سبک تغذیه ژاپنی ها برای تقویت سلامت بدن

0

با چهار قانون غذایی اصلی در ژاپن که می‌توانند در سلامت شما نیز نقش داشته‌ باشد، آشنا شوید.

فرآیند غذاخوردن در ژاپن بر اساس سنت‌های چند صد ساله‌ای است که در آنها همه چیز معنادار است. پیروی از این قوانین کمک می‌کند استقامت بدنتان را افزایش دهید، سلامت‌تان را تقویت و سن‌تان را فراموش کنید.

غذا سلامت نیوز سلامت سبک تغذیه ژاپنی ها راهکارهای تغذیه سالم حفظ سلامت بدن تغذیه سالم تازه های سلامت بهترین مواد غذایی برای سلامت بدن

غذاخوردن در مقادیر کم: برای مقاومت در برابر وسوسه‌شدن، ژاپنی‌ها غذا را در مقادیر کم سرو می‌کنند. اولین گامی که می‌توانید برای یک رژیم‌غذایی سالم بردارید این است که بشقاب‌های استاندارد را با بشقاب‌های کوچک جایگزین کنید. حتی اگر بخواهید هم نمی‌توانید غذای زیادی را در یک ظرف کوچک بریزید. بهتر است برای موفقیت از این برنامه پیروی کنید: در هفته اول یک‌پنجم و در هفته دوم یک‌چهارم وعده غذایی‌تان را کاهش دهید. به این ترتیب، پس از سه تا چهار هفته می‌توانید حجم وعده‌های غذایی‌تان را بدون هیچ تلاشی کمتر کنید.

مصرف محصولات تازه متناسب با فصل: ژاپنی‌ها فقط از مواد غذایی که آنها را تازه‌تر و ارزشمندتر و مفیدتر برای هر فصل می‌دانند استفاده می‌کنند. برای مثال ژاپنی‌ها در پایان فصل بهار، چای‌سبز تازه و ماهی قزل‌آلا و در پاییز، قارچ و ماهی خال‌ مخالی مصرف می‌کنند. تعداد کمی از ژاپنی‌ها در پاییز توت‌فرنگی گلخانه‌ای می‌خرند، فقط به این دلیل که آنها به اندازه محصولات فصلی خوشمزه و سالم نیستند.

حفظ حالت اولیه مواد غذایی تا حد ممکن: این روش دیگری است که غذاهای ژاپنی را از فرهنگ‌های دیگر متمایز می‌کند. سرآشپزهای محلی سعی می‌کنند پخت انواع ماهی و سبزیجات را به‌ گونه‌ای انجام دهند که حالت اولیه آنها تغییر نکند و این تصور را ایجاد کنند که غذاها پس از آماده‌سازی، فرآوری نشده‌اند.

حفظ ویتامین‌ها و مواد معدنی: ژاپنی‌ها به گونه‌ای آشپزی می‌کنند که ویتامین‌ها و مواد معدنی را در طول فرآیند پخت سالم نگه دارند. دمای مناسب برای پخت و نحوه برش محصولات – عمدتا مورب و مدور – برای حفظ این ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است. ژاپنی‌ها ۱۰ نوع برش روی سبزیجات اعمال می‌کنند. صرف زمان کمتر برای برش و پخت مواد غذایی باعث می‌شود ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتری در محصول نهایی حفظ شود. آنها همچنین از گیاهان وحشی، ریشه‌ها، علف‌ها و حتی جلبک‌ هایی که سرشار از مواد معدنی و ویتامین هستند، استفاده می‌کنند.

منبع : جام جم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ