ماجرای مرگ فرزند وزیر بهداشت از زبان خودش

25

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی ضمن اعلام این مطلب درباره موضوع جمعیت گفت: به نظر من بهتر است هر خانواده ایرانی ۳ فرزند داشته باشد، این را به عنوان یک پدر می‌گویم نه به عنوان وزیر بهداشت، یک مسئول و از این حرفها زیرا خود من هم در این مورد مصیب دیده‌ام.

همسر وزیر بهداشت همسر سیدحسن قاضی زاده هاشمی خانواده وزیر بهداشت خانواده سیدحسن قاضی زاده هاشمی بیوگرافی وزیر بهداشتنفر اول از راست همسر سیدحسن قاضی زاده هاشمی (وزیر بهداشت)

وی ادامه داد: روزگاری من هم دانشجو بودم و مانند خیلی از مردم فکر می‌کردم فرزند بیشتر برای خانواده مشکل ایجاد می‌کند اما بعدها متوجه شدم که اشتباه می‌کردم. حالا امروز من مشکل اقتصادی ندارم اما در خانواده مان هم افراد زیادی هستند که وضعیت مرا ندارند اما فرزندانشان بزرگ شدند و الان افراد موفقی هستند.

وزیر بهداشت گفت: توی زندگی اتفاقات زیادی پیش می‌آید، من هرگز تصور نمی‌کردم که یک بچه ام را در سنین کودکی از دست بدهم، این برای من یک مصیب بزرگ بود، کسانی که تک فرزند هستند، حتی خانواده هایی که ۲ فرزند دارند، خیلی ریسک می‌کنند، اگر بعد خدای نکرده توی زندگی شان مصیبتی پیش بیاید، تمام زندگی شان را باخته‌اند و از دست داده‌اند، آنچه من در مورد جمعیت و تعداد فرزندان می فهمم این است.

هاشمی افزود:‌ بزرگترین سرمایه هر خانواده بچه اوست، این را از این جهت می‌گویم که بالاخره من در شرایطی نیستم که در بقیه زمینه ها محتاج باشم، ولی فکر می‌کنم که همه سرمایه یک انسان بچه اوست، که از آدم می‌ماند، حالا هر چقدر هم که از مال دنیا داشته باشیم مهم نیست.

وی گفت: خیلی مایه تأسف است که آدم در قسمتی که مربوط به خودش است و سرمایه اصلی زندگی اوست، کم سرمایه باشد، اگر بتوانیم این موضوع را صادقانه به مردم بگوییم و صحیح منتقل کنیم من معتقدم که جامعه می‌پذیرد، به زور و اجبار نیست.

همسر وزیر بهداشت همسر سیدحسن قاضی زاده هاشمی خانواده وزیر بهداشت خانواده سیدحسن قاضی زاده هاشمی بیوگرافی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت اضافه کرد: البته در مورد کسی که در این زمینه تخلف می‌کند و منجر به این می‌شود که خانواده‌ها دچار مشکلات روحی و جسمی شوند باید مطابق قانون با آ‌نها برخورد کنیم. البته در مورد قانونی که در مجلس مطرح شده و برای برخی کارها مثل سقط جنین و وازکتومی مجازات در نظر گرفته‌اند من درست نمی‌دانم منظورشان پدر و مادر هم هست یا فقط کادر پزشکی مد نظر است.

وی گفت: به طور کلی آنجاهایی که آسیبی به کسی وارد می‌شود، هر کسی که باشد اعم از کادر پزشکی و هر کس دیگری که باشد باید با او برخورد کنیم. این را به طور عام می‌گویم، حتی گاهی حکومت و دولت هم وارد آسیب به مردم می‌شوند مانند موضوع آلودگی هوا و غیره.

هاشمی افزود: در مورد افزایش جمعیت من فکر می‌کنم که ما چاره‌ای نداریم جز اینکه اقناعی جلو برویم. برداشت من این است، توصیه بزرگان دین هم همین است، اگر این اتفاق بیفتد، مشکل بر طرف می‌شود، با شناختی که من از مردم دارم، اگر مردم احساس خطر کنند، مطمئن باشید هیچوقت دولت را تنها نمی‌گذارند.

وزیر بهداشت ادامه داد: باید از این مسیر جلو برویم به خصوص اینکه ما به رشد جمعیتی احتیاج داریم که مولد باشد و اگر بخواهیم جمعیت افراد مولد جامعه بالا برود و تعدادشان زیاد شود، افرادی که عمدتاً در طبقه تحصیلکرده هستند، طبیعی است که باید با زبان مدارا و منطق صحبت کنیم.

حسن قاضی زاده هاشمی هم اکنون۳ فرزند دارد و یک فرزند خود را سالها پیش در سنین کودکی از دست داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 25 )
 1. ایرج رجبی می گوید

  باسلام درمورد سخن وزیربهداشت در خصوص فرزند. چگونه میتوان مشکلات را با ایشان در میان گذاست؟

 2. حسین باقری می گوید

  باسلام من بعنوان یک دانشجوی بهداشت وازطرف قشر عظیم دانشجویان بهداشت ونیزدانشکده بهداشت مشهد ازخدابرای ایشون طلب صبر واجردارم بالاخره یک جورایی ایشون در حال حاضرپدر جامعه بهداشتی ایران هم هستندمارانیزشریک بدانید

 3. فریبا رئیسی می گوید

  باعرض سلام ادب وآرزوی سلامتی برای شماوزیرمحترم من۴۳سال سن دارم ودودختر۱۶و۱۱ساله دارم بنده هفده سال است ازدواج کردم وهمسرم فردی بی قیدوبندوبی خیال …..نه خونه داریم وسه سال است وسایلم گوشه ی انباری خارج ازتهران افتاده ومجبورشدم منزل مادرهمسرم بیایم ….من بدنبال کارهستم بدازسالهاگشتن نه ماه پیش کاری پیداکردم ولی دوهفته پیش بدلیل تعدیل نیروعذرم راخواستن من دختراموازطریق خودم بیمه کرده بودم تروبه این ماه عزیز مشکل مراحل کنیدمن بایدکارکنم بدنبال کارهستم ولی هیچ کس بدادم نمیرسه یاانتظارات بی شرمانه دارند خواهش میکنم جواب مرابدهیدوبدادم برسید.

 4. ppp می گوید

  سلام بگوییدمحققان کشورمان برای سرطان خوش خیم ریه که باجراحی برداشته شده ولی وارد خون بیمارشده درمان کامل تری پیداکنند.حتما می توانند به شرط تلاش وپشتکار شمارابه خدادستوربدهید حتما موفق می شوند.

 5. فاطمه شریعت پسند می گوید

  دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی عزیز و دوست داشتنی مصیبت فقدان فرزند عزیز و دلبندتان را خدمت حضرتعالی و خانواده محترم تسلیت عرض می نمایم. مرا در غم خود شریک بدانید. ان شاء الله خداوند ایشان را با جوانان بنی هاشم به ویژه حضرت علی اکبر «علیه السّلام» محشور فرماید و به شما و خانواده محترمتان سلامتی و توفیق و صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

 6. عباس مهرنورد می گوید

  yغم ازدست دادن فرزند شاید بزرگترین اندوه وغمی باشد که بر پدر ومادر پیش ماید وتنها خود خداست که میتواند تحمل انرا برای پدرومادر میسر کند .مادر درعیان ونهان میسوزد ولی پدران را خدا میداند داخلشان چه اتش غمی روشن است .ایشان وزیراست پولدار است خدابیشتربده تنهاکسی است که اینچنین به فکرمردم است وشاید اتش سوزان فراق فرزند را خداوند بااینهمه کار ومشغله تبدیل به صیر ایشان کرده .خدابرای هیچ پدرومادری نیاورد وخدا بچه های بیمار وبیگناه ومعصوم که ارزوی دویدن وبازی دارند را از بیمارستانها شفاداده ووزیر محترم را دراین راه یاری دهد .اقای هاشمی من کاره ای نیستم بگن کارداره نه خودم گرفتارم ولی مرادر غم خودت شریک بدون هروقت دلت گرفت بیا توکلبه محقرمان درددل کن حرفی بزن تاکمی سبک بشی .هیچ کاری هم ندارم .

 7. سحر قنواتی می گوید

  با سلام. جناب آقای وزیر بنده همکار کوچک شما هستم. ممنونم که در بطن جامعه حضور دارید و خود را در وزارتخانه حبس نکرده اید. ممنونم که با زبان خود مردم درمورد لزوم رشد جمعیت صحبت کردید. ممنونم که صادقانه فرمودید جزء قشر متمول جامعه هستید. مردم که واقعیت را میدانند پس چرا با دروغ اعتمادشان را نسبت به قشر خودمان از بین ببریم. ثروت شما مایه مباهات است چون از راه تلاش و علمتان به دست آمده و امیدوارم در راه خدمت به مردم محروم و هموطنان رنجدیده مان صرف شود. پایدار باشید

 8. mehdi می گوید

  ماشا الله به این وزیر بهداشت.بیشتر از اینکه به مشکلات وزراتخانه اش بپرداز هر روز به نحوی تو رسانه ها خو را نشان می دهد.اگه این وقت مصاحبه روزانه با خبرنگاران و اصحاب رسانه را به صرف حل چالش های وزرارتخانه تحت امرش می کرد بسیاری از مشکلات نهان این وزارتخانه حل می شد.

 9. کوروش می گوید

  سلام برپدردلسوزم دکترهاشمی ،ازطرف خودم کارشناس پرستاری وخانمم کارشناس مامای با ۱۵ سال کاررسمی درمناطق فقیرودورافتاده عاجزانه درخواست یک تماس یا ملاقات یا هرطریقی برای رساندت مشکلاتخودمان ومنطقه به حضورجنابعالی هستیم خوااننده عزیزقسمت میدم به فرق شکافته مرتضی علی اینکارا برام انجام بدید که سینه مالامال درداست ای دریغا مرهمی…..بیصبرانه منتظرتماس یاجوابم …..درپناه والی دین خدا وعظمای ولایت غدیرخم…..کوروش نادری

 10. کوروش می گوید

  سلام دکتر عزیزوپدرمهربانم نامه نوشتم جواب ندادید زنگ زدم ساعتها سرکارگذاشته شدم به منطقه امدید نامریی شدیدوودیدنتان چشمانی بابصیرت میخواست وماعاجزبودیم به پایتخت امدم به حرم رهم ندادند به پیر به خدا به روح فرزند ازدست رفته ات محتاجم به دمی دیداری باشدکه خانواده ای به کلامی به دست خطی به نگاهی از لبه تیغ جدایی واشفتگی رهیده شود به خداتاقیامت منتظرکوره راهی ازبرای دیداربا پدردلسوزجامعه پزشکی میباشم کورش نادری پرستار

 11. کبری زبید می گوید

  سلام. اقای دکتر لطفاً پاسخ دهید تا کی بعضی از دکترای بیهوشی باعث قتل جوانان شوند؟ تنها پسر برادرم به دلیل تزریق بیش از حد داروی بیهوشی پر بیمارستان نفت امیدیه فوت کرد و خانواده اش را داغ دار نمود. چه کسی باید جوابگو باشد؟ نام جوان عادل زبید ۳۰ ساله دارای یک بچه دو ساله

 12. فرهاد می گوید

  سلام دکتر. تخته سینه خیلی میسوزه از پشت کمرم فشار میاره سرفه دارم چپ صورتم روی موهام احساس بریدگی یا اینکه آدم برق بگیرد روی سر نفسم نا منظم. میتوانید نسخه بنویسد همین جوری بگیریم علی محمدی از تهران

 13. معصومه می گوید

  سلام و تسلیت
  قانون منع پیوند به اتباع خارجی چند سال پیش جان یکی از آشنایان من را گرفت.این خانم ۲۱ساله یک دختر خردسال داشت.

 14. طنین می گوید

  با سلام خدمت شما وزیر محترم . ما در غرب کشور و شهرستان روانسر زندگی میکنیم در اینجا مردم وضعیتمالی خوبی ندارند و بیشتر آنها به خاطر وضعیت مالی بدشان اصلا ازدواج هم نمیکنند اینجا بیشتر جوانان مان با مدرک های لیسانس و فوق لیسانس بیکارن اند شهر ما یک عالمه جاذبه ی گردشگری دارد اما این جذابیت ها توسعه داده نمیشود و اصلا هیچ اهمیتی داده نمیشود لطفا کمی به مشکلات شهر کوچک اما با صفای ما توجه کنید . باتشکر و آرزوی پیشرفت و آبادانی کشور عزیزم

 15. رضاهوشنگی می گوید

  باسلام به وزیرمحترم بهداشت،آقای دکترهاشمی عزیزقبلانیزپیغام گذاشتم ولی جوابی دریافت نکردم شماکه داغ دیده ای بایدبدانی خانواده من چه عذابی میکشیم دختر۱۵ساله من مثل دسته گلم را بخاطردرشکم به بیمارستان علی ابن ابیطالب قم بردم وبه تشخیص عمل کیست تخمدان عمل جراحی شدوسه روزبعدازترخیص درمنزلم جان باخت آقای وزیرشایدبرای دکترجراح برای بیمارستان وغیره اهمیتی نداشته باشدولی شماکه این مسیبت راتجربه کردیدمیدانیدچه میگویم،دردبزرگیست خانواده من زندگی من ازهم پاشیدخانمم مشکل روانی پیداکرده ،آقای وزیرازشماعاجزانه تقاضامندم ازحق وخون بچه من دفاع کنید.بااحترام رضاهوشنگی

 16. علیرضا می گوید

  سلام چراواکسن سرطان ریه راازکوباوارد نمی کنید؟حاضریم هزینه اش رادرصورت توانمان بدهیم. چون مریضما۲۵ میلیمترغده ازروی ریه اش برداشته اندولی شیمی درمانی نشده است وسرطان وارد خونش شده است ومواد مغزی درخون را می خورد وهمیشه مریض احوال است. ضمنا چرایک شماره ی کارت رندمثل ۱۱۱دربانک ملی سراسرکشورباز نمی کنیدتا مردم برای ساخت داروهای سرطان به صورت کارت به کارت وبیماران سرطانی و واکسن سرطان کمک کنند وازتلویزیون ورادیوتبلیغ کنند تامردم به راحتی کمک هایشان راکارت به کارت کنند چون مردمباتبلیغ رسانه ی ملی حاضرندبرای کارخیروسلامتیشان مایه بگذارند.۰۹۱۳۳۷۸۰۵۹۲خداوند به شماکمک کند.

 17. علیرضا می گوید

  درضمن چرادکترصالح محقق واکسن خوب سرطانg2 راکامل به پایان نرسانده است تامردم استفاده کنند؟ درصورت امکان پیگیری وحمایتشان کنید

 18. ابوطالب خدایاری می گوید

  سلام به وزیر بهداشت .جناب اقای هاشمی شما که خیلی به بیمارستانها سرکشی میکنید ومشکلات بیمارستانها را رسیدگی میکنید برای یک بار هم شده به بیمارستان الزهرا اشتهارد بیایید ووضعیت بیمارستان را از نزدیک ببینید که چقدر فرسوده شده ورسیدگی کم است تجهیزات کافی ندارد ومهمتر از همه به بیماررستان شریعتی ماهدشت که از کشتارگاه بدتره .وضعیت بیمارستان را اگه خودتون ببینید حالتون بهم میخوره رسیدگی پرسنل خیلی خیلی افتضاح .شما که برای بازدید به هر جایی سرکشی میکنید قبلش هماهنگ میکنند همه چیز را تمیز ومرتب میکنند ولی سر زده به بیمارستانها سرکشی کنید اون موقع است که میفهمید چه بر سر بیماران میاورند .ووضعیت بیمارستانها چطوری هست .بیمارستانهای تهران را با این بیمارستانها یکی نکنید اینجا اکثرا قشر ضعیف هستند وبه بیمارستان های الزهرا وشریعتی روی میاورند .خواهشمندیم از شما وزیر بهداشت اگه این مطالب را میخوانید یا به گوشتون میرسه به این منطقه هم سر بزنید ولی بدون اینکه هماهنگ شده باشه .

 19. حسین می گوید

  باسلام وخسته نباشید من درابتدا بگویم فرهنگی ام دراوایل دولت ۱۱خیلی خوب وعالی ودلسوزانه وبا صداقت تمام کار میکردید دربخش بسیارمهم کشور ولی حالا ….. تعرفه پزشکها بسیار بالا /مطب دکترها بسیار شلوغ/بیکاری بین خانوادها زیاد/ الوذگی اب وهواوموادغذای بالا/ترا به خدا به فکرخانوادها باشید ۱/۳مردم میتوانند از امکانات استفاده کنند پس بقیه چی…..

 20. علیرضا می گوید

  سلام بگوییدمحققان پرتلاش کشورمان داروی بهتری ازمتورال بسازند که اگر مریض دارو راقطع کرددچارفشارخون نشود یعنی درمان قطعی تری پیدا کنندتامردم سکته نکنندونمیرندوهمچنین دارویی بسازندتاقندخون به طورکامل درمان شود حتما می توانند.

 21. علیرضا می گوید

  سلام.اقای وزیرذستوربدهیدکارخانجات ارددرصد بیشتری سبوس وارداردها بکنندتامردم کمتربیمارشوند وکمتردیابت بگیرند.چراگاوها وگوسفندهاحق دارندسبوس مصرف کنند ولی ماانسانها حق نداریم سبوس بیشتری استفاده کنیم.چرا؟

 22. ناشناس می گوید

  دکتر دانشکاه علمی کاربردی معنی اشچی
  .
  دکتر سلام
  روز ۲۲ بهمن مبارک .
  دکتر جشنواره به چه درد مردم میخوره.
  دکتر جا انداختن .
  دکتر تعبیر دختری با شال سفید چجوری راهپیمایی با کتونی سفید .
  نه دکتر .دختر معنی اش در رفتن و جا اتداختن و …..در نطام شما معنی میدهد
  دکتر به من چه من هزار تا درد دارم و
  ولی حقتون که بگم .ورزشتون باید جریمه بشه.که شده.

 23. محمد می گوید

  شما دارو وارد نکن به همراه اقازاده ها ، نمیخواد به مردم فقیر بگی بچه بیشتر بیارن . چون همین الانش هم طرف بزور خرج یه بچه رو.میده با حقپق یک میلیونی اما اینکه بچه زیاد خوب است درسته و تک.فرزندی از هر جهت بداست چه برای خود بجه و چه پدر و مادر

 24. سهیلا می گوید

  نفست از جای گرم در میاد وزیر جان بی درد.خودت و بچه هات با سهمیه ات ملیاردر شدن.
  شما درک نمیکنی فقر و نداری رو

 25. فریبا می گوید

  سلام و عرض ادب و تسلیت دارم خدمت جناب دکتر قاضی زاده
  التماستون میکنم به فکر جوانان تحصیل کرده بیکار باشید لیسانسم و گوشه خونه بیکار افسردگی گرفتم شب و روزم شده گریه تو روستا زندگی میکنم و دسترسی به هیج کاری ندارم خواهشمندم کمکم کنید اجرتون با خدا