جدایی پرسپولیسی محبوب رسمی شد/ از عشق به رنگ آبی تا استقبال سکوهای قرمز

0

ساتین نیوز – در تابستان سال ۱۳۹۶ بود که عدم توافق با مدیران پرسپولیس برای بازگشت، باعث رقم خوردن انتقالی جنجالی و حضور محمد حسین کنعانی زادگان در تمرینات استقلال تحت هدایت علیرضا منصوریان شد. این بازیکن که در گذشته و در مقابل دوربین از علاقه خود به پرسپولیس و علی کریمی سخن گفته و تنها برای گذراندن خدمت سربازی راهی ملوان شده بود، از نظر مالی با مدیریت پرسپولیس به توافق نرسید و لباس رقیب را به تن کرد.

از همان ابتدا مشخص یود دوران حضور حسین کنعانی در استقلال موفقیت آمیز نخواهد بود. او به شکلی عجیب و شاید خنده دار گذشته خود را کتمان کرده و بی دلیل از عشق و علاقه خود به رنگ آبی سخن گفت، اما این آش به قدری شور بود که حتی مورد توجه گروه متعصب و رادیکال هواداران استقلال نیز قرار نگرفت.

محمد حسین کنعانی زادگان عملکرد لژیونر های ایرانی بیوگرافی محمدحسین کنعانی بازیکنانی که هم در پرسپولیس و هم در استقلال بازی کردند اسامی لژیونرهای ایران

یک مصدومیت شدید رباط صلیبی در ابتدای فصل باعث شد تقریبا تصویری از حضور حسین کنعانی زادگان در لباس استقلال در ذهن هیچ هواداری نماند. در آن مقطع بسیاری تصور می کردند پایان این مدافع تنومند و آینده دار خیلی زود فرا رسیده و مثال هایی از این دست برای اثبات این ادعا نیز در ذهن هر هواداری به کرات دیده می شد.

در ادامه یک انتقال ناموفق دیگر به سایپا و انجام تنها هفت بازی برای این تیم، کارنامه ضعیف کنعانی را تکمیل کرد. در روزهایی که دیگر کمتر نام او در ذهن هواداران فوتبال باقی مانده و حتی او تبدیل به مثالی برای گروه نسل سوخته فوتبال تبدیل شده بود، یک تصمیم درست و انتقال به ماشین سازی فوتبال این بازیکن را احیا کرد.

محمد حسین کنعانی زادگان در آرامش تبریز خود را پیدا کرده و بقدری در ترکیب این تیم خوب کار کرد که حتی دوباره نظر مثبت کارلوس کی روش را نیز به خود جلب کرد. سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران که حتی در روزهای مصدومیت های متوالی حسین کنعانی نیز پیگیر شرایط این بازیکن بود، نام او را در فهرست نهایی ایران برای جام ملت های آسیا نیز قرار داده و کنعانی رهسپار قطر ۲۰۱۹ شد.

محمد حسین کنعانی زادگان عملکرد لژیونر های ایرانی بیوگرافی محمدحسین کنعانی بازیکنانی که هم در پرسپولیس و هم در استقلال بازی کردند اسامی لژیونرهای ایران
مدافع ملی پوش پرسپولیس با قراردادی دو ساله به لیگ ستارگان قطر پیوست

اگرچه ایران دوباره در آستانه رسیدن به فینال و در نیمه نهایی مغلوب شد، اما حسین کنعانی تورنمنت خوبی را سپری کرده و از نظر فردی نمایش قابل قبولی از خود ارائه داد. حالا دوباره فرصت بازگشت به بالاترین سطح فوتبال ایران فرا رسیده بود. در بحبوحه جدایی برانکو و عصبانت شدید هواداران پرسپولیس از ایرج عرب، مدیر عامل وقت قرمزپوشان بی سر و صدا مقدمات انتقال کنعانی به پرسپولیس را فراهم کرده و این مدافع باز هم به پرسپولیس بازگشت.

علیرغم شروعی غیرمنتظره و انتشار نامه ای در اینستاگرام با ادبیاتی خاص و کلماتی غیرعرف، حسین کنعانی در سکوت کامل کارش را در لباس پرسپولیس آغاز کرد. او به قدری آماده بود که گابریل کالدرون زوج این بازیکن و شجاع خلیل زاده را حتی به سید حلال حسینی نیز ترجیح داد و او در دو سال اخیر به مهره بی جانشین و ثابت خط دفاعی پرسپولیس تبدیل شده بود.

حسین کنعانی در دو فصل حضور در پرسپولیس عملکردی بی حرف و حدیث و فوق العاده ارائه داده و حضور ثابت خود در ترکیب ثابت خط دفاعی تیم ملی ایران را نیز استمرار بخشید. در واقع تنها مصدومیت یا محرومیت باعث غیبت این بازیکن در ترکیب می شد و هم کالدرون و هم یحیی گل محمدی اعتماد ویژه ای به این بازیکن از خود نشان دادند.

اما نقطه عطف فصل تغییرات در حسین کنعانی را نحوه جدایی او باید قلمداد کرد. تقریبا از اواسط فصل به نظر می رسید انتقال او به لیگ قطر قطعی باشد و دست آخر نیز این اتفاق رخ داد. اما کنعانی تا آخرین ثانیه آخرین مسابقه پرسپولیس با نهایت تعهد و بدون ترس از خطر مصدومیت و احتمال از دست دادن انتقال سودآور بعدی خود، با لباس قرمزپوشان به میدان رفته و دومین عنوان قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر را نیز جشن گرفت. در این میان کنعانی فاصله ای تا فتح لیگ قهرمانان آسیا با لباس پرسپولیس نیز نداشت، اما شکست برابر اولسان این آرزوی بزرگ را به دل او و هواداران این تیم گذاشت.

علیرغم حواشی های نه چندان زیادی چون جنجال بعد از پنالتی عجیب فولاد در دور رفت و البته کل کل با ارسلان مطهری، دیگر خاطره ای از تکرار رفتارهای گذشته از حسین کنعانی در ذهن نمانده است. نکته مثبت دیگر رفتار این بازیکن، اطلاع به کادر فنی و مدیریتی در مورد این تصمیم از مدتی قبل بود. بدین ترتیب باشگاه پرسپولیس از فرصت خوبی برای بافتن جانشین برای کنعانی برخوردار بوده و مانند فصل قبل و بعد از جدایی شجاع، حالا این تیم نیم فصل بدون مدافع نمی ماند.

سپری کردن دو فصل درخشان و فوق العاده از نظر فنی، دریافت نمره خوب از نظر رفتاری، در جریان گذاشتن باشگاه و صداقت بیان و در نهایت نامه ای محترمانه و در خور یک بازیکن حرفه ای برای اعلام رسمی تصمیم جدایی، باعث شد حسین کنعانی در دومین دوره حضور خود در پرسپولیس جایگاه ویژه ای در دل هواداران این تیم کسب کند.

بر خلاف برخی دیگر از بازیکنان، صفحات اجتماعی هواداران پرسپولیس مملو از تقدیر و تشکر از این بازیکن حتی ۲۴ ساعت بعد از جدایی بود. کنعانی زادگان در شرایطی که دو بار رباط صلیبی داده و در نه در دل هواداران استقلال و نه پرسپولیس محبوب نبود، اینقدر دو در این دو سال خوب عمل کرد که احتمالا اگر روزی تصمیم به بازگشت هم بگیرد، مورد استقبال سکوهای قرمز رنگ قرار خواهد گرفت.

محمد حسین کنعانی زادگان عملکرد لژیونر های ایرانی بیوگرافی محمدحسین کنعانی بازیکنانی که هم در پرسپولیس و هم در استقلال بازی کردند اسامی لژیونرهای ایران

جدایی پرسپولیسی محبوب رسمی شد/ از عشق به رنگ آبی تا استقبال سکوهای قرمز

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ