ولادیمیر الکنو: من را سرزنش کنید نه بازیکنانم را/ از لیمو آب گوجه نمی‌توان گرفت!

0

ساتین ورزشی –

ولادیمیر الکنو پس از شکست تیم ملی والیبال مقابل ژاپن و حذف از بازی‌های المپیک گفت: نمی‌توان راجع به بازی یک جانبه صحبت کرد. بازی نکات مثبت و منفی داشت. در رابطه با نکات مثبت باید بگویم تعویض‌هایی انجام دادیم و با بازیکنان جوان و موفق شدیم با نتیجه ۲ بر یک پیش بیافتیم اما بازیکنان جوان نشان دادند نمی‌توانند در یک بازی پرفشار و طولانی ثبات داشته باشند و مجدداً از بازیکنان با تجربه استفاده کردیم.

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: در بازی مقابل ژاپن سطح تکنیکی بازیکنان در سطح المپیک نبود. در ارسال توپ دوم بعد از توپ گیری و همچنین در تک دفاع مشکل داشتیم. یک سری مسائل تکنیکی در والیبال ایران وجود دارد که به مسائل پایه‌ای والیبال مربوط می‌شود. اشتباهات بسیار فاحشی در سرویس داشتیم. با این تعداد اشتباه حتی نمی‌توان مقابل تیمی مانند ژاپن به پیروزی رسید. اینها نکات منفی بود.

وی تاکید کرد: در رابطه با نکات مثبت باید بگویم تغییر نسلی در والیبال ایران شکل گرفت اما نباید از این مورد غافل شد که این بازیکنان که از آنها در این مسابقات استفاده شد بازیکنان خیلی جوانی نیستند و فدراسیون نباید مرتکب اشتباه شود.

الکنو ادامه داد: برای من بازیکن جوان مانند بردیا سعادت ۱۸ -۱۹ سال است. بازیکنانی که سال‌ها در والیبال ایران دیده نشده بودند الان در سن ۲۲-۲۳ سالگی برای نخستین بار در تیم ملی حاضر شدند و این باعث می‌شود پیراهن تیم ملی برایشان سنگینی کند، بازیکنان ۱۸ -۱۹ سال باید بازی‌های متعددی در تیم ملی انجام دهند تا در سن ۲۲-۲۳ نتیجه کسب کنند. امیدوارم به این بازیکنان به چشم بازیکنان جوان و آینده دار والیبال ایران نگاه نشود. باید کار بیشتری در والیبال ایران انجام شود ولی هنوز به این بازیکنان به عنوان بازیکن جوان نگاه می‌شود که کم تجربه نیز هستند.

الکنو در پاسخ به این سوال که آرمان فدراسیون والیبال و وعده رئیس فدراسیون، کسب سکو بود. آیا با توجه به پتانسیل والیبال ایران، این یک وعده غیرواقعی بود یا خیر گفت: این سوالی است که باید رئیس فدراسیون پاسخگو باشد. من مطمئن بودم تیم ملی پتانسیل صعود از مرحله گروهی دارد. اگر صعود می‌کردیم سپس می‌توانستم راجع به حضور در جمع ۴ تیم صحبت کنم. در واقع برنامه ما پله به پله بود.

سرمربی تیم ملی والیبال تاکید کرد: بارها در این باره صحبت کردم. زمانی که ایران آرمان حضور در جمع ۴ تیم برتر المپیک را دارد پس شش تیم دیگر را باید کجا قرار دهیم؟ تیم‌هایی مانند لهستان، برزیل، روسیه، فرانسه و…

وی در پاسخ به این سوال که منتقدان بسیاری در رابطه با عملکرد شما وجود دارند پاسخ شما به منتقدان چیست، ادامه داد: زمانی که یک لیمو را فشار دهید نمی‌توان انتظار داشت که از آن رب گوجه بگیرید. اما من هر انتقادی را می‌پذیرم و در واقع مردم و منتقدان حق انتقاد دارند.

الکنو درباره رفتار سعید معروف در ست چهارم مقابل ژاپن و و خروج از حلقه اتحاد تیم گفت: هیچ مورد خاصی وجود نداشت و اتفاقی رخ نداده بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان در رابطه با خداحافظی از تیم ملی والیبال ایران صحبتی با او داشته‌اند یا خیر گفت: هیچیک از بازیکنان در رابطه با خداحافظی صحبتی با من انجام نداده‌اند. من فقط با خوش خبر صحبت کردم که از ژاپن به روسیه خواهم رفت و اگر کنفرانس خبری در ایران قرار باشد برگزار شود و شرایط حضورم باشد در آن شرکت خواهم کرد اما اگر این شرایط فراهم نشد من این آمادگی را دارم تا در یک کنفرانس خبری به صورت آنلاین پاسخگوی خبرنگاران ایرانی باشم اما درباره بازگشتم به ایران باید بگویم برای انجام مسائل شخصی که دارم باید دو تا سه هفته به کشورم بروم اما با شروع سپتامبر آمادگی حضور در ایران را دارم. با این حال هر زمان که نیاز باشد آماده برگزاری کنفرانس خبری به صورت آنلاین با خبرنگاران ایرانی هستم.

الکنو تاکید کرد: نمی‌خواهم از بار مسئولیتم کم کنم، می‌خواهم در یک کنفرانس به همراه توتولو و تندروان شرکت کنم تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشم. توتولو حتماً با ارقام و آمار توضیحات را می‌دهد و آن زمان علمی تر می‌توانیم صحبت کنیم.

وی همچنین درباره خداحافظی‌اش از دنیای مربیگری گفت: به زودی سوت را دیگر در دست نخواهم گرفت. چند پیشنهاد دارم که به عنوان مدیر ورزشی در چند باشگاه فعالیت داشته باشم اما به این زودی ها باز نخواهم گشت.

سرمربی تیم ملی والیبال در پیامی به مردم ایران گفت: عملکردی نداشتیم که از مردم انتظار تشویق داشته باشیم اما اینکه بخواهند بازیکنان را سرزنش و مورد غضب قرار دهند درست نیست. مردم ایران باور کنند که بازیکنان هرچه را که در توان داشتند به کار گرفتند و سعی خود را کردند. اگر مردم می‌خواهند کسی را سرزنش کنند، آن من هستم و من را سرزنش کنند.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد ترکیب تیم برای اولین بار در رویداد بین‌المللی حضور داشتند. یک سری واقعیت در والیبال ایران وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت. در وهله اول، لیگ برتر والیبال ایران است. اگر لیگ ایران سطح خودش و فرهنگ والیبالی اش را تغییر ندهد در آینده به مشکلات بیشتری بر خواهد خورد. با سرویس‌های بسیار سطح معمولی موجی که ۷۰ درصد لیگ ایران از آن استفاده می‌کنند و در ادامه دریافت‌های بد در صحنه بین‌المللی والیبال ایران جایی نخواهد داشت. در بازی مقابل ژاپن اشتباهات فنی تکنیکی داشتیم. بعد از توپ گیری مشکل ارسال توپ دوم نیز وجود دارد که این ایراد کمر تیم را می شکند و باید روی این موارد به شکل جدی کار کرد.

الکنو درباره پیروزی مقابل تیم قدرتمند لهستان و شکست در مقابل کانادا گفت: ورزش هر روز یکسان نیست. مقابل لهستان تمام مسائل فنی اجرا شد و توانستیم پیروز شویم اما مقابل کانادا این گونه نشد.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره مدت حضورش در ایران ادامه داد: واقعاً لذت بردم از کار با جوانان ایرانی. تک تک این بازیکنان آرزو داشتند و می‌خواستند نتیجه بهتری به دست آورند اما همیشه تنها یک آرزو نمی‌تواند باعث موفقیت شود. من از ریاست فدراسیون والیبال ایران تشکر می‌کنم که همه امکانات را در اختیار تیم گذاشت. یک بار دیگر از تک تک بازیکنان تیم ملی به خاطر پشتکار و حجم کاری که متحمل شدند تشکر می‌کنم اما برای کسب بالاترین مقام‌ها تنها یک آرزو و امید کافی نیست.

ولادیمیر الکنو در پایان گفتگویش گفت: از شما به خاطر قضاوت عینی درستی که داشتید تشکر می‌کنم.

ولادیمیر الکنو: من را سرزنش کنید نه بازیکنانم را/ از لیمو آب گوجه نمی‌توان گرفت!

برنامه بازیهای المپیک المپیک 2020 توکیو

منبع : خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ