اجرای طرح تفکیک جنسیتی در ترکیه؛ بازگشایی اولین پلاژ ساحلی زنان در آنتالیا + عکس

0

شهرداری شهر آنتالیا در نخستین اقدام خود برای ایجاد پلاژ های تفریحی ساحلی در این شهر ، روز گذشته نخستین پلاژ زنانه این شهر را افتتاح کرد.

شنا زنان شنا دختران سواحل آنتالیا استخر زنان
به نقل از روزنامه ملیت ترکیه در این پلاژ تمامی عوامل و کارکنان زن هستند و هیچ مردی حق ورود به داخل آن را ندارد.
پیش بینی می شود با افتتاح این پلاژ زنانه قشر بزرگی از زنان محجبه ترکیه که حاضر نیستند در مکان های عمومی و مختلط به تفریحات ساحلی بپردازند، به این گونه پلاژ های تفکیک جنسیتی شده بروند.
شنا زنان شنا دختران سواحل آنتالیا استخر زنان
شهردار شهر آنتالیا که از حرب حاکم عدالت و توسعه است روز گذشته در مراسم افتتاح این پلاژ با رد این مساله که این اقدام سرآغاز طرح تفکیک جنسیتی در ترکیه است، گفت : از بیش از ۶۴۰ کیلومتر ساحل آنتالیا این تنها نقطه ای است که تنها به زنان اختصاص داده شده است.
” مندرس تورل” شهردار آنتالیا که به همراه همسرش در آیین گشایش این پلاژ حضور یافته بود ، گفت : مساله ایجاد این پلاژ به هیچ وجه به منظور تفکیک و جدا سازی زنان و مردان نیست بلکه مساله این است که عده ای از زنان ما ترجیح می دهند در پلاژ هایی راحت تفریح کنند و ما باید امکان آن را برای این قشر از جامعه فراهم کنیم.
شنا زنان شنا دختران سواحل آنتالیا استخر زنان
شهردار آنتالیا در دفاع از ایجاد این پلاژ زنانه و در پاسخ به انتقادات محافل لاییک مبنی بر اجرای سیاست های اسلامیزه کردن ترکیه گفت: در زمان آتاترک در دهه ۱۹۳۰ ما در همین شهر در داخل پلاژ ها ساحلی پلاژ های مخصوص زنان داشتیم که در آن زمان به آنها ” حمام زنانه” می گفتند. پس از مرگ آتاترک در دهه ۱۹۴۰ این پلاژها جمع شدند.
وی این پلاژ را هدیه ای به زنانی دانست که درخواست ایجاد پلاژ هایی راحت و زنانه برای تفریح دارند.
این پلاژ همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۷ بعد از ظهر باز خواهد بود و به صورت مجانی پذیرای زنان است.
شنا زنان شنا دختران سواحل آنتالیا استخر زنان
شنا زنان شنا دختران سواحل آنتالیا استخر زنان
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ