر بدست آورده است. یحیی گل محمدی به نظر من یورگن کلوپ فوتبال ایران است که می تواند پرسپولیس را به قهرمانی آسیا برساند.

امسال یا سال آینده؟

انشالله همین امسال قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را جشن خواهیم گرفت.

ممنون که وقت خودت را به ما دادی و گفت و گو کردیم …

مرسی، فقط می خواهم تشکری هم از هواداران پرسپولیس داشته باشم. من امسال روزهای سختی را پشت سرگذاشتم که طرفداران پرسپولیس از من حمایت کردند و هرگز این محبت های آنها را فراموش نخواهم کرد.

اخبار فوری پرسپولیس اخبار فوتبال داخلی

برمی‌گردم تا استارت ششمین قهرمانی را بزنیم!/ این ستاره برود پرسپولیس ۲۰ درصد ضعیف می‌شود/ سیدجلال «مالدینی» و گل محمدی «یورگن کلوپ» ایران است

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ