واکنش آمریکا به سر بریدن خبرنگارش

0

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصاویر ویدئویی که نشان می دهد گروه تکفیری «داعش» در حال سربریدن «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی است، نمایانگرا قساوت این گروه می‌باشد.

کیتلین هایدن» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه به انتشار فیلم کشته شدن خبرنگار آمریکایی در سوریه، واکنش نشان داد و گفت واشنگتن از این موضوع «شوکه» شده است. گروه تروریستی «داعش» روز گذشته ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد فردی که ادعا می‌شود «جیمز رایت فولی» عکاس-خبرنگار آمریکایی گم‌شده در سوریه است، سر بریده می‌شود.
فولی در نوامبر ۲۰۱۲، در حالی که برای تهیه گزارش به سوریه رفته بود، در نزدیکی مرز ترکیه توسط افراد ناشناس ربوده شد. نام وی از همان در لیست آمریکایی‌های گم‌شده اف‌بی‌آی قرار گرفت. تروریست‌ها اعلام کرده‌اند که این اقدام را به تلافی حملات هوایی به مواضع خود در شمال عراق انجام داده‌اند. داعش همچنین در این ویدئو تهدید کرده است که «استیون جوئل ساتلاف» خبرنگار نشریه تایم را نیز که در گروگان آن‌هاست، سر می‌برد.
هایدن در این رابطه گفته است: «اگر این ویدئو واقعی باشد، ما به شدت از قتل یک روزنامه‌نگار بی‌گناه آمریکایی شوکه شده‌ایم…جامعه اطلاعاتی در تلاشند تا در سریع‌ترین زمان ممکن صحت و اعتبار فیلم را منتشر کنند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ