افزایش قیمت مسکن و رشد حاشیه سود “ثفارس”

0
با توجه به رشد قیمت مسکن طی سال اخیر، “ثفارس” درآمد مناسبی را از محل فروش یا پیش فروش واحدهای این پروژه ها کسب خواهد کرد، بدین ترتیب انتظار می رود حاشیه سود اجرای این پروژه ها نیز افزایش یابد.
بسیاری از پروژه های در دست اجرای شرکت عمران و توسعه فارس در حالی مراحل پایانی ساخت خود را سپری می کنند که پروژه های مذکور با قیمت های قبل از آغاز روند رو به رشد بهای نهاده های ساخت، به اجرا در آمده اند. از این رو می توان گفت با توجه به رشد قیمت مسکن طی سال اخیر، “ثفارس” درآمد مناسبی را از محل فروش یا پیش فروش واحدهای این پروژه ها کسب خواهد کرد، بدین ترتیب انتظار می رود حاشیه سود اجرای این پروژه ها نیز افزایش یابد.

مدیر مالی شرکت عمران و توسعه فارس با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این شرکت روند رو به رشد قیمت مسکن را هنگام برآورد بودجه سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۲، پیش بینی می کرد. برهمین اساس، همراه با تحقق این امر و رونق بازار مسکن طی سال مالی مذکور و در پی آن رشد حاشیه سود اجرای پروژه های در دست اجرای “ثفارس”، پوشش کامل سود برآوردی ۱۶۵ ریالی برای سال مالی جاری یا حتی تعدیل مجدد مثبت سود چندان دور از ذهن نخواهد بود.

نستعین در ارتباط با پروژه های این شرکت گفت: پروژه نیکان تاکنون حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش فروش واحدهای آن از سه ماهه آخر سال مالی جاری آغاز شده که به نظر می رسد تا سال آینده نیز ادامه خواهد داشت. در نتیجه تنها بخشی از درآمدهای حاصل از پیش فروش واحدهای پروژه مذکور در بودجه سال مالی جاری لحاظ شده است.

وی اضافه کرد: پروژه های وصال و گلستان نیز طی سال های گذشته به طور کامل اجرا شده و آماده برای فروش هستند. از این رو درآمد حاصل از پیش فروش واحدهای پروژه های مذکور نیز منجر به تحقق سود ۱۱۱ ریالی و پوشش ۶۷ درصدی سود “ثفارس” طی عملکرد دوره ۹ ماهه سال مالی ۹۲ شده است.

این مقام مسئول در ارتباط با انعقاد قرارداد برای اجرای پروژه های جدید ابراز داشت: فاز ۲ پروژه صدرا تنها پروژه جدید در نظر گرفته شده برای اجرا در سال مالی جاری است که زمان تکمیل آن به دلیل بروز برخی مسائل و موانع در فرآیند ساخت واحدهای آن حدود یکسال به تأخیر افتاده؛ به طوریکه زمان اتمام آن پایان سال مالی ۹۳ برآورد شده است.

مدیر مالی شرکت عمران و توسعه فارس در خصوص طرح احداث گلخانه تصریح کرد: این طرح طی چندین مرحله بوده که اجرای فاز پنجم آن نیز هم اکنون در حال انجام است. در این رابطه می توان گفت بهره برداری از فازهای قبلی پروژه مذکور آثار مثبتی بر روند سودآوری شرکت در پی داشته است.

نستعین در خاتمه پیرامون برنامه افزایش سرمایه شرکت اظهار داشت: افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی و نیز سود انباشته در حال اجرا بوده و در مرحله دوم پذیره نویسی حق تقدم های منتشر شده به سر می برد. بدین ترتیب می توان گفت که این برنامه تا پایان سال مالی جاری اجرایی خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ